Jump to content

Centru reincarcare butelii

Recommended Posts

Stie cineva prin Bucuresti de vreun centru de reincarcare butelii  (pt aragaz, nu scafandru :) )? Momentan...ca na, asa e la inceput cand incerci sa fi ok.....as prefera ceva centre omologate/certificate, nu benzinarii (este si un pic ilegal sa incarci butelia la benzinarii, din cate am auzit).

In cazul in care nu gasesc, na, probabil voi apela si la metoda "peco"

Acum 9 ore, marauder a spus:

Stie cineva prin Bucuresti de vreun centru de reincarcare butelii  (pt aragaz, nu scafandru :) )? Momentan...ca na, asa e la inceput cand incerci sa fi ok.....as prefera ceva centre omologate/certificate, nu benzinarii (este si un pic ilegal sa incarci butelia la benzinarii, din cate am auzit).

In cazul in care nu gasesc, na, probabil voi apela si la metoda "peco"

Pt ''benzinarii'' trebuie sa ai un reductor sau ceva de gen ...nu toti au .

Am fost cu un prieten , si am gasit sa-si umple butelia abea la al 4-lea centru de gaz 

Salut.

Imi permit sa va dau un sfat pentru ca lucrez de 15 ani in domeniul asta.

Incarcarea buteliilor de orice fel la skid-uri autogaz este ilegala si periculoasa.

Din pacate e o practica impamantenita din motive pur romanesti - specula si prostie.

Butelia o poti schimba cu una similara, dar inarcata, la orice benzinarie, dar e drept ca nu toate au punct de desfacere.

Ce fel de butelie ai?

Acum 5 minute, ionut david a spus:

Salut.

Incarcarea buteliilor de orice fel la skid-uri autogaz este ilegala si periculoasa.

Din pacate e o practica impamantenita din motive pur romanesti - specula si prostie.

Nu neaga nimeni asta ...insa nu am auzit de butelii explodate sau de incidente grave din cauza umplerii lor la benzinarie !

Se practica asta din cauza calitatii indoielnice a gazului din buteliile gata umplute ...si asta o vezi la culoarea flacarii cand o folosesti. si la timpul de preparare a unei cafele sa zicem . ✌️

1 oră în urmă, Paca a spus:

Se practica asta din cauza calitatii indoielnice a gazului din buteliile gata umplute ...si asta o vezi la culoarea flacarii cand o folosesti. si la timpul de preparare a unei cafele sa zicem . ✌️

Subscriu, la statiile GPL sunt sanse f mici sa-ti bubuie butelia insa cu certitudine la centrele de butelii o sa primesti "ceva" putin si prost.

Edited by marcone
Acum 5 ore, ionut david a spus:

Butelia o poti schimba cu una similara ...

Cu apă  :bounce:

In ultimii 15 ani am avut intotdeauna butelie normala sau de voiaj dupa mine in cursa.

Am incarcat numai la puncte GPL si nu sa intamplat nimic,doar sa nu te duci cu tigara aprinsa sa vezi daca rasufla butelia  :kick:

Pt colegul cu butelia....cauta mai la periferie si gasesti GPL-istul dotat cu ce trebuie ;) 

Vezi ca la urma se lasa "tips"...de-un Tuborg la 0,75  ......

Acum 12 ore, Paca a spus:

Unii s-au facut oameni de pe urma buteliilor pe vremuri....

Edited by ALEX-CRUISER
  • 1 year later...
On 4/20/2019 at 7:56 AM, ionut david said:

Salut.

Butelia o poti schimba cu una similara, dar inarcata, la orice benzinarie, dar e drept ca nu toate au punct de desfacere.

Ce fel de butelie ai?

salut!

daca tot lucrezi in domeniu, poti sa ne recomanzi und eputem incarca o butelie de 5 kg cu GPL ?

multumesc.