Sari la conținut

Inmatriculare motor adus din germania


ciby04
 Share

Postări Recomandate

Buna seara, imi pare rau ca va deranjez din nou, dar am nevoie de inca un sfat de la voi.

Recent mi am achizitionat o motocicleta din Germania, iar pe langa celelalte acte vreau sa stiu daca trebuie sa duc si factura de transport la DRPCIV atunci cand imi imatriculez motocicleta ?Sau nu e obligatorie?

M am uitat pe site ul DRPCIV, si nu scrie nimic de aceasta factura, dar vreau sa fiu sigur.

Multumesc,

Ovidiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, marianubs a spus:

Daca nu ai placuta de inmatriculare iti cere dovada de transport, poate fi folosita si factura in cazul asta.

Daca ai si depui placuta nu trebuie nimic in legatura cu transportul.

 

Deci, daca motoru vine cu placuta de inmatriculare pe germania, pot sa duc placutele la drpciv si nu mai am nevoie de dovada sau factura de transport.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , daca ai numere de zoll , e logic ca ai adus-o pe roti. Atentie , nu nr. de Germania in caz ca a ramas pe moto.

Daca nu ai , atunci exista posibilitatea sa iti ceara dovada de transport ( de ex eu cand am adus- o pe platforma , am atasat si contractul de inchiriere platforma , dar nu l-a interesat , mi l-a dat inapoi). Mai exista posibilitatea sa iti ceara CMR , daca nu ti-ai adus-o tu.

Editat de Aurex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum a fost la mine:

 - am fost intrebat daca am numerele

 - am primit direct o foaie alba si indicatia de a scrie o declaratie pe propria raspundere ca am adus-o pe platforma

nu am fost intrebat nici macar in treacat de CMR sau altceva de genul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...