Sari la conținut

Ajutor pentru proba motocicleta


Niko_bst
 Share

Postări Recomandate

1 oră în urmă, ALEX-CRUISER a spus:

 

 

 

Pe SS sta chircita,sanii pe rezervor,picoarele in carene,sunet de avion cu reactie,---pozitie capra ...

 

 

Poate unii prefera capra .... :crack:   traim in secolul vitezei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Acum 3 ore, Stefrusu a spus:

WTF???????? Asta tineai sa ne spui ,in mod expres???? D'asta ai donat,ca sa te lauzi dupa??? In locul tau ,mi-as sterge contul de pe motociclism... 

 

Cat patos domnule... Da gogule, am donat acum cinci ani ca sa ma laud acum pe forum. Esti multumit? Asta ai inteles tu din postarea mea?

 

Si mai ziceau unii ca eu sunt hater...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Stefrusu a spus:

Bravo! Nu stiu de unde vin unii cu "sfaturile "alea,gen "ia-ti scuter pt inceput sau ceva de 125cmc!"... Ia-ti ceva mediu( gen 600cmc),fii ponderata si totul va fi bine. Stiu fete (vreo trei) care au inceput direct pe R6,ninja sau cbr... Succes la examen si nu te lasa descurajata!

Aceasta este atitudinea corecta!

 

Acum 4 ore, Stefrusu a spus:

WTF???????? Asta tineai sa ne spui ,in mod expres???? D'asta ai donat,ca sa te lauzi dupa??? In locul tau ,mi-as sterge contul de pe motociclism... 

Daca ai urmari cu atentie ce si cum scrie nea @Nguyen atunci ti-ai da seama ca nu este nici o minune ca se lauda cu donatia facuta acuma X ani.

El este genul care considera ca in societate nu este este apreciat la adevarata lui valoare (""Aoeleu, valoarea mea..'' cum ar zice maneaua).

In plus acasa nevasta il tine sub papuc si nu realizeaza ce baiat bun si destept si mai ales frumos are ea.

Asadar pe langa nesansa din viata sociala, nenorocirea face ca nici macar femeia de langa el sa nu il aprecieze la adevarata lui valoare ... Si de aici si misoginismul omului.

Drept urmare pentru el singurul loc unde poate sa mai faca ceva si sa isi apere orgoliul ranit este pe aici, pe forum.

Priveste ce poza are la profil, si ce nume si-a pus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
16 minutes ago, Silver Arrow said:

Aceasta este atitudinea corecta!

 

Daca ai urmari cu atentie ce si cum scrie nea @Nguyen atunci ti-ai da seama ca nu este nici o minune ca se lauda cu donatia facuta acuma X ani.

El este genul care considera ca in societate nu este este apreciat la adevarata lui valoare (""Aoeleu, valoarea mea..'' cum ar zice maneaua).

In plus acasa nevasta il tine sub papuc si nu realizeaza ce baiat bun si destept si mai ales frumos are ea.

Asadar pe langa nesansa din viata sociala, nenorocirea face ca nici macar femeia de langa el sa nu il aprecieze la adevarata lui valoare ... Si de aici si misoginismul omului.

Drept urmare pentru el singurul loc unde poate sa mai faca ceva si sa isi apere orgoliul ranit este pe aici, pe forum.

Priveste ce poza are la profil, si ce nume si-a pus.

 

Esti sigur ca nu este @petre81.

Eu l-am bagat la ignore de ceva vreme .E prea nesimtit chiar si pt facut can can.

 

@Niko_bst

 

Bafta! si nu te lasa descurajata de speciali cu idei fixe .

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, goe 75 a spus:

 

Esti sigur ca nu este @petre81.

 

Mosule, eu am cont din 2010. Am intrat pe profilul userului petre81. si are cont din 2016, ce vrei sa spui?

 

Citat

Eu l-am bagat la ignore de ceva vreme .E prea nesimtit chiar si pt facut can can.

 

S-a intors lumea cu anusul in sus, hotii striga hotii. Cancanisti pe acest topic: pierrotlefou, silverarrow, stefrusu si mai nou tu. Toti m-ati atacat in mod gratuit fara sa oferiti nici un argument pentru opiniile voastre, ci doar can can.

Acum 31 minute, Silver Arrow a spus:

Aceasta este atitudinea corecta!

 

Mi se pare mie sau ai o fata careia I-ai cumparat o motocicleta? Parca un BMW G310?

 

Acum 31 minute, Silver Arrow a spus:

 

Daca ai urmari cu atentie ce si cum scrie nea @Nguyen atunci ti-ai da seama ca nu este nici o minune ca se lauda cu donatia facuta acuma X ani.

El este genul care considera ca in societate nu este este apreciat la adevarata lui valoare (""Aoeleu, valoarea mea..'' cum ar zice maneaua).

 

 

Acum 31 minute, Silver Arrow a spus:

In plus acasa nevasta il tine sub papuc si nu realizeaza ce baiat bun si destept si mai ales frumos are ea.

Asadar pe langa nesansa din viata sociala, nenorocirea face ca nici macar femeia de langa el sa nu il aprecieze la adevarata lui valoare ... Si de aici si misoginismul omului.

 

Acum 31 minute, Silver Arrow a spus:

Drept urmare pentru el singurul loc unde poate sa mai faca ceva si sa isi apere orgoliul ranit este pe aici, pe forum.

Priveste ce poza are la profil, si ce nume si-a pus.

 

Nici un argument on topic, numai venin si glume sovietice.

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Niko_bst :  Vezi si aici niste variante:

 

Daca tot te vezi cu oamenii, incearca sa iti faci o idee si despre greutatea motocicletei si cum poti sa o tii de ghidon. Motociclismul presupune si mers calare sau pe langa mobra tinuta de ghidon, cu fatza sau cu spatele. Bineinteles, intreaba proprietarul daca e de acord sa batzai motocicleta si roaga-l sa fie gata sa o prinda, ca sa nu se lase cu daune.

 

Ca incepator absolut n-ar fi o idee buna sa alegi un motor care sa iti depaseasca posibilitatile fizice la manevrele de pe loc. Cand ai suficienta tehnica poti conduce o gama mult mai larga. Spor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Nguyen a spus:

 

S-a intors lumea cu anusul in sus, hotii striga hotii. Cancanisti pe acest topic: pierrotlefou, silverarrow, stefrusu si mai nou tu. Toti m-ati atacat in mod gratuit fara sa oferiti nici un argument pentru opiniile voastre, ci doar can can.

 

Nici un argument on topic, numai venin si glume sovietice.

Cine vorbea de comunism... Avatar din gaming cu "pac pac", nickname vietnamez, am impresia ca hotul striga...
Cineva a incercat sa-i faca profilul acestui hater. Sunt convins ca nu e departe de adevar.

Intr-un stil tipic (romanesc?), nguyen se pricepe la toate.  Si desi dra a cerut suport strict pentru a incerca o motocicleta inainte de scoala, hop si hater-ul sa-si dea cu opinia.

Nimeni nu i-a cerut alte pareri nici lui, nici altor misogini (gata sa gaseasca un motiv sa se refuleze cu glume sexiste). Dar nu putea ca el sa nu-si arate surprinderea cum de asemenea indrazneala pe o dra sa se dea la motocicleta, sa nu-si etaleze cunostintele cu victime feminine, sa dea sugestii scutere vs motoare (nu pot sa nu ma amuz de meseriasul care dadea verdictul de ce NU scuter de 300), sa arate ca sub 210 cu cat zboara el, doar ramele si fraierii se mai deplaseaza etc. etc. 

Stiu ca ma bag in troaca cu porcarii, pentru ca in alt post pugilistic dansul a trebuit sa arate cata experienta are el in cutii automate. O fi avand, dar si dezbaterile se fac cu un dram (minim) de politete. Asa ca nu regret eticheta ce i-am pus-o (hater).

 

@Nico - daca vrei, poti sa vii sa vezi cum e cu o Bandit: mare, grea (peste 250), insa care a fost coborata cu 5cm (cred ca pentru tine tot inalta va fi). Pot chiar sa te las si pe scuter, care insa are saua la fel de inalta si este aproape la fel de greu :))) Contact doar prin MP.

 

Si s-o lasam si, de ce nu, s-o ajutam pe dra sa-si urmeze visul...

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, pierrotlefou a spus:

Stiu ca ma bag in troaca cu porcarii,

 

Nu te bagi, esti troaca cu porcarii. Mergi al postarea #26 si o sa vezi de ce.

 

Citat

 

 

pentru ca in alt post pugilistic dansul a trebuit sa arate cata experienta are el in cutii automate. O fi avand, dar si dezbaterile se fac cu un dram (minim) de politete.

 

Ofer politete doar celor care la randul ofera politete, cam asa functioneaza lucrurile in general. Cu Goe si cu Silver nu am avut motive sa fiu politicos din cauza comportamentului lor de sfertodocti atotstiutori. Intamplator au polemizat cu mine intr-un domeniu in care sunt peste ei cu 12 clase, din acest motiv nu au avut sorti de izbanda. Ei stiu ca au gresit dar sunt prea mandri ca sa recunoasca, chiar si tu stii asta pt ca pe acel topic ai mentionat ca pe serpentine si tu mai schimbi treptele manual.

 

Citat

Asa ca nu regret eticheta ce i-am pus-o (hater).

 

Deocamdata tu esti cel cu comportament de hater, eu nu te-am deranjat niciodata dar n-ai avut nici o problema sa sari la gatul meu (postarea #26). Pe langa ca esti hater esti si ipocrit.

 

Acum 1 oră, pierrotlefou a spus:

Cineva a incercat sa-i faca profilul acestui hater. Sunt convins ca nu e departe de adevar.

 

Te-ai gasit si pe cine sa crezi, pe taica Silver...

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, pierrotlefou a spus:

 in alt post pugilistic dansul a trebuit sa arate cata experienta are el in cutii automate. O fi avand, dar ...

habar n-avea cu ce se mănâncă o cutie automată cu 3 trepte și overdrive! E cu j'de clase peste noi și ne-a demonstrat tuturor nivelul său de cunoștințe! :lol:Ăla cu cutiile automate e apogeul lui, cu ăla și-a consfințit superioritatea asupra muritorilor de pe forum. :moron:

On topic: nu cred că nu există școli care să nu aibă motociclete joase, fie și pt A2. Nu de alta, dar noțiunile de bază le poți deprinde și pe un agregat mai mic înainte de a trece pe cel de A - parcă așa povestea și Flower-Power că a făcut la școală. Nu știu cât de mult te ajută încălecatul la rece a unor mobre atâta timp cât nu știi încă ce ar trebui să simți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, john17 a spus:

habar n-avea cu ce se mănâncă o cutie automată cu 3 trepte și overdrive! E cu j'de clase peste noi și ne-a demonstrat tuturor nivelul său de cunoștințe! :lol:Ăla cu cutiile automate e apogeul lui, cu ăla și-a consfințit superioritatea asupra muritorilor de pe forum. :moron:

 

Se putea sa nu apara si manarelul de kilometraje din Chitila... tu habar n-ai de ce cutia aia are trei trepte si overdrive. Ca sa nu mai zic de faptul ca nu schimba cu nimic modul de folosire al unei cutii automate si ca e doar o gaselnita prin care incerci disperat sa dovedesti ceva.

Acum 9 minute, john17 a spus:

On topic: nu cred că nu există școli care să nu aibă motociclete joase, fie și pt A2. Nu de alta, dar noțiunile de bază le poți deprinde și pe un agregat mai mic înainte de a trece pe cel de A - parcă așa povestea și Flower-Power că a făcut la școală. Nu știu cât de mult te ajută încălecatul la rece a unor mobre atâta timp cât nu știi încă ce ar trebui să simți.

 

Dar vai, cam acelasi lucru I-am spus si eu don'soarei, sa se urce pe ceva mai mic mai intai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, Georgica_Popescu a spus:

Nu-i suficient sa-i spui ...tre sa-i arati !  :)

 

Faca ce-o vrea, eu mi-am facut datoria de om sa-i atrag atentia ca poate sa-si rupa gatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Muretto Grundieg a spus:

Întreb pentru un prieten care nu are cont: dacă inițiatorul topicului era un băiețaș de 18-19 ani tot așa se repezea lumea să-i ofere motoare la testat ?  Nu trebuie să răspundeți.

 

😂

 

Asta am vrut sa intreb si eu la un moment cand am vazut cat de repede s-au oferit vreo doi libidinosi sa-i dea mobre la testat dat dar am zis sa nu pun paie foc.

Acum 8 ore, Paca a spus:

...de ce intrebi

 

Iata de ce intreaba, o sa vezi cu functioneaza ipocrizia la libidinosi. Uite o postare a lui @Silver Arrow din alt topic:

 

"Haide ca povestea cu alesul CB-ului o sa te amuze, este un pic de carul in fata boilor. Fata mea are A2 si desi va lua in curand si A-ul am zis ca primii 2-3 ani si vreo 30-40.000 Km sa ii faca oricum pe una de A2, respectiv un 48 CP. Eu ma uitam pe la un Honda NC700 dar avand in vedere ca ea a facut scoala pe un CB500 si a spus ca s-a simtit foarte bine pe ea, am zis sa ma cautam un CB500X."

 

Deci pentru fata lui nu a cumparat Yamaha R6, a luat o motoreta blanda dar pentru pitipoancele de pe forum un SS de 600 e numai bun.

 

Acum 21 minute, Nguyen a spus:

 

😂

 

Asta am vrut sa intreb si eu la un moment cand am vazut cat de repede s-au oferit vreo doi libidinosi sa-i dea mobre la testat dat dar am zis sa nu pun paie foc.

 

Iata de ce intreaba, o sa vezi cu functioneaza ipocrizia la libidinosi. Uite o postare a lui @Silver Arrow din alt topic:

 

"Haide ca povestea cu alesul CB-ului o sa te amuze, este un pic de carul in fata boilor. Fata mea are A2 si desi va lua in curand si A-ul am zis ca primii 2-3 ani si vreo 30-40.000 Km sa ii faca oricum pe una de A2, respectiv un 48 CP. Eu ma uitam pe la un Honda NC700 dar avand in vedere ca ea a facut scoala pe un CB500 si a spus ca s-a simtit foarte bine pe ea, am zis sa ma cautam un CB500X."

 

Deci pentru fata lui nu a cumparat Yamaha R6, a luat o motoreta blanda dar pentru pitipoancele de pe forum un SS de 600 e numai bun. S-a oferit si sa dea mobrele lui la testat, poate da o buca...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Nguyen a spus:

 

😂

 

Asta am vrut sa intreb si eu la un moment cand am vazut cat de repede s-au oferit vreo doi libidinosi sa-i dea mobre la testat dat dar am zis sa nu pun paie foc.

 

Iata de ce intreaba, o sa vezi cu functioneaza ipocrizia la libidinosi. Uite o postare a lui @Silver Arrow din alt topic:

 

"Haide ca povestea cu alesul CB-ului o sa te amuze, este un pic de carul in fata boilor. Fata mea are A2 si desi va lua in curand si A-ul am zis ca primii 2-3 ani si vreo 30-40.000 Km sa ii faca oricum pe una de A2, respectiv un 48 CP. Eu ma uitam pe la un Honda NC700 dar avand in vedere ca ea a facut scoala pe un CB500 si a spus ca s-a simtit foarte bine pe ea, am zis sa ma cautam un CB500X."

 

Deci pentru fata lui nu a cumparat Yamaha R6, a luat o motoreta blanda dar pentru pitipoancele de pe forum un SS de 600 e numai bun.

 

 

- nu vad cum putea sa mearga pe R6 cu A2.

- a mers pe SS dar nu ii plac 

- ii place CB-ul si a spus ca nu doreste sa il schimbe desi i-am propus un motor mai mare

- daca si-ar fi dorit i-as fi luat si un R6

 

Fiecare isi cumpara ce doreste si maii ales ce poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Silver Arrow a spus:

- nu vad cum putea sa mearga pe R6 cu A2.

- a mers pe SS dar nu ii plac 

- ii place CB-ul si a spus ca nu doreste sa il schimbe desi i-am propus un motor mai mare

- daca si-ar fi dorit i-as fi luat si un R6

 

Fiecare isi cumpara ce doreste si maii ales ce poate.

 

Minti cu nerusinare, pe celalalt topic din care am citat nu ai scris nimic din ceea ce spui acum. Adevarul e ca te-ai uitat la profilul lui Niko care pare a fi unul de pitzi-wannabe si te-ai oferit repede sa-i dai mobre la testat in speranta ca poate cauta si ea un sugar daddy, o mai scoti si la o plimbare pe mobre si mai dai si tu o buca. Barbateste te inteleg, e oarecum firesc si am fi ipocriti sa nu recunoastem ca noi barbatii nu incercam sa speculam anumite ocazii care apar dar pe fond adevarul este ca esti un ipocrit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No,  să revenim la topic,  uite ce făcui eu: Am căutat pe net proporțiile ideale (ideal proportion for human body) și din schemă reies niște cifre care pe mine m-au condus la înălțimea potrivită a șeii, adică 92, 5 mm.

Am verificat specificațiile și a ieșit Suzuki DR600 ! Verificați și voi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Paca a spus:

ar fi o treaba ca motociclism.ro sa deschida si o sectiune de dating ....pana si feisbuciu o face in curand !  ✌️

My kawa vrea sa intalneasca o honda rebela !

Ești interesat, huh? 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e si cu batranetea baa.... nu mai cunosc pe nimeni pe aicia.

Salutare dl. Silver.

Sa traiasca nea Paca: n-a mancat, n-a baut, a dat o mie de mărci! :)))

Draga Nico, bafta la scoala! O varianta ar fi sa va masurati dvs de la calcai pana la pi... nu mai stiu cum ii zice la osul ala. Dar pe romaneste, pana la fund. Ca in descrierea (specifications) fiecarei mobre apare si inaltimea la şa. Si rezolvati ţaca Paca, pe google, cu ce mobra vi se potriveste; decat sa va zica lumea ca ati dat cu fundul pe la toate mobrele scolilor ca sa o gasiti pe aia potrivita.

Saru mana.

 

https://bikez.com/motorcycles/kawasaki_er-6n_2006.php

Editat de Latomeru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Așa, așa...până îmbinarea picioarelor graficul zice 3 feets (ideal). Ori 30 de centimetri și ceva dă 92. Că nu contează înălțimea totală,  ci distanța de la răscruce la pământ, poți să fii înalt și cu picioare scurte sau scund cu picioare lungi.

Și, pe bune, înălțimea șeii la DR este de 925 mm. Pentru picioare ideale, ca ale mele  :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 01.05.2019 la 14:02, Silver Arrow a spus:

Aceasta este atitudinea corecta!

 

Daca ai urmari cu atentie ce si cum scrie nea @Nguyen atunci ti-ai da seama ca nu este nici o minune ca se lauda cu donatia facuta acuma X ani.

El este genul care considera ca in societate nu este este apreciat la adevarata lui valoare (""Aoeleu, valoarea mea..'' cum ar zice maneaua).

In plus acasa nevasta il tine sub papuc si nu realizeaza ce baiat bun si destept si mai ales frumos are ea.

Asadar pe langa nesansa din viata sociala, nenorocirea face ca nici macar femeia de langa el sa nu il aprecieze la adevarata lui valoare ... Si de aici si misoginismul omului.

Drept urmare pentru el singurul loc unde poate sa mai faca ceva si sa isi apere orgoliul ranit este pe aici, pe forum.

Priveste ce poza are la profil, si ce nume si-a pus.

😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...