Sari la conținut

Cum sa NU faci la semafor


raikk
 Share

Postări Recomandate

Bun venit in S'ciava..

Bravo baietii, sunteti smecheri. Tot asa, tot inainte. Imi era MIE rusine ca eram pe motocicleta si probabil si baiatului din fata cu prietena. Taranoilor.

 

 

Editat de raikk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tzaranu-i tot tzaran,indiferent pe ce-si pune curu'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Sa zici merci" ca nu au plecat pe galben dupa rosu! Anultrecut sau chiar 2in urma, s.a gasit un destept sa procedeze cum am zis si l.a surprins o masina ce a prins galbenul dupa verde.

S.a lasat cu motociclist dauna maxima!

Îngie? Tăt în S'șiava...

Si ala din dreapta fata pe filmarea ta, forteaza autoturismul, ahh si asta e doar inceputul sezonului...

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, vlad58 a spus:

Mai sunt stopuri cu galben dupa rosu?

Tu ce zici? Sau vrei sa insinuezi ca nu...

Mai ales municipiile au semafoare de genul, dar si drumurile tranzit Expres au pt a fluidiza circulatia.

Uite spre exemplu un articol datat la sfarsitul anului trecut:

https://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/in-atentia-celor-care-forteaza-a-galbenula-la-semafor-pedeapsa-unei-femei-care-a-strivit-un-pieton-pe-trecere--202820.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E jenant daca stai langa "din astia" la semafor esti perceput ca fiind unul dintre ei :)) 

 

Culmea e ca unii vor sa atraga atentia cu orice pret. Chiar daca atentia este atrasa pe o chestie penibila cum e ambalatul prosteste la semafor. 

Chiar nu am inteles niciodata chestia asta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, TeDy 'M a spus:

Tu ce zici? Sau vrei sa insinuezi ca nu...

Mai ales municipiile au semafoare de genul, dar si drumurile tranzit Expres au pt a fluidiza circulatia.

 

Nu vroiam sa insinuez nimic nu prea am mai vazut.

Nu avem inca niciun drum expres sau nu-l stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt inca multe. Poate nu in toate localitatile, dar la un drum mai lung ai sa le intalnesti desigur✌, referindu.ma la semafoare.

Drum E 123sa zicem..., nu pot crede ca nu ai mers pe drumuri Expres😌, alea pe care regulamentar mergi cu 100km/h

Doar nu m.oi apuca acuma sa iti dau linkuri de pe google

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, TeDy 'M a spus:

Sunt inca multe. Poate nu in toate localitatile, dar la un drum mai lung ai sa le intalnesti desigur✌, referindu.ma la semafoare.

Drum E 123sa zicem..., nu pot crede ca nu ai mers pe drumuri Expres😌, alea pe care regulamentar mergi cu 100km/h

Doar nu m.oi apuca acuma sa iti dau linkuri de pe google

E-ul vine de la european dar nu-i nimic asa credeam si eu ca tine, drumul expres e cu un rang mai mic decat autostrada nu ai banda de urgenta.

Cand o sa se faca la noi promisiunea este de 130km/h deocamdata in codul rutier este de 100 ca si pe cele nationale sau europene.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumu' expres românesc e o mizerie! Cum plm să ridici limita de viteză la 130km/h și să dai într-un giratoriu?!? Pt că asta e marea diferență, autostrada nu are intersecții la nivel, expresul are. De aici și diferențele mari de costuri de execuție.

On: mda, e tare neplăcut să fii direct asociat cu astfel de specimene, am pățit într-o zi când m-au ajuns 2 șlăpari cu burlane și numere culcate sub codițe la semafor și respectivii au tăiat-o imediat pe trotuar, printre pietoni... Măcar dacă nu ești lângă ei te simți mai puțin vizat. Dar totul ajunge la impunerea unor norme (existente), adică educarea "cu biciul" a unor astfel de indivizi.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, vlad58 a spus:

E-ul vine de la european

"E"-ul VENEA de la European!

European este E 60...

Expres este E 576. Diferenta o face cifra sutelor. In fine...intrebai de galben pe semafor:

In ziua de azi am vazut semaforul cu toate cele 3 culori intr.o loc din Austria. Repet: Galbenul isi face treaba/e indicat pt a fluidiza circulatia.

Si acelasi model de semafor este deasemeni folosit si in Romania

John17, cu 130 mergi legal doar pe Autostrada-alea cu A in fata, ma rog ungurii mai cojones, folosesc prefixul "M" pt ale lor...Tin la a lor Magyarorszag😊

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, easy ride on! a spus:

 

 

Eu am văzut un tip care a "educat" numai cu biciul un cal.

Ce crezi că i-a făcut calul?

l-a votat pe altu cu un bici de alta culoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt plangacios sensibilos!De unde apareti mai hipsterilor asa pizdificati?

Auzi  ai era rusine fetitei!Da ce faceau,erau in stoiul gol,se pisau din mers!

Sunt de 14 ani pe forumul asta,dar fatalai si reclamagii ca in ultimul timp,nu am intalnit!

Raikk,beleste ochii la trafic si la conservari,de acolo vine pericolul!Nu de la unul caruia i s-a basit motoreta!

Si mai exerseaza plecarea de la semafor,risti sa se suie unul cu masina pe tine!

De fapt esti ofticat ca aia au plecat racheta si tu inca nu ai invatat plecarea din fata semaforului pus de mult pe verde!

Si ala din stanga ta a plecat tarziu dar macar dupa aia s-a dus racheta!

Daca plecai asa lesinat aici in Bucuresti,te claxona lumea de te usurai in izmene la cat pari de emotiv!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, adiy32 a spus:

Alt plangacios sensibilos!De unde apareti mai hipsterilor asa pizdificati?

Auzi  ai era rusine fetitei!Da ce faceau,erau in stoiul gol,se pisau din mers!

Sunt de 14 ani pe forumul asta,dar fatalai si reclamagii ca in ultimul timp,nu am intalnit!

Raikk,beleste ochii la trafic si la conservari,de acolo vine pericolul!Nu de la unul caruia i s-a basit motoreta!

Si mai exerseaza plecarea de la semafor,risti sa se suie unul cu masina pe tine!

De fapt esti ofticat ca aia au plecat racheta si tu inca nu ai invatat plecarea din fata semaforului pus de mult pe verde!

Si ala din stanga ta a plecat tarziu dar macar dupa aia s-a dus racheta!

Daca plecai asa lesinat aici in Bucuresti,te claxona lumea de te usurai in izmene la cat pari de emotiv!

 

 Corect!

 

Ce are de a face sula cu prefectura?

Panä la urmä fiecare cu aia a lui mamii lui

:))

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, adiy32 a spus:

Alt plangacios sensibilos!De unde apareti mai hipsterilor asa pizdificati?

Auzi  ai era rusine fetitei!Da ce faceau,erau in stoiul gol,se pisau din mers!

Sunt de 14 ani pe forumul asta,dar fatalai si reclamagii ca in ultimul timp,nu am intalnit!

Raikk,beleste ochii la trafic si la conservari,de acolo vine pericolul!Nu de la unul caruia i s-a basit motoreta!

Si mai exerseaza plecarea de la semafor,risti sa se suie unul cu masina pe tine!

De fapt esti ofticat ca aia au plecat racheta si tu inca nu ai invatat plecarea din fata semaforului pus de mult pe verde!

Si ala din stanga ta a plecat tarziu dar macar dupa aia s-a dus racheta!

Daca plecai asa lesinat aici in Bucuresti,te claxona lumea de te usurai in izmene la cat pari de emotiv!

 

 

Bun, alt taran (dă bucale) :))

Hai, baietasii, scrieti cu incredere astia pro tzaranoi, sa vad si eu care-s jegurile forumului. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-ma si cu toleranta ca suntem satui de astia. Au ei impresia ca-s tare interesanti si se uita lumea la ei. Se uita o p***.. ii mai si injura. Alegi sa traiesti in societate, las-o mai usor prietene. Dute-n primul camp si ambaleaza cat vrei.

Si idiotu ala cu cateva posturi mai sus.. el se ia ca plec eu slab la semafor. Auzi ma.. o intoarce tot la mine ca am cap sa ma feresc de copchilu ala din stanga care 

Acum 10 ore, adiy32 a spus:

a plecat tarziu dar macar dupa aia s-a dus racheta!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Are dreptate omul, este un fenomen foarte naspa care trebuie oprit.

Facem apel la toti moldovenii din Bucuresti sa-si arate solidaritatea si sprijinul intorcandu-se pe plaiurile natale ,sa puna umarul si sa nu se mai intoarca decat dupa eradicarea fenomenului.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma refeream la Romanica in cazul semafoarelor ce au si galben.

Atunci incadreaza discutia la E=European, drum pe care semaforul cu galben are mare necesitate in tranzitarea localitatilor.

O.C.S si le vei remarca😊

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...