Sari la conținut

Moto trip Serbia-Bosnia-Croatia-Muntenegru


ovidiu.voinea_adv
 Share

Postări Recomandate

Noi am avut bulan maxim de vreme.

Am prins soare si n canion si in durmitor ! 

Excelent !! 

Maine facem coasta de la bar la herceg novi si inoptam acolo :) 

 

49A38305-620A-428E-B4EE-5D838524A616.jpeg

3A0D118B-87DB-4272-9CAE-A330256A610D.jpeg

674D2721-36C3-4594-BC59-75626BF08E1E.jpeg

16F1AA33-7040-43EE-BB16-DBBD2183EA9B.jpeg

06C12D76-508C-478F-8A3A-F05E10817CF3.jpeg

5FD8C736-C203-4829-A520-1DE76785B38F.jpeg

E9CC8021-593F-4071-8DF3-F3AE8A0A37D1.jpeg

30D86F10-771E-47D9-94DC-24A8EDF3EE81.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La belgrad am avut curte, rijeka si split nu, kotor da, novi pazar da...ideea e ca intotdeauna e bine aa fie cu curte dar in zonele mai nasoale gen serbia..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trecut Serbia, Croatia, Slovenia, Ungaria si Bulgaria zilele astea. Tot ce am aratat a fost buletinul si o singura data s-au uitat si la Certificat. Bine, eu am barba alba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, ashtray. a spus:

La granita cu serbia si cu muntenegru ne-au cerut si asigurarile rca cu carte verde...in rest nimic

stai sa inteleg, adica nu merge cu asigurarea online, printata pe un a4? vor de aia  pe hartie verde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Adrian M. said:

stai sa inteleg, adica nu merge cu asigurarea online, printata pe un a4? vor de aia  pe hartie verde?

eu i-am rugat pe cei la care am facut asigurarea online sa imi trimita prin curier si asigurarea cu carte verde, printata de ei (ca sa fiu sigur ca nu am probleme pe la vama). oricum, nu am aratat-o pe nicaieri, am scos doar buletinul si talonul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, Adrian M. said:

stai sa inteleg, adica nu merge cu asigurarea online, printata pe un a4? vor de aia  pe hartie verde?

Si noi tot printate le-am avut. Ii zice doar carte verde din trecut. Ei vor sa afle daca ai X-uri, asterisc-uri, etc pt tara lor (in cazul nostru Muntenegru). Nu se uita la culori :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce mi-a povestit un tip care se ocupa cu asig acea carte verde este doar pentru atunci cand iesi din tara. Varianta printata (copia) se foloseste intern. Cel putin teoretic, daca unii cer, altii nu, e alta discutie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Adrian M. a spus:

stai sa inteleg, adica nu merge cu asigurarea online, printata pe un a4? vor de aia  pe hartie verde?

Ultima dată când am fost în Bosnia (cu mașina de serviciu) am avut doar copie și n-a fost bună, așa că am fost nevoit să îmi fac asigurare în vamă. Probabil depinde și de vameș.

În Muntenegru și Serbia n-am avut probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...