Sari la conținut

Moto trip Serbia-Bosnia-Croatia-Muntenegru


ovidiu.voinea_adv
 Share

Postări Recomandate

cand l-am facut am fost prin partea marcata cu rosu si mi s-a parut ca nu prea a meritat...drumul destul de prost si nimic de vazut...doar un mare platou...d-aia sunt sceptic sa il fac pe sus...am vazut niste poze prin maps si parea civilizat dar a mai trebui investigat..

 

Pai mergeti fara gps-uri?

Durmitor   Google Maps.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe acolo voiam si noi sa-l facem..zici sa mergem pe albastru?

 

O sa avem GPSuri dar am inteles ca e dubios cu ele prin canion.

uite asa :

 

image.thumb.png.81159b84c1bfa00d3ecc80e28fe13d31.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost pe albastru nu stiu cum e drumul,in afara de faptul ca e mai ingust, dar pot sa zic ca nu pierdeti nimic daca nu faceti bucatica rosie de pe dreapta (cum aveti voi traseul) oricum faceti bucata de pe stânga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sef e ok...si in functie de ce spuneti voi o sa facem si noi acelasi traseu :)

 

si o sa mai vreau niste informatie despre bucata Krusevac - Novi Pazar...nu l-am facut pana acum si trebuie sa recunosc ca am niste prejudecati legate de siguranta prin Serbia...pana la Krusevac e drum european si ar trebui sa fie ok...

 

unde stati in Novi Pazar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit un apartament o cosmelie nu mai stiu....dar am o un contact in novi pazar de la un baiat la care am stat in Kopaonik.

Stie multe fraieru, dar nu mi-as face griji pentru rahaturi de genu asta.

 

Eu am facut traseul asta acum 2 ani cu masina...tot prin novi pazar am trecut.....in afara de un radar pe care l-a luat un tovaras...totul ok 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Încă un traseu pe care îl recomand este intre Cilipi și Plocice in Croația, exact lângă granița cu Muntenegru! M-am întâlnit cu vreo 5 mașini maxim pe toată bucata! 

Novi Pazar mi s-au părut cam țigăneală: încurcat, aglomerat, îmi tot făceau semne oameni să mă cazez la ei! Nu mi-a inspirat mare încredere, in schimb am văzut multe mașini cu nr de România! 

Visegrad cam la fel, dacă nu mai rău! Abia am putut sa schimb câteva vorbe in engleză! 

Bine.... Anul viitor as cam vrea să mai dau o tură pe acolo să văd dacă îmi schimb părerea! 😁 

 

Numai bine! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce engleza varule....limbaju semnelor e cel mai sfant !

 

BTW noi cand ne intoarcem o sa facem si transmenicu inainte de a merge spre casa.. :D mai dormim peacolo o noapte cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DEX_TER mai sunt 4 baieti din Bucuresti care fac acelasi traseu ca noi...sigur ne gasim pe undeva , lasi un contact ceva.

@ashtray. cu inca niste baieti o sa fie in belgrad pe 26 si pe 27 in rijeka :)  depinde in ce directie si in ce ordine le faceti voi :) 

 

keep in touch 

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre Belgrad o sa plec si eu impreuna cu pasagera pe 26, stau 2-3 zile si fac cale intoarsa, dar inca nu stiu pe unde, as apuca-o spre Vama sau in sus spre Timisoara. 

Tot citesc pe aici poate mai aflu cate ceva, inca nu am fost in partea aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh...depinde cum mergi dar nu poti sa zici ca e trist tot :D  Ca ai niste curbe misto pe urcare si la saru si intre pitesti - slatina 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Ribo a spus:

@DEX_TER mai sunt 4 baieti din Bucuresti care fac acelasi traseu ca noi...sigur ne gasim pe undeva , lasi un contact ceva.

@ashtray. cu inca niste baieti o sa fie in belgrad pe 26 si pe 27 in rijeka :)  depinde in ce directie si in ce ordine le faceti voi :) 

 

keep in touch 

@Ribo sigur, vedem, eu sper sa nu prindem ploaie 😀

 

P.S.: nr meu 0743 977 012

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.04.2019 la 12:19, Ribo a spus:

 

Sambata dimineata pe 27 plec incolo din Bucuresti. Clar ca daca vremea se tine asa ma duc la mare... somn. Altfel la 6am ies din Bucuresti. Planul meu era sa merg singur dar daca pleaca un stol, ma lipesc si eu sau ne gasim pe drum, cum o fi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca cineva are traseu pe ruta din poza de mai jos:

image.thumb.png.3e822d328698c4a894004b02267af3dc.png

Fiind din zona am cateva mentiuni:

-vama Foeni are program de gravide doar pe ziua 08:00-18:00 (ceva in genul)

-drumul pana la Buzias pe ruta aleasa este destul de rau

Va propun ruta cu rosu pe la Jimbolia, drumul nu este aglomerat, vama este destul de ok, intradevar lipsa centurii Timisoarei va obliga sa intrati in ea, dar e ok....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, ashtray. a spus:

Pfff nu stie ce pierzi pe Alexandria...i-a intra pe street view in locatia numita Buzescu...sa vezi acolo senzatii tari

 

 Te rogi sa nu se strice mobra pe acolo. 

 

 M-am abonat la topic. Am si eu pe lista Bosnia - Croatia- Muntenegru.Va asteptam cu poze . 

Editat de M!ha!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ribohai ca am gasit niste informatie buna...se pare ca exista asfalt si pe partea de sus a Durmitorului http://montenegro-for.me/2018/07/jeep-safari-ring-around-durmitor/ informatie din 2018...acum sper sa nu fie zapada de 6m cum zice in text :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...