Sari la conținut

Schimbare ambreiaj


Postări Recomandate

Salutare la toata lumea,

 

Daca ma puteti ajuta va rog cu o informatie am un 600rr 2007 si vreau sa schimb ambreiajul.Nedumerirea mea ii ca in manual scrie ca is 3 tipuri de discuri A,B,C asa discul A se vede ca ii mai mic vine montat ultimu se vede ca ii diferit fata de restul.In schimb B ul in manual spune ca are I.D mai mare ca restul(nu stiu exact ce inseamna I.D =interior??) Eu am luat un kit complet ambreiaj EBC dar din ce am vazut eu B si cele 6 discuri C is la fel nu vad nici o diferenta...?? Posibil doar la kitul oem sa difere B si C? 

 

 

Multumesc!

Screenshot_20190417-182527.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot doar sa-ti confirm ca la CBR 954 toate discurile de otel + frictiune au acelasi diametru. Daca ai luat kit EBC special pentru modelul tau si placile au loc suficient si intra fara probleme la locul lor in ordinea celor scoase iti ramane doar sa strangi suruburile la forta specificata in manual cu o dinamometrica. Asfalt uscat ! :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am vazut tutorialul ala , doar ca si acolo zice ca primu difera fata de discurile C cred ca doar la oem difera  B ul .Kitul ebc l am luat dedicat pentru modelul meu si eu nu am vazut nici o diferenta intre ele doar discul A ii mai mic in rest is la fel. De asta eram curios daca doar la oem difera.

 

Multumesc de raspunsuri!Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ID diametrul interior si se pune primul.

In rest la EBC sunt toate la fel.

Cele OEM in functie de moto

au discuri de frictiune cu forma diferita si compozitie,si cele metalice, cu striatii sau nu,unele mai groase altele mai subtiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...