Sari la conținut

Moto trip Serbia-Bosnia-Croatia-Muntenegru


ovidiu.voinea_adv
 Share

Postări Recomandate

Exista asfalt sus in Durmitor, am fost eu anul trecut, sfarsitul lui mai, e ok pt stradale. Dumul era curatat dar pe margine erau mormane de zapada pe alocuri. Este umezeala multa si drumul este lat de o banda si fara parapeti, trebuie mers cu grija. Chiar daca nu ploua eu am tras combinezonul de ploaie pe mine si a fost in regula. Am baut o tuica in varful muntelui, am admirat peisajul si am luat-o din loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ‎11‎.‎04‎.‎2019 la 7:48, andrey1205 a spus:

eu in principiu ar vra la sfarsitul lunii iulie,dar nu e batut in cuie....mai tinem legatura(eu merg cu pasager si nu ma "grabesc")

Daca tine programarea mea cu munca, ma lipesc si eu. Deasemeni as mai avea posibilitate si pt sfarsitul lui Septembrie.

Am sa urmaresc topicul cu impresiile voastre pt a reface plimbarica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 hours ago, paulynos said:

Exista asfalt sus in Durmitor, am fost eu anul trecut, sfarsitul lui mai, e ok pt stradale. Dumul era curatat dar pe margine erau mormane de zapada pe alocuri. Este umezeala multa si drumul este lat de o banda si fara parapeti, trebuie mers cu grija. Chiar daca nu ploua eu am tras combinezonul de ploaie pe mine si a fost in regula. Am baut o tuica in varful muntelui, am admirat peisajul si am luat-o din loc.

 

Hai ca am gasit un clip de pe acolo pe sus 

 

 

Asa era @paulynos?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16 hours ago, ashtray. said:

@Ribohai ca am gasit niste informatie buna...se pare ca exista asfalt si pe partea de sus a Durmitorului http://montenegro-for.me/2018/07/jeep-safari-ring-around-durmitor/ informatie din 2018...acum sper sa nu fie zapada de 6m cum zice in text :))

Este asfalt dar ingust din ce stiam eu ....numai ca e problema cu zapada..sigur o sa gasim pe sus peacolo.

 

Un lucru e bun, vremea se incalzeste asa arata internetu`

18 minutes ago, ashtray. said:

 

Hai ca am gasit un clip de pe acolo pe sus 

 

 

Asa era @paulynos?

mamaa ;)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 minutes ago, Ribo said:

Este asfalt dar ingust din ce stiam eu ....numai ca e problema cu zapada..sigur o sa gasim pe sus peacolo.

 

Un lucru e bun, vremea se incalzeste asa arata internetu`

Urmaresc vremea in Mala Crna Gora, Montenegro... E satul cel mai de sus din durmitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guys, n-am prea stat sa citesc pe aici ce-i drept dar am o intrebare.Acest traseu e practicabil cu un 600RR (stiu, sunt cam masochist), parca prin Durmitor drumul nu pare asa perfect (daca soseaua e buna pot face si 600Km/zi) sau sa schimb categoria? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut doar partea de jos, P14, pana acum si il poti face fara probleme...din ce vad in clipul postat mai sus tot de mine si partea de sus ar fi de facut pe 600rr doar sa mergi in august sa fi sigur ca e toata zapada topita 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Minu a spus:

Guys, n-am prea stat sa citesc pe aici ce-i drept dar am o intrebare.Acest traseu e practicabil cu un 600RR (stiu, sunt cam masochist), parca prin Durmitor drumul nu pare asa perfect (daca soseaua e buna pot face si 600Km/zi) sau sa schimb categoria? :D

Tu ești masochist? Eu l-am făcut cu nevasta! 😂 

Merge făcut cu orice, oricum nu este drum de viteză, este de mers încet sau foarte încet, admirat peisajul și pozat! 

 

P.S. : nu am călărit nevasta pe drumul ăla, să ne înțelegem! 😂😂 

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam nasol cu vremea ... aveti idee partea de drum cu deschidere la mare din Split pana in Dubrovnik cum ar trebuii sa fie in perioada asta ?
Mai mult decat ploaie ma deranjeaza vantul lateral avand motocicleta destul de incarcata si cu pasager.


Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand tranzitati Serbia, va bagati si pe autostrada? Am vazut ca se plateste (5E/100km) si ma intreb daca se poate plati cu cardul. Nu am de gand sa folosesc autostrada, dar nu se stie niciodata cum se schimba socoteala de acasa. Am de gand sa folosesc cardul cat pot de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just now, iulianserban said:

Cand tranzitati Serbia, va bagati si pe autostrada? Am vazut ca se plateste (5E/100km) si ma intreb daca se poate plati cu cardul. Nu am de gand sa folosesc autostrada, dar nu se stie niciodata cum se schimba socoteala de acasa. Am de gand sa folosesc cardul cat pot de mult.

se poate plati cu cardu sigur...pentru ca eu cu masina cand am fost am platit cu cardul.

E informatie sigura ca dai pt moto atat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 minutes ago, iulianserban said:

Cand tranzitati Serbia, va bagati si pe autostrada? Am vazut ca se plateste (5E/100km) si ma intreb daca se poate plati cu cardul. Nu am de gand sa folosesc autostrada, dar nu se stie niciodata cum se schimba socoteala de acasa. Am de gand sa folosesc cardul cat pot de mult.

De la belgrad la rijeka o sa bagam numai autostrada...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just now, DEX_TER said:

@ashtray. deci voi aveti ruta in sensul RIJEKA - DUBROVNIK ?

Eu o sa vin fix invers, DUBROVNIK - TRIESTE, pe coasta Adriaticii

Ruta aia o am eu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, DEX_TER said:

@ashtray. deci voi aveti ruta in sensul RIJEKA - DUBROVNIK ?

Eu o sa vin fix invers, DUBROVNIK - TRIESTE, pe coasta Adriaticii

Am facut-o deja kotor-trieste...mai facem si invers :D

 

trebuie sa stabilim o data si locatie sa ne strângem la bere pe drum

Editat de ashtray.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur 🍻

In ce data estimati ca sunteti in Rijeka?

Eu pana in 29.04 sunt in Dubrovnik, apoi urc in fiecare zi cate un oras, si in data de 4.05 ar trebuii sa fiu in localitatea (cuvant urat) 😅 (sigur o sa mi-o iau cu chestia asta)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

1 minute ago, DEX_TER said:

Sigur 🍻

In ce data estimati ca sunteti in Rijeka?

Eu pana in 29.04 sunt in Dubrovnik, apoi urc in fiecare zi cate un oras, si in data de 4.05 ar trebuii sa fiu in localitatea (cuvant urat) 😅 (sigur o sa mi-o iau cu chestia asta)

 

 

26-27-belgrad

27-28-rijeka

28-29-30-split

30-1-2-kotor

2-3 zablijak

3-4 novi pazar

4 seara bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...