Sari la conținut

Accident usor 31.03 - Bulevardul Beijing


LEXX
 Share

Postări Recomandate

intersectia pantelimon cu morarilor venind dinspre pantelimon spre delfinului, benzile 3 si 4 trebuie s afaca stanga pe morarilor conform marcajelor.... Aiurea, banda 3 merge inainte in coloana, daca te iei dupa marcajele de pe jos le tai fata....   Semnalul e una (ca vorba lu John, nu pot semnaliza oamenii ca merg inainte), dar tre sa belesti ochii ca altfel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu sunt "taranush" si  de aceea sunt claxonat prin Bucuresti de vreo opt ani, deh.....sunt cu numere de VN si sunt ''taranush". Daca merg repede :- "ioti waii si la taranushul ala ce-o calca", daca merg incet:- "uite la asta ce se taraie".😂

Nu stiu daca bucurestenii, ori timisorenii, ori........ ar putea fi catalogati ca fiind intr-un fel sau altul, pentru ca sunt diferente enorme de la om la om. O sa intalnesti si "tarani mai tarani decat taranii"  daca ai si ceva noroc, o sa gasesti si oameni de treaba, cu bun simt (desi recunosc ca in zilele noastre rar mai gasesti asa ceva)...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, Dan Ny said:

Eu sunt "taranush" si  de aceea sunt claxonat prin Bucuresti de vreo opt ani, deh.....sunt cu numere de VN si sunt ''taranush". Daca merg repede :- "ioti waii si la taranushul ala ce-o calca", daca merg incet:- "uite la asta ce se taraie".😂

Nu stiu daca bucurestenii, ori timisorenii, ori........ ar putea fi catalogati ca fiind intr-un fel sau altul, pentru ca sunt diferente enorme de la om la om. O sa intalnesti si "tarani mai tarani decat taranii"  daca ai si ceva noroc, o sa gasesti si oameni de treaba, cu bun simt (desi recunosc ca in zilele noastre rar mai gasesti asa ceva)...

 

nu mai musca toate momelile intinse de trolii forumului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de fiecare data cand mai citesc/aud cate o rabufnire d-asta de "bucurestean 100%" mai sun cate o ruda si ii zic sa vina la Bucuresti. Daca omu nu intelege ca nu aia e problema macar sa il doara la ficat. 

Editat de 9470m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ‎13‎.‎05‎.‎2019 la 9:04, Dan Ny a spus:

Eu sunt "taranush" si  de aceea sunt claxonat prin Bucuresti de vreo opt ani,

 

Poate esti claxonat pentru ca nu stii sa mergi, la asta te-ai gandit? Daca as vrea ti-as da in fiecare zi exemple de taranushi care habar n-au sa mearga dar care inunda Bucurestiul  iar in afara de asta mai sunt si nesimtiti. Si in traffic si in viata de zi cu zi...

La ‎13‎.‎05‎.‎2019 la 15:44, 9470m a spus:

Eu de fiecare data cand mai citesc/aud cate o rabufnire d-asta de "bucurestean 100%" mai sun cate o ruda si ii zic sa vina la Bucuresti. Daca omu nu intelege ca nu aia e problema macar sa il doara la ficat. 

 

Inseamna ca ai neamuri proaste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

35 minutes ago, 9470m said:

Pai e perfect daca e asa, in cazul asta se inteleg de minune cu bastinasii. 

 

Care bastinasi mai nene ? Ca 90% din bipezii din Bucuresti sunt nascuti in orice alt loc din tara asta...ce-mi place cand incep astia veniti din afara sa-i injure pe bucuresteni ca mai apoi sa-i dea seama ca sunt vecinii de la ei din sat ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 4 aprilie 2019 la 19:01, AlexAB a spus:

 

Pai nu e obligația ta ca șofer să elimini riscul ăsta? Daca nu vezi, dacă nu ești sigur, nu inițiezi manevra, nu te bagi, te uiți mai bine, nu ca "se întâmplă sa nu vezi mașina". Daca ți se întâmplă asta ideal ar fi să te orientezi și spre alte mijloace de transport. 

De-aia schimbi banda lent, nu ca la DTM.

In caz de e cineva acolo sa aiba timp sa iti umple frigiderul + claxon + etc.

Sa aiba omu timp.

Acum 31 minute, Xandros a spus:

 

Care bastinasi mai nene ? Ca 90% din bipezii din Bucuresti sunt nascuti in orice alt loc din tara asta...ce-mi place cand incep astia veniti din afara sa-i injure pe bucuresteni ca mai apoi sa-i dea seama ca sunt vecinii de la ei din sat ..

Ce treaba are locul nasterii cu "a fi om"?

Decizia de a cataloga pe cineva drept "animal", un biped cum bine zici, nu trebuie influentata de date din buletin, zic eu.

 

Bucurestenii e spuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Xandros a spus:

 

Care bastinasi mai nene ? Ca 90% din bipezii din Bucuresti sunt nascuti in orice alt loc din tara asta...ce-mi place cand incep astia veniti din afara sa-i injure pe bucuresteni ca mai apoi sa-i dea seama ca sunt vecinii de la ei din sat ..

Cred ca n-ai urmarit discutia de la inceput, cand au inceput "bastinasii" sa faca misto de aia veniti din provincie si sa comenteze. Am raspuns si eu tot la misto si tot eu ies ala "venit sa injure"? Pai tot pe aia veniti ii scoti vinovati? Si la faza asta??

 

Cum a inceput mistocareala: 

 

La 13.05.2019 la 7:00, Nguyen a spus:

 

Cam asta voiam sa punctez, o gramada de taranushi vin in Bucuresti si aici se pierd, zici ca sunt rataciti. Din observatiile mele majoritatea soferilor care creaza probleme in traficul din Bucuresti sunt cei din provincie si cu cat e distanta mai mare cu atat sunt mai slabi ca soferi. Mi-as dori ca toti taranushii astia sa foloseasca transportul in comun ca sa nu-I mai incurce pe altii.

 

La 13.05.2019 la 7:07, Nguyen a spus:

 

De cand ne-au invadat astia din provincie, ma refer la valul din ultimii ani, am ajuns sa-i iubesc pe bucuresteni si le iert micile greseli.

 

PS: Eu n-am nimic cu oricine, de oriunde ar veni, dar cand vad bastinasii cum se agita si-si iau Bucurestiul pe persoana fizica nu pot rezista sa nu fac misto. Cu vorba buna nu merge, am incercat.  

 

Semnat: Un oltean din Craiova venit din 2011 in B.

 

Sa inceapa hatereala! :) 

Editat de 9470m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

38 minutes ago, 9470m said:

 

Sa inceapa hatereala! :) 

 

Hai mai bine nu .. n-am absolut nimic cu nimeni .. atata timp cat e OM si se poarta civilizat, oriunde este. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.05.2019 la 8:04, Dan Ny a spus:

Eu sunt "taranush" si  de aceea sunt claxonat prin Bucuresti de vreo opt ani, deh.....sunt cu numere de VN si sunt ''taranush". Daca merg repede :- "ioti waii si la taranushul ala ce-o calca", daca merg incet:- "uite la asta ce se taraie".😂

Nu stiu daca bucurestenii, ori timisorenii, ori........ ar putea fi catalogati ca fiind intr-un fel sau altul, pentru ca sunt diferente enorme de la om la om. O sa intalnesti si "tarani mai tarani decat taranii"  daca ai si ceva noroc, o sa gasesti si oameni de treaba, cu bun simt (desi recunosc ca in zilele noastre rar mai gasesti asa ceva)...

 

ah, sa vezi carnatii de belgieni cum conduc in olanda ...zici ca au ajuns la bukukuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 54 minute, 9470m a spus:

Semnat: Un oltean din Craiova venit din 2011 in B.

 

Sa inceapa hatereala! :)

 

Stai linistit ca nu traiam cu impresia ca esti bucurestean din nascare, chiar am vrut sa te intreb de unde esti de loc dar am zis sa te las linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, Nguyen a spus:

 

Stai linistit ca nu traiam cu impresia ca esti bucurestean din nascare, chiar am vrut sa te intreb de unde esti de loc dar am zis sa te las linistit.

Te-am găsit , stimabile.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooo slava tie, rasa pura bucuresteana, care ai cantat la fluier, si manat oile, pe pasunea fara de margini, intemeiata de mai marele Bucur, si...probabil....Becali?!?!

:))))) Bai cum sunt unii.

Ce spanac de atitudine si afirmarie. Trolozaur maxim...

https://www.historia.ro/sectiune/general/articol/inceputurile-bucurestiului-intre-legenda-si-adevar-istoric

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, Adrian M. a spus:

Oooo slava tie, rasa pura bucuresteana, care ai cantat la fluier, si manat oile, pe pasunea fara de margini, intemeiata de mai marele Bucur, si...probabil....Becali?!?!

 

Ai uitat ca berBecali nu e bucurestean?

1 oră în urmă, Flower-Power a spus:

Te-am găsit , stimabile.

 

 

E fake, astia incearca sa-l copieze pe Mihaita din Berceni, ala cu berberita. 

 

Ia zi, te-ai plimbat in weekend? Sau te-ai pravalit iar cu mobra?

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, Nguyen a spus:

 

 

Ia zi, te-ai plimbat in weekend? Sau te-ai pravalit iar cu mobra?

Da, m-am plimbat, normal că m-am plimbat, de ce să nu mă plimb? Normal că mă plimb.

Nu m-am prăvălit, ia spune întrebi pentru că te-ai ofuscat sau pentru că ai început să ții la mine? Spune drept..😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Flower-Power a spus:

Da, m-am plimbat, normal că m-am plimbat, de ce să nu mă plimb? Normal că mă plimb.

Nu m-am prăvălit, ia spune întrebi pentru că te-ai ofuscat sau pentru că ai început să ții la mine? Spune drept..😂

 

Nu m-am ofuscat si nici nu tin la tine, dar am vazut ca n-ai mai zis nimic, nici de frane, nici de curbe... M-am gandit ca ai calcat pe bec.

 

Pe unde ai umblat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, Flower-Power a spus:

Prin imprejurimea bucurestiului ,150 km.

 

Doar atat in doua zile? Pai 150km sunt doar asa ca sa bei un suc, adica nu te-ai plimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...