Sari la conținut

Accident pe Dristorului - 4 aprilie


Dusha
 Share

Postări Recomandate

Salut, 

Am ajuns cred la ceva vreme dupa accident.Soferul a facut stanga peste dubla continua pentru a intra in parcare....de pe infotrafic am aflat ca motociclistul iesea din parcare.

Sper sa nu fie foarte grav.

Nu am mers sa vorbesc cu el sa nu il stresez.

Am stat pana a venit salvarea. Din ce am vazut de la distanta, parea afectata mana/clavicula dreapta. L-au pus cei de la smurd sa miste picioarele..(din alte surse se pare ca si la coloana ar fi o problema)

Daca cineva stie ceva despre el il rog sa scrie daca are noutati despre starea lui.

Aveti mare grija in zona aia la nisip. Se lucreaza si este nisip pe toata soseaua...

20190404_093231.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Santon a spus:

Eu nu stiu de ce mai cheltuie astia banii cu vopseaua aia de pe sosele. Sanatate colegului si dosar soferului !

Ca să aibă repere motomilițienii dansatori strângători de likeuri! Atâta timp cât nimeni nu-i sancționează vor face manevre din astea în mod curent. Am văzut trecere pe roșu pe sub nasul motomilițianului care chiar mișcase în intenția de a pleca la verde (stătuse la semafor lângă mine), s-a oprit văzând bizonul, altfel s-ar fi înfipt în burta dubei intrate pe roșu curat în intersecție. Mă așteptam să schițeze ceva, să se ducă după el. Aș de unde, a plecat mai departe ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat.

Sănătate motoristului și baftă cu recuperarea pagubelor, va avea nevoie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie pedepse mai drastice

exe: Treci peste linia dubla si produci un accident, sa-ti ia carnetul pe 10 ani.

        Produci un accident si moare un om, sa-ti anuleze carnetul pe viata.

        + amenzi mai mari.

Editat de C210288A
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 04.04.2019 la 22:40, C210288A a spus:

Trebuie pedepse mai drastice

exe: Treci peste linia dubla si produci un accident, sa-ti ia carnetul pe 10 ani.

        Produci un accident si moare un om, sa-ti anuleze carnetul pe viata.

        + amenzi mai mari.

 

numai cei mai buni sclavi isi doresc un bici mai aspru !

 

in rest deacord 

+ 3 accidente (chiar si fara vatamare) in 2 ani de zile ... scoala+ examen din nou.

 

intre 60 si 70 ani , examen medical + teoretic la 2 ani , peste 70 la 6 luni peste 75 suspendarea dreptului de a conduce .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 minutes ago, superbec said:

 

numai cei mai buni sclavi isi doresc un bici mai aspru !

 

in rest deacord 

+ 3 accidente (chiar si fara vatamare) in 2 ani de zile ... scoala+ examen din nou.

 

intre 60 20 si 70  30 ani , examen medical + teoretic la 2 ani , peste 70 30 la 6 luni peste 75 40 suspendarea dreptului de a conduce .

 

Fixed!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, superbec a spus:

 

numai cei mai buni sclavi isi doresc un bici mai aspru !

 

Asta e valabil si invers .. daca intelegi cum zic. Din pacate nu se poate altfel (fara bici) pentru ca omu e la baza ... animal. Cam cel mai prost animal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 04.04.2019 la 23:40, C210288A a spus:

Trebuie pedepse mai drastice

[...]

Deloc. Trebuie doar aplicate cele actuale.

 

Diferenta intre o pedeapsa "simpla" neaplicata si una drastica de asemeni neaplicata este fix zero.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te ambla becule ca ti se arde filamentul🤣 ce ai cu batranii am 65 de ani si nu am provocat nici un accident. Toti cei care comit ilegalitati stiu ce fac doar ca-i doare undeva. Am fost lovit de 2 ori neacordare de prioritate nici unul dintre soferi nu a patit nimic. Daca politia ar aplica corect la toti legile actuale ar fi bine.

Numai bine

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, io, bogo a spus:

Deloc. Trebuie doar aplicate cele actuale.

 

Diferenta intre o pedeapsa "simpla" neaplicata si una drastica de asemeni neaplicata este fix zero.

Daca un jeg de bani gata ii aplici legea actuala, se pisa pe ea de amenda.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Aia de bani gata se pisa pe orice lege pt ca nu poti ajunge de bani gata fara ca mami/tati sa fie in marea hora a coruptiei de la un anumit nivel, unde sunt pile ,relatii si influenta cu politia de iese din orice rahat.

Amenzile mari si restul de pedepse aspre , in Ro ,nu pot afecta decat saracimea si pe cei care nu sunt destul de corupti.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, goe 75 a spus:

Aia de bani gata se pisa pe orice lege pt ca nu poti ajunge de bani gata fara ca mami/tati sa fie in marea hora a coruptiei de la un anumit nivel, unde sunt pile ,relatii si influenta cu politia de iese din orice rahat.

Amenzile mari si restul de pedepse aspre , in Ro ,nu pot afecta decat saracimea si pe cei care nu sunt destul de corupti.

oriunde... fixed

Acum 6 ore, mircea_simson a spus:

Nu te ambla becule ca ti se arde filamentul🤣 ce ai cu batranii am 65 de ani si nu am provocat nici un accident. Toti cei care comit ilegalitati stiu ce fac doar ca-i doare undeva. Am fost lovit de 2 ori neacordare de prioritate nici unul dintre soferi nu a patit nimic. Daca politia ar aplica corect la toti legile actuale ar fi bine.

Numai bine

 

daca nu ai provocat tu nu inseamna ca nu sunt multi altii care provoaca , pe mlastina zilnic intra cate un octogenar aventuros in copaci, cam o data pe luna intra invers pe autostrada... le zice spookrijders ultimu a omorat o familie intreaga .

 

mie mi-au lovit 3 masini in parcare , era unu pe la 90 dupa ce mi-a fwtwt masina si mutat-o 5m (dand cu spatele) a vrut sa fuga dar a nimerit un parapet de beton si si-a dat somn ... rahatul nici macar scuze nu si-a cerut dar balmajea ceva de est europeni.

 

in ro nu-i problema mare cu fosilele vii , sa vezi prin vest ce carnagiu fac.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, C210288A a spus:

Daca un jeg de bani gata ii aplici legea actuala, se pisa pe ea de amenda.

 

"Jegurile de bani gata" se pisa pe orice fel de sanctiuni indiferent de cuantumul lor.

 

Problema sanctiunilor neaplicate e ca se pisa toata lumea pe ele. Si inclin sa cred ca sunt mult mai multe cacaturi in trafic facute de toata lumea decat de cei de bani gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 hours ago, ssk said:

Ce varsta ai smechere ? Ca sun curios ce o sa faci la 41 de ani .

 

Destul de tânăr... din punctul meu de vedere.

Dacă eșt curios, ne putem întâlni la un pahar și-ți spun ce făceam când aveam 41 ani, șmechere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, io, bogo a spus:

 Si inclin sa cred ca sunt mult mai multe cacaturi in trafic facute de toata lumea decat de cei de bani gata.

 Corect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Kagemusha a spus:

 

Destul de tânăr... din punctul meu de vedere.

Dacă eșt curios, ne putem întâlni la un pahar și-ți spun ce făceam când aveam 41 ani, șmechere.

Să înțeleg că am fost foarte aproape la un moment dat când am zis ce am zis..deja sunt curioasă.😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 hours ago, Flower-Power said:

Să înțeleg că...

... deja sunt curioasă.😁

 

Să înțeleg că Petrica are dreptate?

 

Anii trec peste toți. E un noroc și un privilegiu pe care foarte mulți nu îl au. Ba chiar, unii fac eforturi parcă... E suficient să citești secțiunea asta a forumului... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...