Jump to content

Gran Premio Motul de la República Argentina   29 Mar - 31 Mar

Recommended Posts

• Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 33 minute, Ahile a spus:

Bătaie de joc cu ăștia de la eurosp....bine ca e ultimul sezon la ei,sper să cumpere altcineva

Poate.i cumpara ma scuzati "labe1tv" sa vedem ce mai aveti de spus atunci😂

Sper ca va fi o cursa interesanta

Se anunta ploaie...asta va da de furca tuturir,cred ca va fi haos

Tuturor*

Acum 19 ore, P T R a spus:

Azi 300g ,maine 600 si tot asa 😁

Topicul legat de mediul politic e in alta parte ;)

In alta ordine de idei Lorenzo a luat cateva ture meditatii de la Marcel si e la o distanta de 1secunda. Dupa un algoritm simplu nu poate termina mai sus de locul 8. Important e ca invata.

Cica la noapte ploo in regiune si se curata asfaltul (cica d-asta n ar fi mers unii bine). Numai la noi cand ploo se murdaresta asfaltul. :rusinica:

nu stiu de voi dar eu doar aștept sa  își revină mamba....

altfel doar dovi si mm câștiga, pe ploaie, da e haos, dar altfel e monoton  rău.

Acum 11 ore, Ahile a spus:

Bătaie de joc cu ăștia de la eurosp....bine ca e ultimul sezon la ei,sper să cumpere altcineva

Imi place că dau motocross, cine naiba se uita la motocros?????

eu nu 😁 

Acum 8 ore, frigider a spus:

nu stiu de voi dar eu doar aștept sa  își revină mamba....

altfel doar dovi si mm câștiga, pe ploaie, da e haos, dar altfel e monoton  rău.

Imi place că dau motocross, cine naiba se uita la motocros?????

eu nu 😁 

Din ce mi-au răspuns, premier league e prioritar si din cauza asta sambata nu se văd calificările...prioritățile sunt stabilite de cei din Paris si ei aleg ce transmitem noi 😐

ma asteptam sa vedem bisturiul de cateva  ori in ultimele 2 tururi si ceva mai mult spectacol, dar se pare ca nu a vrut complicatii mumia si a tintit direct jugulara lui dovi. bravo faraoane!

vinales cu oistea-n gard..pacat ar fi fost un rezultat ok si pt  morbidelli.

Honda de anul asta nu are concurenta.mm a defilat cu resurse cacalau,

Bv rossi

Bv dovi

Rossi a aratat din nou ca poate sa lupte ca in tinerete...

eu am zis ca Marq ii ia pe faras da nu ma gandeam ca in halul asta....cum naibii a reusit gap ul ala?....nu imi explic...

Vinales e pe alta planeta...pacat de Morbidelli ca facea o cursa buna...

aaah si da ...Rossi ..jos palaria..a facut show ul cursei cu Dovi

Edited by Buggy

Asa à si zis rossi la final "am alergat se parca as fi fost tanar din nou" și a ras. 

In afara de dungile alea de pe marginea  cauciucurilor nu prea se vad diferențe 

Destul de plictisitoare cursa , dar comentatorii sunt epici ... incredibil de dang dang !

”secunda si turul !”

”incredibil start pentru V Rossi , a ajuns pe pozitia 4” da fuq y ya yo

Marc+Honda = statul paralel. Ceilalti pot sta si perpendicular in cap, nu au ce face nici anul asta. 

Yamaha trebuie sa caute piloti! Altfel sunt in buda pe termen mediu si lung. Cu un mos (chiar daca genial) nu conteaza in lupta pentru vreun titlu.

Acum 8 minute, Ribo a spus:

Destul de plictisitoare cursa , dar comentatorii sunt epici ... incredibil de dang dang !

N-ai ce sa le ceri.. n-am mai urmarit de mult un live cu ei, uitasem de ce. Pe langa faptul ca imaginea este apropiata de primul meu monitor folosit la cip03.

"spoilerul lui Dovi" / ''''au facut jonctiunea' ..mai bine nu inteleg nimic de la RTL ca sa scriu aici :D

Cursa asta a fost o m**e data de Honda lui Gigi si Ducati. Fara farase, massdampere, giroscoape si cutii de salata, Honda a reusit sa puna la punct cea mai performanta motocicleta. Este in acest moment arma totala, iar cu MM la ghidon, ma tem ca titlul (in caz ca nu se intampla nimic neprevazut) va fi o formalitate pt HRC. 

Eroul cursei de azi: Rins! A invatat bine lectia lui Rossi, de etapa trecuta. 

Vin.. lasand la o parte ghinionul de a fi fost scos din cursa de Morbidelli, nu isi merita locul in echipa Yamaha de uzina. 

Quartararo cu o motociclata limitata, obtine un loc 9, in fata unor piloti de uzina. Bun!

Rossi.. cu o motocicleta clar inferioara pe acceleratie si topspeed, i-a aratat lui MM cum poate fi batut Dovi, pe pista. Executie chirurgicala. Bravo maestre! Raman la parerea ca ar fi cam singurul, care cu o motocicleta egala, ar putea sa fie un real contender la titlul si dominatia lui MiMi.

Lorenzo.. il mai pasuiesc. Este rupt de accidentari si inca invata mobra. Desi ceva imi spune ca mobra asta ii va ridica mai multe probleme, decat Ducati. 

Acum 44 minute, evil1 a spus:

ma asteptam sa vedem bisturiul de cateva  ori in ultimele 2 tururi si ceva mai mult spectacol, dar se pare ca nu a vrut complicatii mumia si a tintit direct jugulara lui dovi. bravo faraoane!

vinales cu oistea-n gard..pacat ar fi fost un rezultat ok si pt  morbidelli.

😂🤣 :agree:Asta este comentariul etapei!!!  Cu precizarea ca Morbi a cam gresit acolo. 

Edited by xt600

Omul si-a luat distanta ca aia se bateau intre ei pentru locurile 2, 3, 4... Tactica a la Lorenzo!

Overall, o cursa frumoasa!

MM e monstru ! Anul asta defileaza.Jos palaria.

Rossi genial,ca-n vremurile bune.I-a placut si lui si ne-a placut si noua...

Dovi cam fiert,cica nu a lucrat bine guma.mda.Gigi era ganditor se uita in zare rezemat de gard la premieri,cred ca se gandea "s-a mai dus un an....si cum draq am avut eu impresia ca Petrux ar fi bun de echipa factory?il bate Miller pe asta" :crack:

Lorenzo a zis din start ca e low grip aici si ca el sta mai in spate acolo daca e sa cada vreun portofel ceva la baieti sa il ridice el,dar nu ma asteptam la startul ala...plm a gresit si a plecat cu a 2a de pe loc?wtf?.O trecem si pe asta la pierderi.

Vinales iar a facut una a la Vinales - "sunt super rapid ii rup pe micutzi am mers tot weekendul bine maine ne batem la podium" - se si uita intrebator la MM,cred ca se si gandea "sa vezi ce i-o dau si lu jmecherie asta" si cand colo a dat cu mucii in fasole....si apropo de dat cu mucii in fasole - ba da ce a umplut-o de sange Morbidelli saracul...chiar imi e mila de el ce pwle o sa isi ia acuma de la toata Yamaha.Nu ca ar fi avut ce cursa sa ii strice lui Vinales dar totusi...

...nici eu nu am vazut jumpstart la Chel dar ma gandesc ca or avea un dispozitiv electronic de masura care o fi detectat ceva...

Edited by Method
1 oră în urmă, bmdbmw a spus:

Lorenzo a activat Pit Limiter la start, de aia a plecat de parca impingea mobra :))))

Prima oara am ras,am crezut ca e caterinca,dar dupa aia am vazut ca ai dreptate,gluma a fost reala,chiar asa a facut natangul :crack: - link cu declaratia

Ahahaha,cica i-a cazut si grip'ul de la stanga de pe handlebar

Link cu conferinta de dupa are cineva?

...si ceva tare :

55760095-593121157819322-621810831375047  55897206-593121174485987-912384051627687

...omul e fan,deh :crack:

Edited by Method