Sari la conținut

Bucuresti - Balcic 6 si 7 aprilie


magarusulmarius
 Share

Postări Recomandate

salutare 

 

intalnirea la omv ul din 1 decembrie 1918

 

traseul la dus : buc - ruse - tutrakan - silistra - dobrich - balcic , aprox 320 km , 4 h 30 min

 

traseul la intoarcere : balcic - varna - razgrad - ruse - buc , aprox 315 km , 4 h 15 min

 

Acolo se poate vizita resedinta reginei maria  si gradina botanica 

 

Nu cred ca este necesar sa facem  rezervare la cazare, este extra sezon si gasim hoteluri chiar langa malul marii. Sunt si terase multe langa hotelurile acelea

 

Curand voi implini juma de secol  asa ca fac cinste tuturor cu bautura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 59 minute, magarusulmarius a spus:

macar sa vina, ca merge mobra si fara alea cromate, 

am zis , asa ramane, dau de baut

decat sa dormi in balcic mai bine baga termele....

apa super calda si priveliste la mare

6FCC95EB-6C87-4298-BC49-BD6C17C84706.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, magarusulmarius a spus:

stiu, am d alea anatomice , le-am folosit adesea😀

 

Acum 18 ore, magarusulmarius a spus:

salutare 

 

intalnirea la omv ul din 1 decembrie 1918

 

traseul la dus : buc - ruse - tutrakan - silistra - dobrich - balcic , aprox 320 km , 4 h 30 min

 

traseul la intoarcere : balcic - varna - razgrad - ruse - buc , aprox 315 km , 4 h 15 min

 

Acolo se poate vizita resedinta reginei maria  si gradina botanica 

 

Nu cred ca este necesar sa facem  rezervare la cazare, este extra sezon si gasim hoteluri chiar langa malul marii. Sunt si terase multe langa hotelurile acelea

 

Curand voi implini juma de secol  asa ca fac cinste tuturor cu bautura

Salut

Daca-mi amintesc bine, in gradina botanica exista o crama mica unde se pot degusta si cumpara vinuri. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flipper  , eu degust vin direct la cea mai apropiata  terasa de langa hotel :)  , am fost la regina maria / gradina botanica de cateva ori fie cu familia sau cu prietenii motociclisti. Oricum balcicul e mic , ne gasim pe acolo  rapid. 

 

Cred ca ar trebui la dus sa mergem totusi pe traseul buc - varna - balcic. Am descoperit intre timp un obiectiv interesant, o manastire medievala ortodoxa sapata in stanca. Ne abatem din drum doar 1 km, bineinteles daca sunt de acord si ceilati participanti. Atasez un link

 

https://www.alamy.com/stock-photo-aladzha-monastery-a-medieval-orthodox-christian-cave-monastery-complex-140147375.html

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, magarusulmarius a spus:

Flipper  , eu degust vin direct la cea mai apropiata  terasa de langa hotel :)  , am fost la regina maria / gradina botanica de cateva ori fie cu familia sau cu prietenii motociclisti. Oricum balcicul e mic , ne gasim pe acolo  rapid. 

 

Cred ca ar trebui la dus sa mergem totusi pe traseul buc - varna - balcic. Am descoperit intre timp un obiectiv interesant, o manastire medievala ortodoxa sapata in stanca. Ne abatem din drum doar 1 km, bineinteles daca sunt de acord si ceilati participanti. Atasez un link

 

https://www.alamy.com/stock-photo-aladzha-monastery-a-medieval-orthodox-christian-cave-monastery-complex-140147375.html

 

 

 

 

Absolut de acord, il degustam pana il bem 😃. N-am inteles la ce te-ai referit cand ai spus “ne gasim acolo rapid”. Mergem impreuna, doar vremea sa ne ajute👍

Acum 10 minute, FlipperCo a spus:

Absolut de acord, il degustam pana il bem 😃. N-am inteles la ce te-ai referit cand ai spus “ne gasim acolo rapid”. Mergem impreuna, doar vremea sa ne ajute👍

 

Si o lamurire pentru exactitatea informatiei. Dupa cum toti stim, exista localitstea 1 decembrie dupa Jilava si bulevardul 1 decembrie 1918 Bucuresti (unde nu stiu niciun OMV). Deci cred ca te-ai referit la OMV-ul din localitatea Jilava, corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius, ramane cum ai propus banuiesc, sambata-duminica Balcik, cu intalnirea OMV 1 decembrie.

Intrebare:

- la ce ora intalnirea si la cat plecarea? (n-am retinut aceasta informatie🤷‍♂️)

- traseul Buc-Ruse-Varna-Balcik ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 02.04.2019 la 21:56, magarusulmarius a spus:

multumesc Liviu, e gata sissybar ul ? mergem la balcic impreuna?

 

Pfff... La ora propusă de tine, pe vremea asta? Niciodată. Nu sissy bar-ul e problema, ci semnalizatoarele, dar se pare că le voi rezolva mâine după-amiază.🤔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...