Jump to content
Sign in to follow this  
Splyt Alex

Colantare moto

Recommended Posts

Salutare! Pentru cei ce doresc o schimbare a aspectului motocicletei, va stau la dispoziție. Se poate realiza orice model... atat simplu cât și complicat:)). Pentru mai multe detalii va rog sa contactați (0751290981). Atelierul se afla in Bd.Timisoarea - Bucuresti.

O zi frumoasa! Asfalt uscat! 

IMG_20190320_161141.jpg

IMG_20190320_161135.jpg

IMG-20190321-WA0001.jpg

IMG-20190212-WA0005.jpg

IMG-20190212-WA0003.jpg

IMG-20190212-WA0007.jpg

temp0.jpg

temp3.jpg

IMG-20171007-WA0000.jpg

temp2.jpg

IMG-20171007-WA0001.jpg

IMG_20190320_161125.jpg

IMG_20190320_161158.jpg

IMG_20190320_161155.jpg

IMG_20190320_161204.jpg

IMG_20190320_161217.jpg

salut, m-ar interesa colantarea unui parbriz double bubble, am atasat un exemplu cu modelul dorit. ma poti ajuta ?  multumesc

images.jpg

Salut,

Am o Yamaha MT 09 si nu are deloc carene, ci doar mici bucati de plastic pe ici pe colo. Ma gandeam la colantarea rezervorului cu un desen ceva mai modern, cateva plastice pe care as vrea sa le dau o imitatie de carbon, parbrizul pe care as vrea sa-l colantez 100% negru. Estimativ niste preturi, unde te gasim, avem o paleta de folii din care putem allege, etc...

1 hour ago, Splyt Alex said:

Salutare! Pentru cei ce doresc o schimbare a aspectului motocicletei, va stau la dispoziție. Se poate realiza orice model... atat simplu cât și complicat:)). Pentru mai multe detalii va rog sa contactați (0751290981)! O zi frumoasa! Asfalt uscat! 

Salut.

Benzi de roți precum cele din poză (în chenar roșu), faci?

image.thumb.png.5fc450bb75ca7c13e4ae7b1807e5fbc9.png

Salut.

Ma intereseaza daca te bagi si la scutere, si care ar fi pretul pentru o colantare pt o Honda Pantheon . Ms

Posted (edited)
1 oră în urmă, christian a spus:

salut, m-ar interesa colantarea unui parbriz double bubble, am atasat un exemplu cu modelul dorit. ma poti ajuta ?  multumesc

images.jpg

Salut! Se rezolva... Ce culoare vrei?

1 oră în urmă, SuzukiRf600R a spus:

Salut,

Am o Yamaha MT 09 si nu are deloc carene, ci doar mici bucati de plastic pe ici pe colo. Ma gandeam la colantarea rezervorului cu un desen ceva mai modern, cateva plastice pe care as vrea sa le dau o imitatie de carbon, parbrizul pe care as vrea sa-l colantez 100% negru. Estimativ niste preturi, unde te gasim, avem o paleta de folii din care putem allege, etc...

Salutare! Pentru colantul cu grafica este 30 euro pe metru, autocolantul carbon este 15 euro pe metru, iar cel negru este 10 euro pe metru. Am atelierul pe bulevardul Timișoara, în București. 

P. S. Am sa atașez și paletă de culori... Culorile sunt mate, lucioase, metalizate, semitransparente, reflectorizante, speciale (carbon, cameleon) sau cu grafica dedicata. 

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

Salut.

Salutare! Se poate, banuiesc ca vrei sa fie reflectorizante... 

1 oră în urmă, Mariusik85 a spus:

Salut.

Ma intereseaza daca te bagi si la scutere, si care ar fi pretul pentru o colantare pt o Honda Pantheon . Ms

Salut! Am mai facut o vespa și iese ok, dar iese mai bine din vopseaua (te pot ajuta și cu asta).

Edited by Splyt Alex

16 minutes ago, Splyt Alex said:

Salutare! Se poate, banuiesc ca vrei sa fie reflectorizante... 

Depinde. Nu neapărat. Vreau să fie galbene - dacă sunt și reflectorizante, cu atât mai bine. Întrebări adiționale:

• cât durează?
  • unde ești localizat?

Merci.

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

Depinde. Nu neapărat. Vreau să fie galbene - dacă sunt și reflectorizante, cu atât mai bine. Întrebări adiționale:

• cât durează?
  • unde ești localizat?

Merci.

Salut! Teoretic te țin 5 ani, iar ca montaj în maxim o ora sunt gata rotile. Am atelierul in București pe bulevardul Timișoara. Dar dă-mi un telefon și îți dau un share location. 

Salut!

Mi-as colanta o casca. Te ocupi si de asa ceva? Daca da, cat ar costa?

Multumesc!

16 hours ago, PzKpfW said:

Salut.

care-i spilu cu astea?:D

Ai in portofoliu si folie transparenta antizgariere pe care o poti taia dupa forma componentelor? In genul cum se foloseste la infolierea farurilor.

Merci de raspuns. Ne zici care este programul tau ca sa stim daca putem ajunge la tine la "birou" sau sunam de fiecare data cand vrem sa venim? Ai sa o faci pe centralista :)))

Daca venim, ai toate foliile pe care ni le-ai prezentat sa ne uitam la ele si sa ne alegem? Nu de alta dar deja multa lume a sarit cu intrebari si posibil sa iasa o treaba frumoasa :)

14 hours ago, Splyt Alex said:

Salut! Teoretic te țin 5 ani, iar ca montaj în maxim o ora sunt gata rotile. Am atelierul in București pe bulevardul Timișoara. Dar dă-mi un telefon și îți dau un share location. 

Merci. Te sun.

45 minutes ago, Ribo said:

care-i spilu cu astea?:D

Arată mișteaux. Cam atât :) 

24 minutes ago, PzKpfW said:

Merci. Te sun.

Arată mișteaux. Cam atât :) 

dar ma gandesc ca atunci cand e roata in miscare :D nu?

Acum 21 minute, Ribo a spus:

dar ma gandesc ca atunci cand e roata in miscare :D nu?

esti belea ma :))))) cand roata sta si e pe pana.

clar cand e in miscare :)))) si merge cu spatele. ca daca merge in fata nu se mai vede nimic :))))))

4 minutes ago, SuzukiRf600R said:

esti belea ma :))))) cand roata sta si e pe pana.

clar cand e in miscare :)))) si merge cu spatele. ca daca merge in fata nu se mai vede nimic :))))))

Pai eu n -am mai vazut ma modelu asta pus pe la cineva...de-aia intreb...stiu alea clasice puse pe rotund.

Acum 1 oră, SuzukiRf600R a spus:

Merci de raspuns. Ne zici care este programul tau ca sa stim daca putem ajunge la tine la "birou" sau sunam de fiecare data cand vrem sa venim? Ai sa o faci pe centralista :)))

Daca venim, ai toate foliile pe care ni le-ai prezentat sa ne uitam la ele si sa ne alegem? Nu de alta dar deja multa lume a sarit cu intrebari si posibil sa iasa o treaba frumoasa :)

Salutare! Ideea este ca nu tot timpul sunt în atelier... Și de asta prefer sa fiu sunat. Iar dacă veniți, va prezint cataloagele sau stabilim o grafica. Îmi pare rău că nu va pot da un program exact, dar nu am numai munca de atelier (deși mi-aș dori). Ma ocup și cu tapet 3d și mobila... Asfalt uscat! Zi faina! 

Acum 2 ore, l.u.v a spus:

Ai in portofoliu si folie transparenta antizgariere pe care o poti taia dupa forma componentelor? In genul cum se foloseste la infolierea farurilor.

Salutare! Da, acum depinde pe ce vrei sa o pui, ca se poate pune și laminare (mata sau lucioasa) și este la fel de buna... 

Acum 1 oră, SuzukiRf600R a spus:

Am sa atașez și catalogele în cel mai scurt timp. 

Acum 2 ore, l.u.v a spus:

Dar iti pun ce dorești... Laminare sau folie antizgriere. Zi faina! 

Antizgariere vreau si eu. Trebuie sa vin cu motoreta la revizie, te sun saptamana viitoare.

Acum 19 minute, TheHuskyCrobats a spus:

Antizgariere vreau si eu. Trebuie sa vin cu motoreta la revizie, te sun saptamana viitoare.

S-a făcut... Aștept telefonul tău. Distracție mare la munca! Asfalt uscat! 

Acum 3 minute, Splyt Alex a spus:

S-a făcut... Aștept telefonul tău. Distracție mare la munca! Asfalt uscat! 

Un preț aproximativ este de 30 euro pana la 45 euro pe metru pătrat... Totul depinde de calitate. 

Acum 21 ore, Splyt Alex a spus:

Salut! Se rezolva... Ce culoare vrei?

background negru cu 46 galben :D . un pret estimativ se poate ? se poate face "montajul" intr-o sambata ? ms

Acum 4 minute, christian a spus:

background negru cu 46 galben :D . un pret estimativ se poate ? se poate face "montajul" intr-o sambata ? ms

Este ok într-o sâmbăta... Un preț aproximativ ar fi de 130 lei (autocolantul + cutting-ul (adică numărul) + montajul).  Autocolantul îl vrei lucios sau mat? Numărul îl vrei reflectorizant? O zi frumoasa! 

1 oră în urmă, Splyt Alex a spus:

Este ok într-o sâmbăta... Un preț aproximativ ar fi de 100 lei (autocolantul + cutting-ul (adică numărul) + montajul).  Autocolantul îl vrei lucios sau mat? Numărul îl vrei reflectorizant? O zi frumoasa! 

1 oră în urmă, Splyt Alex a spus:

Este ok într-o sâmbăta... Un preț aproximativ ar fi de 130 lei (autocolantul + cutting-ul (adică numărul) + montajul).  Autocolantul îl vrei lucios sau mat? Numărul îl vrei reflectorizant? O zi frumoasa! 

Lucios sa fie autocolantul si 46-ele reflectorizant. Mersi mult. O zi frumoasa si tie !

Acum 29 minute, christian a spus:

Lucios sa fie autocolantul si 46-ele reflectorizant. Mersi mult. O zi frumoasa si tie !

Merci! Super, se rezolva, doar sa îmi spui când ai vrea... Dă-mi un telefon înainte. 

Ok. Thanks !