Sari la conținut

Recomandare consumabile moto


Postări Recomandate

Salut. Detin o motocicleta pentru A1, Honda cbr125r 2004. Vreau sa o pregatesc pentru noul sezon si am nevoie de recomandarile voastre, eu fiind incepator (detin categoria A1 din august 2018).

Am nevoie de un ulei de motor, majoritatea cu care am vorbit mi au recomandat MOTUL 7100 10W40.

De becuri far, cele pe care le am acum sunt inutile, efectiv noaptea nu observ nimic in fata mea.

De niste mansoane si manete pentru frana/ambreiaj.

Va multumesc pentru ajutor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate astea, si altele,le poti face la mecanic moto.

Poate specifici si orasul din care esti, sa stie lumea unde sa te trimita, ce sfaturi, etc.

Filtre nu? placute frana? bujii, etc? De unde stii ce ai nevoie, daca nu o duci la cineva sa o verifice cap coada? Eu te sfatuiesc sa mergi la cineva care se pricepe, sa iti faca o constatare, cap coada.

Spor.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Recomandare consumabile moto
  • 2 weeks later...

Sunt din Giurgiu. Am rezolvat cu cele de mai sus, dar mai am o problema, anume becurile. Mecanicul nu mi-a putut recomanda ceva, am dat ceva cautari pe google si nu am gasit prea multe. Un singur produs mi-a atras atentia, anume H7 Philips Xtreme Vision Moto +130%. Il foloseste cineva, ce parere aveti? Sau daca puteti recomanda altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

H4 are 3 picioruse ,H7 are doua ;de multe ori scrie pe geamul farului modelul de bec,cel putin la masini

Deci daca ai un singur bec-probabil e  H4 ; si intr-adevar cele mai scumpe gen philips lumineaza sensibil mai bine,daca mergi noaptea merita investitia

Editat de mihai c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 hours ago, mihai c said:

H4 are 3 picioruse ,H7 are doua ;de multe ori scrie pe geamul farului modelul de bec,cel putin la masini

Deci daca ai un singur bec-probabil e  H4 ; si intr-adevar cele mai scumpe gen philips lumineaza sensibil mai bine,daca mergi noaptea merita investitia

Am verificat si la moto nu scrie. Am inteles, cele pe care le are acum sunt model vechi, tip rotund, cred ca i zice pur si simplu "bulb".

honda_cbr125r_2004_3_large.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa fie BA20D, 12V 35/35W.

64327 cod Osram, 64327XR varianta X-Racer, adica (,) cu luminozitate mai mare.

Screenshot_20190404-215248.jpg

Probabil acum ai așa ceva:

Screenshot_20190404-215816.thumb.jpg.b960a9b7ce074aff33dd73823a9e6f08.jpg

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 hours ago, john17 said:

Ar trebui sa fie BA20D, 12V 35/35W.

64327 cod Osram, 64327XR varianta X-Racer, adica (,) cu luminozitate mai mare.

Screenshot_20190404-215248.jpg

Probabil acum ai așa ceva:

Screenshot_20190404-215816.thumb.jpg.b960a9b7ce074aff33dd73823a9e6f08.jpg

Da, ceva asemanator cu a2a poza.

Am vorbit cu mecanicul si h4 si h7 nu se potrivesc. Am cautat si am gasit osram, asa cum mi-a recomandat @john17 si @caracterincompatibil. Sa merg pe varianta Osram sau Osram x-racer?

Untitled45.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...