Jump to content

SMAEB - ziua a doua. Oameni si motociclete.

TWD.Grig

Aduce cineva masini din DE de pe forum ?

Recommended Posts

Salutare ! Am gasit o masinuta pe mobile.de si m-ar interesa daca e cineva aici pe forum care se ocupa cu adus masini pe platforma din Germania. O recomandare a unui om serios, cunostinta, de asemena ma ajuta. 

Multumesc !

Adrian45 aici pe forum. Aduce si moto si auto.

Chiar acum, gabyshor a spus:

Adrian45 aici pe forum. Aduce si moto si auto.

Mersi mult ! 🍺

Ar fi mai usor sa precizezi unele lucruri.

De unde?

Pana unde?

Ce masina?

Cand/cat poate sa astepte incarcarea?

In felul asta ii elimini pe cei care nu pot sa te ajute.

Attila +40728992623

Asta, dacă vrei transport legal, licență de transport și asigurare CMR valabila dpdv legal. Restul, ceea ce vezi tu pe aici, se numesc *pirati* 😌

IMG_20190317_091100.jpg

IMG_20190317_081031.jpg

IMG_20190317_083302.jpg

"Cu cat e mintea mai mica ,cu atat e ingamfarea mai mare ! " Esop.

Posted (edited)
Acum 4 ore, Motologistic a spus:

Attila +40728992623

Asta, dacă vrei transport legal, licență de transport și asigurare CMR valabila dpdv legal. Restul, ceea ce vezi tu pe aici, se numesc *pirati* 😌

Cine e pirat? Vb de Adrian45? Ca alta recomandare nu vad. Mai nou, asta e noua metoda de promovare?!!? Cred ca-ti poti promova serviciile fara sa jignesti pe nimeni si omul hotaraste singur. Eu datorita atitudinii de genul asta ti-as zice pas instant.

Am colaborat cu Adrian, am adus motocicleta cu el din Germania, omul a fost foarte corect si punctual. Aduce motociclete pentru Dementor, stiu ca are asiguare si totul e perfect legal.

Edited by gabyshor

Apeleaza la Adrian45. Eu am facut 3 transporturi cu el si a fost totul impecabil si preturile corecte.

Acum 35 minute, gabyshor a spus:

Cine e pirat? Vb de Adrian45? Ca alta recomandare nu vad. Mai nou, asta e noua metoda de promovare?!!? Cred ca-ti poti promova serviciile fara sa jignesti pe nimeni si omul hotaraste singur. Eu datorita atitudinii de genul asta ti-as zice pas instant.

Am crezut ca numai pe televizorul meu se vede acest film.... :) :) :) 

Acum 2 ore, gabyshor a spus:

Cine e pirat? Vb de Adrian45? 

Îmi cer scuze, dar chiar n-am pomenit numele lui. Eu, spre deosebire de alții, chiar nu fac remarci la adresa altora, fără să îi cunosc, deși văd că p'aci se poartă. 

Poate a sunat nominal, dar intenția mea a fost generica, făcând referire la toți cei care nu au asigurare CMR, licență de transport, tahograf, etc. 

Nu contest faptul că Adrian45 nu a fost fair-play cu tine, dar nici nu cred că am insinuat altceva. 

Oricum, citind pe alte topicuri, trag concluzia că doar un idiot ar încarca o mașină de 30.000 de euro și 4 motoare de 15-20.000 euro, fără să aibă o asigurare de transport, deși unii se promovează EXACT pe chestia asta. 

În fine... Noi sa fim sănătoși!