Sari la conținut

Nu e chiar accident, dar, ud pe jos si fara ABS, sicanare in Cluj


AgLiAn
 Share

Postări Recomandate

 

00:07 aproape mă acroșează, și dă lecții rutiere
00:30 trece milimetric pe lângă mine din nou, și pune frână în fața mea
01:42 din nou frână în fața mea, fără motiv

Editat de AgLiAn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greseala ta ca avand mansonul de accelaratie in palma mai stai de vorba cu el.

A doua oara nici nu trebuia sa te mai prinda din urma. 

 

Este sfat personal . Procedez

Am renuntat sa mai explic cate ceva unor prosti. Ii las sa vorbesca , bag mana in gaz si scap de ei.

Editat de M!ha!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest caz  la 00:07 trebuia sa se termine filmuletul .

Lasat pe taran sa se duca. 

 

Acum na, asa fac eu. fiecare procedeaza cum doreste. 

Editat de M!ha!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exceptie facnd vreo manevra anterioara care sa-l fi enervat pe clujean, ala era nervos pe colegul  care ocupa o banda si nu avea el loc sa depaseasca alte masini prin dreapta. Clasica problema la scutere limitate si biciclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma baieti, daca tot va place sa va certati cu oameni prosti, nu mai bine va cumparati un spray cu piper si ii potoliti la prima oprire in dreptul geamului lor ? Il calmezi imediat, te simti si tu bine, juma de ora nici nu mai poate merge cu masina, deci nu mai poate pune in pericol pe nimeni.

Astia merita batuti, dar de ce sa recurgi la violenta cand satisfactia ta, ca scuterist/motociclist/biciclisti, costa 15 lei ca sa i-o dai in mecla fraierului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti formula o sesizare sau plangere pe email împreună cu filmulețul: cabinet@cj.politiaromana.ro

 

Poate ii piere elanul de a mai frâna și a șicana. 

Aș propune testare psihologică amănunțită,însă oricine poate lua permisul în ziua de azi. Cu o testare psihologică serioasă s-ar fluidiza și traficul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În tara unde orice prost care are 1000 euro își cumpără mașina, orice alt mijloc de transport este pentru fraieri. 

Bicicletele și scuterele mici sunt tratate ca obstacole. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici cu spray-ul nu cred ca e mai safe, când ii dai cu spray în nas tu fiind în lateral  poate sa dea în tine, eu unu asa as face. apoi la proces o sa o dea ca tu i-ai provocat o reacție fiziologica incontrolabila care l-a făcut sa dea peste tine deci tot tu vinovat. cel mai bine chileanu în banca ta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, AgLiAn a spus:

 

00:07 aproape mă acroșează, și dă lecții rutiere
00:30 trece milimetric pe lângă mine din nou, și pune frână în fața mea
01:42 din nou frână în fața mea, fără motiv

 

N-ai decat doua solutii, sa-l reclami la politie si poate se sinchisesc aia sa-i faca ceva, macar sa-l cheme la sectie pentru o declaratie sau puteai sa te dai jos la el si sa-i strambi mufa. Sa te plangi pe forum nu este o rezolvare, eu m-am dat jos o data la unul si cand l-am luat la rost si i-am propus sa se dea jos ca sa ne batem "parte in parte" n-a mai fost asa de viteaz cum era cand eu eram pe doua roti si el pe patru roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi au trecut anii cand eram zmeu si opream in trafic "la scandal", pt gigel taranul asta cred ca faceam ceva "de-o altoire ardeleneasca". Si nu pt sicanarile repetate ci pt "da-te-n plm la o parte ca ocupi o banda intreaga". 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Filmulețul trimis la Politie. Spre deosebire de cel cu duba, aici motociclistul merge fără sa provoace.

Cu violenta nu rezolvați nimic, cine știe cum îl lovești sau te lovește și lucrurile pot degenera tragic. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, csman a spus:

nici cu spray-ul nu cred ca e mai safe, când ii dai cu spray în nas tu fiind în lateral  poate sa dea în tine, eu unu asa as face. apoi la proces o sa o dea ca tu i-ai provocat o reacție fiziologica incontrolabila care l-a făcut sa dea peste tine deci tot tu vinovat. cel mai bine chileanu în banca ta. 

Da-mi doamne creier suficient sa-mi aduc aminte vorbele astea cu prima ocazie cand ma incearca un taran din asta in trafic si sa stau in banca mea.

Asta e problema mea, eu ma tem de mine :(

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 90% din cazuri cei cu oiştea pe partea cealantă sunt mai imbecili decât mulți cocalari cu Benveuri şi Mărsădăsuri şi asta vorbesc din ce văd în trafic.

La mine în zonă cred ca 30% din maşini sunt aşa şi nu cred că am întâlnit 10 şoferi disciplinați, în rest copchii ce fac depăşiri aiurea, semnalizarea e pt oameni urâți, lelițe de la sat care ies de pe drumuri laterale şi ți se bagă în față.

Ştiu că era o inițiativă legislativă prin care se interziceau înmatriculările maşinilor din UK. Mai ştiți ceva de treaba asta?

Varianta cu Bulgaria nu pare să mai fie viabilă, din ce văd prin trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...