Jump to content

SMAEB - ziua a doua. Oameni si motociclete.

Animads

Yamaha NMAX 125cc an 2015

Recommended Posts

Postez pentru un prieten si ar fi mai usor sa il contactati pe el direct. Daca totusi puneti mesaj aici, o sa incerc eu sa raspund.

YAMAHA NMAX fabricatie 2015, prima inmatriculare 2017, primul proprietar.

Disponibil pentru vizionare in Bucuresti.
Rulaj 2900 km in crestere

Pret 11 500 lei (2500 euro)
Blue Core 125 CC, 12 cp, 
Faruri full LED,
Consum 2.5 % cu rider de 100 kg si 1.90m inaltime.
Autonomie cu un rezervor = 250 km
Sub sa incape o casca FULL FACE / FLIP UP marimea XL

Scuterul este absolut minunat, lipsit de orice fel de problema, unghi de bracaj foarte mare, ideal pentru slalomul printre masini in traficul urban. Suficienta putere pentru oras chiar si cu pasager, viteza maxima 100-110 km/h, acceleratie foarte satisfacatoare pana la 80-90 km / h.

PRET FIX, NU NEGOCIEZ, FARA SCHIMBURI si FARA OFERTE !

Tel: 0727 852 048

20190311_095807.jpg

20190311_101235.jpg

20190311_100730.jpg

20190311_100636.jpg

20190311_100427.jpg

20190311_100304.jpg

20190311_100113.jpg

Cu tot respectul pentru cerintele vanzatorului, 13% reducere fatza de pretul de catalog in 4 ani nu este in nici un caz o superba ocazie.

Modelul este deosebit, dar este 2890 euro NOU, cu livrare in 10 zile, si numeroase imbunatatiri fatza de varianta din 2015.

As fi oferit pe loc 10.000 lei (2100 eur la cursul zile), bani in mana daca actele sunt in regula, dar cum lipsa negocierii este mentionata in majuscule, mai bine nu consum timpul nimanui. Sau poate un pic mai mult daca proprietarul a executat si o revizie completa in ultimul timp (fluide, curele, chestii).

Spor la vanzare. Este una dintre cele doua mai bune alegeri pentru oras, alaturi de PCX125.

I-am transmis prietenului meu mesajul de mai sus si mi-a raspuns:

Ca sa revin cu un raspuns la cele enuntate de dvs :

1. Pretul este de 3250 euro la acelasi magazin de unde a fost achizitionat ( Dual Motors ), felicitari daca l-ati gasit mai ieftin.

2. Nu stiu unde ati vazut dvs acele “ numeroase imbunatatiri de la varianta 2015 la 2019” as fi si eu curios sa le stiu daca le puteti impartasi.

3. Concluzia cu “mai bine nu consum timpul nimanui “ ar fi trebuit sa o trageti imediat dupa ce ati citit anuntul.

Va multumesc oricum pentru interes si oferta dvs dar din pacate pretul este fix momentan 11500 lei, va fi ajustat la 11000 lei in luna mai cand numarul de km va depasi valoarea de 4000.

Decat sa cumperi de la cineva cu atitudinea asta de samsar/ tarabagiu/ taximetrist smecheras, mai bine mergi pe jos.

https://www.motoboom.ro/scuter-yamaha-nmax-125.html

Ia de-aici. Intr-adevar, greseala mea, si mi-o asum, cel din 2019 este 3250 eur, cel de 2890 eur este din generatia trecuta, probabil lichidare de stoc. Dar oricum cu 0km.

Despre diferentele intre generatii - vezi ca exista internet, ca sa-si astampere curiozitatea.

Am vorbit si eu cu acest Razvan, la telefon mi-a spus ca voia un XMax 300, a luat NMax-ul, nici nu a mers cu el, ca dupa o saptamana a aparut un X la vanzare, si l-a luat si pe acela. NMax-ul il da asa cum l-a luat.... iar acum vii tu si ne spui ca are acum 2900 km, iar luna viitoare va avea 4000. De fapt nu era masina, era bicicleta, si nu a castigat-o, ci i s-a furat...

As fi dat si 11.000 pana la urma, dar m-am lamurit si ma retrag. Multumesc.