Sari la conținut

Ajutor pentru proba motocicleta


Niko_bst
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, vlad58 said:

Totul e sa gasesti mastondontul potrivit si ajungem din nou la parerea unora😀

Oferte sunt destule pe topic. Acuma, ca e mastodont sau ca e elefantel pitic, nu se poate afla decat la proba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, XaeL a spus:

Oferte sunt destule pe topic. Acuma, ca e mastodont sau ca e elefantel pitic, nu se poate afla decat la proba.

 

Totul e sa ia un subler dupa ea ca sa  masoare.

1 oră în urmă, andrei111 a spus:

Nguyen, de unde atata incrancenare?

 

Nu e nici o incrancenare, este doar o polemica cu niste indivizi libidinosi si inconstienti de urmarile pe care le pot avea sfaturile lor de "bine". De fapt libidinosul de Silver stie ca nu ar fi bine pt o fatuca sa se urce pe o mobra de 600, ca dovada fiicei lui i-a luat un motor cuminte iar asta arata si mai mult caracterul acestui biped.

 

1 oră în urmă, andrei111 a spus:

 

Il cunosti macar pe Silver? Stii cum merge, sau cat merge cu motocicleta?

 

Nu as avea cum sa-l cunosc pe Silver, sunt destul de pretentios si nu as putea sa relationez cu un astfel de individ. Cat merge Silver cu motocicleta? Absolut irelevant in contextual topicului, mai ales ca am aratat cu subiect si predicat cat de ipocrit este acest individ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, paulynos a spus:

 

 

 

Nu e concurs de taranism si nu era o gluma peiorativa, eu chiar am chiloti cu mai multi km pe doua roti decat tine, nici nu e greu de altfel. 

de aici putem intelege cateva lucruri si se clarifica multe derapaje de pe forum...

 

-ai un numar foarte mic de chiloti 

-porti foarte mult timp aceasi pereche de chiloti

-porti chilotii pana se dezintegreaza

-incerci sa insinuezi ca ai un numar mare de km pe 2 roti ... dar ai avut dukakati si acum haprilia .. ceva nu se leaga.

-esti pasionat de chiloti si le-ai montat chilometraj ...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze fata de Niko pentru offtopic dar vad ca lumea e foarte activa aici si na, profit si eu cum pot. 

Am luat si eu o tzoacla de 350cc si as vrea sa va intreb daca pot sa ma dau cu ea, cam ce viteza sa bag, ce chiloti sa port cand ma dau si cine ma ajuta sa o scot din garaj (de ridicat cred ca ma descurc singur)

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 minutes ago, s_cristi said:

pot sa ma dau cu ea

ia vezi, poti?

 

19 minutes ago, s_cristi said:

cam ce viteza sa bag

cand vine vorba de viteza, vorbesti cu Paulynos, iti poate spune si pe unde sunt radarele alea bune, sa faci o verificare la eroarea vitezometrului

 

20 minutes ago, s_cristi said:

ce chiloti sa port cand ma dau

oricare, doar sa aibe chilotmetraj sa fie aceiasi de fiecare data

 

20 minutes ago, s_cristi said:

cine ma ajuta sa o scot din garaj

aici te ajuta OP, la schimb cu stat pe ea sa vada daca ajunge cu picioarele jos

 

21 minutes ago, s_cristi said:

de ridicat cred ca ma descurc singur

1) asta este un forum profi, nu mergem pe presupuneri

2) cand parchezi poti sa o lasi pe cric, te scuteste de ridicat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, s_cristi a spus:

Imi cer scuze fata de Niko pentru offtopic dar vad ca lumea e foarte activa aici si na, profit si eu cum pot. 

Am luat si eu o tzoacla de 350cc si as vrea sa va intreb daca pot sa ma dau cu ea, cam ce viteza sa bag, ce chiloti sa port cand ma dau si cine ma ajuta sa o scot din garaj (de ridicat cred ca ma descurc singur)

Multumesc!

Daca partea de motor de la tzoacla (desi toacla este alint pentru bicicleta) este ceea ce se vede in poza ta de profil, poti merge fara probleme.

Sper ca ai varianta cu computer de bord (vezi poza de mai jos), ca sa te incadrezi si la normele de poluare.

Doua roate si un magar, atelaj paricular.

image.thumb.png.14011deb496167d451675e0b2aee07ed.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, superbec said:

-esti pasionat de chiloti si le-ai montat chilometraj ...

 

Asta mi-a placut.

 

In ultima vreme am inceput sa fac ture mai lungi si cred ca e posibil sa fi avut aceeasi pereche de chiloti in desaga la vreo 2-3 ture.

Oricum, cred ca am exagerat: @XaeL, e posibil sa ma fi inselat si recunosc oficial ca esti mai experimentat decat chilotii mei. Imi cer scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Cel mai fascinant lucru despre expertii astia de pe moterism.ro ,este ca nu apar niciodata la o ieseala ceva .Aici impart sfaturi si judecati pline de intelijenta ,dar daca se anunta o iesire ...pauza .

Cu ani in urma se tot vehicula ideea ca 9 degetele era singurul care nu a fost vazut niciodata nici pe motoreta, nici macar in preajma uneia ...dar cred ca acum avem legiuni de asemenea caractere.

 

 

 

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai poate nu-mi place de tine ca te-ai luat de mine pe forum. Sau ca poate la ieseala vin si incepatori si imi dau ceata pe curbe de tre' sa ma intorc singur acasa... Gen :)

 

Gastile pentru ieseala s-au format demult in alte locuri - whatsapp, facebook... aici doar bascalie ieftina in timpul programului. 

S-au cam dus vremurile cand aduna Beatrice 30 de oameni la o plimbare. :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, goe 75 a spus:

Cel mai fascinant lucru despre expertii astia de pe moterism.ro ,este ca nu apar niciodata la o ieseala ceva .Aici impart sfaturi si judecati pline de intelijenta ,dar daca se anunta o iesire ...pauza .

Cu ani in urma se tot vehicula ideea ca 9 degetele era singurul care nu a fost vazut niciodata nici pe motoreta, nici macar in preajma uneia ...dar cred ca acum avem legiuni de asemenea caractere.

 

 

 

 

Cu 9deste e mai lunga povestea, cel mai probabil el era vrajitoru din oz care la fel nu a fost vazut niciodata pe motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@Metal Heart

 

Pai poate nici mie nu-mi place de cineva ,ca s-a luat de mine pe forum ,dar poate vreau si eu sa vad daca mai are la fel de mult tupeu sau nesimtire si in persoana  ...daca mai poate sustine o idee fara sa se benocleze in google...dar mai ales cand vezi cata pasiune si zel au oamenii pentru pedagogie ,este un mare pacat sa se limiteze doar la online... si de multe ori si nesolicitat.

 

Foarte funny faza cu intorsul singur.😂😂  E baiat fain.

 

Am prins iesiri si de peste 40.Si Beatrice e cool, dar fara indoiala cele mai faine sunt ale lui Nico ( the mentalist) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 26.04.2019 la 12:26, Niko_bst a spus:

Salutare! Creez si eu topicul asta cu o rugaminte , daca cineva este dispus sa ma lase sa probez o motocicleta in Bucuresti, naked gen : rn-6n, hornet , bandit. Am 1,60 si vreau sa ma apuc de scoala dar as vrea sa incerc doar sa ma urc sa vad cat de bine ating cu picioarele asta inainte de scoala. Nu vreau sa ma dau vreau doar o proba! Astept cu nerabdare 😈

Mulțu’

 

Hornet si Yamaha FZ6 au saua la ~79cm inaltime.

Atingi pamantul doar cu varful picioarelor, destul de greu pt. inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 42 minute, goe 75 a spus:

daca mai poate sustine o idee fara sa se benocleze in google...dar mai ales cand vezi cata pasiune si zel au oamenii pentru pedagogie ,este un mare pacat sa se limiteze doar la online... si de multe ori si nesolicitat.

 

Goe, sa-ti aduc aminte ca tot tu te-ai bagat in seama?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jalnic. Trist. Chiar nu inteleg de ce a trebuit ca acest topic, legat strict de o necesitate inainte de un pas important, pas gandit si hotarat, a trebuit sa devina o bascalie si o refulare. Dar asta spune multe despre nivelul celor care se dau de mari motociclisti, cu kilometri si experiente pe masura.

Pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Pastreaza si tu proportiile ...daca vrei sa vezi jalnic citeste topicul asta de la inceput la final:

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Goe, intr-un clasament  al latratului pe forum ar avea sanse la primul loc (poate merita facut un poll ,la cite prostii consuma atentia pe aici :) )

Daca i-am ratat pe altii,sa ma scuze,sunt incepator 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
6 hours ago, mihai c said:

Goe, intr-un clasament  al latratului pe forum ar avea sanse la primul loc (poate merita facut un poll ,la cite prostii consuma atentia pe aici :) )

Daca i-am ratat pe altii,sa ma scuze,sunt incepator 

 

Ciumpilaci ca tine care se iau prea in serios sunt pe toate drumurile...izvor nesecat pentru amuzament.

Care e scorul , cate vieti ai mai salvat ? 

Cand tastezi pentru ca esti in misiune  , porti costum de Batman sau de Wonder Woman?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 03.05.2019 la 12:22, Silver Arrow a spus:

Daca partea de motor de la tzoacla (desi toacla este alint pentru bicicleta) este ceea ce se vede in poza ta de profil, poti merge fara probleme.

Sper ca ai varianta cu computer de bord (vezi poza de mai jos), ca sa te incadrezi si la normele de poluare.

Doua roate si un magar, atelaj paricular.

image.thumb.png.14011deb496167d451675e0b2aee07ed.png

Ultima generatie, computer de bord...

Editat de fost viitor talent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am reusit sa ma inscriu la scoala dar nu m-am incadrat la A 😔 Am optat pentru A2 fiind singura varianta ! Pe ea voi face scoala! Ce sa zic...asta e cand ai 1,60 😄😄😄 Sunt foarte incantata si sper sa ma descurc! 

DF03850F-0114-4143-8A94-801BF245BD60.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Niko_bst a spus:

Am reusit sa ma inscriu la scoala dar nu m-am incadrat la A 😔 Am optat pentru A2 fiind singura varianta !

 

Nu e dracul chiar asa de negru, faptul ca incepi cu A2 o sa te ajute pe viitor. Gandeste-te ca multi dintre userii de pe acest forum am inceput pe Mobra, CZ, Jawa, samd care erau motoare de capacitate mica si relativ usoare. Cu cat incepi mai de jos cu atat sansele sa nu faci accident sunt mai mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai avut la Adi Moto pe ce mobra de categoria A sa te sui?

Mobra din poza este cea pe care vei face scoala?

 

Succes!

 

Inteleg ca vei face scoala la AdiMoto?

Da da nu e rau. Face scoala serios.

Cel putin cei pe care ii stiu ca au facut scoala cu el au fost foarte multumiti. Pe unii i-am trimis si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Niko_bst a spus:

Buna! Am reusit sa ma inscriu la scoala dar nu m-am incadrat la A 😔 Am optat pentru A2 fiind singura varianta ! Pe ea voi face scoala! Ce sa zic...asta e cand ai 1,60 😄😄😄 Sunt foarte incantata si sper sa ma descurc! 

 

Imi place ca esti hotărâtă! 

 

La 29.04.2019 la 17:31, Niko_bst a spus:

Exact! Vreau direct A si îl voi lua! 

 

Da! Fix A si o sa-l iau! 

 

:)

Succes la scoala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...