Sari la conținut

4. Gran Premio Red Bull de España - Jerez - 5 Mai


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 189
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Diii...Lorenzo :bounce:

Aici tin cu Lorenzo ca e cursa lui...kinda.

Deci...indraznesc sa zic - Lorenzo pe podium.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Kagemusha a spus:

Dacă se va califica în primele trei linii de pe grilă, are șanse mari să fie pe podium. Altfel... 

Mi se pare corect nu?

 

Vale,cu Yamaka pe Jerez..no way.Numa Lorenzo reusea sa mearga bine aici,ca e el in love cu Jerez.Vale nu prea il vad in forma,repet nu atat pe el cat mtooreta.Daca iese in primii 5 eu zic ca tre sa dea de baut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal, este un circuit propice pentru Yamaha, doar ultimele doua sezoane au fost dezastru pentru ei. Nu stiu de cand urmareste colegul @Method campionatul, dar uita, se face ca uita sau, pur si simplu, habar nu are ca Rossi detine numarul cel mai mare de victorii pe Jerez. So, daca Yamaha merge bine aici, avem mari sanse sa il vedem pe mos din nou in lupta pentru victorie. In orice caz, un podium este perfect fezabil pentru el. Doua necunoscute avem in cazul lui Rossi: comportamentul biclei si pozitia pe grila.. 

 

Lorenzo pe podium, duminica?? Vise, tata, vise... Aritmetica nu ii da sanse.. da' nah.. sa vedem, poate o contrazice.. :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pretentii Mari de la Suzuki si 

Rins, au inceput etapele europene unde lipsa de top speed nu ar mai trebui sa deranjeze atat de mult si sa isi arate talentul pe viraje unde parerea mea Suzuki e cea Mai buna. Bosorogul e Mai competitiv ca niciodata sezonul asta (cel putin pana acum) contrar la ce zicea colegul Mai sus. Momentan nu ma

 Pronunt la un castigator dar Rins e in top si astept de ceva timp sa iasa la bataie cu baietii Mari, talent are, motoreta are. Sper sa nu mearga iar ca turbatul Marquez si iar sa le dea cateva secunde celorlalti dar na... Bautista face cam acelasi lucru in WSBK(si chiar asteptam pe cineva sa il puna cu botul pe labe pe Rea). De la Georgica Inca nu am pretentii, poate de la jumatatea sezonului cel mult sezonul viitor(vezi Ducati). Spectacol sa fie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are are victorii Rossi pe Jerez,nu aia e problema,eu zic acum in perioada actuala de cand cu dificultatile Yamaha slash a

Eu nu il vad in forma aici pe Rossi,mai degraba pe Rins dupa cum zice colegul.

Acum 14 minute, Aion2014 a spus:

 De la Georgica Inca nu am pretentii, poate de la jumatatea sezonului cel mult sezonul viitor(vezi Ducati). Spectacol sa fie!

In mod normal da.Perfecta dreptate.

Eu doar proiectez ceea ce a zis insusi maestrul Georgica,ca la Jerez va incerca sa fie rapid si poate chiar un podium.Normal ca prin prisma rezultatelor anterioare,ceea ce a zis el pare sf,dar a mai facut sf'uri din astea si inainte,sa vedem ce poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

52 minutes ago, Method said:

...si Yamaha cu noul "tyre cooler" :

 

Dacă ne luăm după rezultatele din FP1, se pare că răcește mai bine anvelopa lui Vinales. :crack:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ati ascultat conferinta, MM a declarat ca dupa investigatii crash-ul din Austin a fost din cauza unei probleme care aparea cand si cand, nu in fiecare tur....sunt curios despre ce o fi vorba avand in vedere ca nu avea voie sa zica despre ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Timpi FP2 :

Screenshot-2019-05-03-motogp-com-GRAN-PR

S-a trezit Petrucci...Ducati'urile pe val,urmate de Honde.

Temperaturi de 51 de grade la nivelul pistei.Nu vad bine Yamaha.

 

Probabil din cauza temp foarte ridicate,amandoi pilotii HRC au avut timpi mai buni in FP1 decat in FP2.

Timpii au fost foarte buni inca din FP1,foarte aproape de recordul de circuit,probabil le place noul asfalt si de aia.

Sa vedem maine.

Acum 5 ore, Kagemusha a spus:

Dacă ne luăm după rezultatele din FP1, se pare că răcește mai bine anvelopa lui Vinales. :crack:

Vinales deja ne-a obisnuit cu "forma" lui...puternic in FP la fel in quali,dar sufera de disfunctii erectile,nu poate termina treaba in cursa.

Intre ei 2,pariez pe batran la orice ora. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...