Sari la conținut

4. Gran Premio Red Bull de España - Jerez - 5 Mai


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 189
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Primii 13 in jumatate de secunda,foarte apropiati...cred.ca a scazut masiv recordul de circuit.

A fost noros si nu cred ca au fost aceleasi temp extreeme de ieri dupa amiaza,insa e o problema cand pilotii de uzina Yamaha sunt batuti de echipa satelit....care e pe aceleasi moto dar totusi...

Bine,asa e usor sa tragem concluzii insa abia maine dupa cursa putem spune daca intradevar au avut performante mai bune Petronas.As spune ca in cursa nu,si ca tot Yoda va avea rezultate mai bune in cursa.

Wow ce save de la Rossi...Daca facea highside acolo,la 150kmh nu il vedeam bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia ce s-a terminat Q2. Rossi și Jack Miller vor pleca de pe rândul cinci. Păcat!

Între timp s-a terminat și Q1. Senzațională performanța celor doi de la Petronas!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf.. am pierdut calificarile.. insa vad ca Rossi pleaca de pe 13. Pozitie cu noroc! Maine avem spectacol in pluton.. ;) 

Intrebarea mea este: cum a putut pustiul Quartararo (bravo lui!) sa ia polul cu o motoreta de client, care din cate stiu are si rev-ul limitat?? Oare asta sa fie secretul succesului (pe circuitul asta) pentru Yamaha? Mai putina putere la roata, care ofera o tractiune mai buna si mai putin overspinning??? 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma asteptam sa il vad pe quart in pole...morbideli pe 2...

Rossi scos din q 2 de ucenicul lui....

Game of thrones at jerez 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, P T R a spus:

Nu ma asteptam sa il vad pe quart in pole...morbideli pe 2...

Rossi scos din q 2 de ucenicul lui....

Game of thrones at jerez 😂

Asta da adevarata valoare profesorului, depasirea de catre ucenic dar vedem maine in cursa😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O situație rușinoasă, aș spune, pentru echipa de uzină Yamaha. 

Moșul cred că i-a tăiat abonamentul la ranch lui Bagnaia și probabil și lui Franky, dacă nu e de acord să facă schimb de mobre mâine. :)

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine si frumos cu elanul si optimismul asta despre performantele doctorului,dar uitam o chestie - maine vor fi iar 50 de grade la nivelul pistei.Asta inseamna o mare problema pt Yamaha.Fie de uzina fie de client.

Pariez pe Dovi maine,urmat de Marcel...Lorenzo n.a aratat nimic nici ca viteza nici ca race pace dar nu l.as da totusi pierdut maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, eu nu înțeleg politica eurosporcilor! Transmit în rezoluție de rahat, întrerup cu publicitate într-una, s-au 3.14șat pe interviurile de după quali, dar în schimb îi trimit pe putinici acolo! Ăia se lamentează că e greu, obositor, să comentezi fiecare cursă de la fața locului (să lase în plm pe alții odihniți atunci, mai ales că făceau tralalele între hărțuiala la care trebuie să facă piloții și viața lor grea de prezentatori vedete :finger:) și bat câmpii cu pietrișul din spațiile de eșapare și alte alexandrisme indiferent că pe pistă stabilește careva vreun tur rapid! Noroc cu streamurile. Au dat ceva documentar cu trecerea la motoarele în 4 timpi după quali, dar, cel puțin la mine, le-a murit sonorul. De toată jena.

Ciudată grila, dar au și greșit mulți pe ultimul stint, 46 included în q1 (parcă totuși ultima sesiune e q2). Dacă va fi cald nici eu nu văd bine pianiștii, și nici Petronașilor nu le dau șanse. Mamba... căuta pe jos lumânările de pe tort oare? Nu cred că se va vedea mâine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi cred ca a fost prea sigur ca prinde q2 si a asteptat la boxe sfaturile,probabil ca sa aibe gume si pt q2.

Asta e...sa vedem in cursa ce vor face pe temperatura ridicata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, MirceaB a spus:

Ce surpriza cu Fabio Quartararo in pole si Morbidelli pe locul doi ! O sa fie interesanta cursa de maine.

 

nu fi asa sigur, una e sa dai blana/capat/rupi maimuta 1 tur si alta e cursa, o sa vezi.

Acum 16 ore, xt600 a spus:

Offf.. am pierdut calificarile.. insa vad ca Rossi pleaca de pe 13. Pozitie cu noroc! Maine avem spectacol in pluton.. ;) 

Intrebarea mea este: cum a putut pustiul Quartararo (bravo lui!) sa ia polul cu o motoreta de client, care din cate stiu are si rev-ul limitat?? Oare asta sa fie secretul succesului (pe circuitul asta) pentru Yamaha? Mai putina putere la roata, care ofera o tractiune mai buna si mai putin overspinning??? 

 

moto de client da, dar nu e M1 2019? adica exact ce au bajetii de la echipa de fabrica?

Acum 11 ore, florinelu07 a spus:

De obicei Vale face cursa faina cand pleaca din pluton.

poate face dar nu cred ca prinde podium macar... cei din fata (mm, dovi ) daca se duc tare..papa.

 

sau poate sa fie cursa din aia cu ritm fals,doar asa. (toti sa mearga fals si el sa mearga maxim) dar cand se rupe ritmu...papa dupa ce prost a mers in quali?

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, john17 a spus:

Oameni buni, eu nu înțeleg politica eurosporcilor! Transmit în rezoluție de rahat, întrerup cu publicitate într-una, s-au 3.14șat pe interviurile de după quali, dar în schimb îi trimit pe putinici acolo! Ăia se lamentează că e greu, obositor, să comentezi fiecare cursă de la fața locului (să lase în plm pe alții odihniți atunci, mai ales că făceau tralalele între hărțuiala la care trebuie să facă piloții și viața lor grea de prezentatori vedete :finger:) și bat câmpii cu pietrișul din spațiile de eșapare și alte alexandrisme indiferent că pe pistă stabilește careva vreun tur rapid!

:agree:...si imi aduc aminte ca lumea se dadea de ceasul mortii despre comentariul de pe digi,remember?Florin Ion samd.Si de atunci am zis bai nene,pana una alta vedem toate sesiunile antrenamentele quali cursa samd in hd si fara pub.Ee,las ca a venit eurosport si a reglat treaba asta.Draq,mai rau de atat nici nu stiu ce ar putea face,cred ca nu au cum sa inrautateasca aceasta situatie - SD,publicitate,transmisii taiate,comentatori de la coada vacii,au ajuns pe fundul santului.

Ma simt ca in anii 2000 cand ma uitam la gp pe antena 1 sau la F1 la tvr cu Marele Miki.

Acum 12 minute, frigider a spus:

nu fi asa sigur, una e sa dai blana/capat/rupi maimuta 1 tur si alta e cursa, o sa vezi.

True.

 

Karma...primul circuit european si echipa de uzina e in deriva iar echipa satelit iese in pole,parca special sa le dea peste nas....si cand ma gandesc ca in locul Petronas,ar fi putut fi tech3 cu Zarco acolo in pole...poate o si merita Yamaha ca prea multe curvasarii si tiganii a facut anul trecut.Mai ales cu tech3.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

 

moto de client da, dar nu e M1 2019? adica exact ce au bajetii de la echipa de fabrica?

 

Din cate stiu eu este motocicleta 2019, insa cu limitare rpm. Daca are cineva informatii mai concrete/actualizate, e rugat sa le posteze, insa asa stiu ca Quartararo merge pe ultima specificatie, dar un pic limitata. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe principiul ăsta mergem cu psd înainte... Mai dă-i în plm cu eurosporcu' lor, dacă până și eu care nu le am cu torenți, streamuri și alte chestii din astea am găsit alternativă bănuiesc că nu vor fi prea mulți doritori de motogp care să nu-l vadă dacă-și închide eurosporcu' mustăria! Dar chiar nu înțeleg pe ce criterii plătesc drepturile de difuzare, mai cheltuie și cu plimbat putinicii pe la circuite și fac terci orice transmisie! Ce capete luminate or fi p-acolo? Păi cât e publicitate oricum mă uit pe tel/laptop la bt, așa că niște unii plătesc cam degeaba publicitatea, la mine unul ajunge cel mult negativ, adică asociez produsul/serviciul cu întreruperea transmisiei preferate și nu-l voi cumpăra nici de-al draq! Bănuiesc că nu sunt multe țațe la care rulează motogp în timp ce frământă cozonacii și care să facă vreun coup de foudre pe vreun produs prezentat de porci în timpul calificărilor...

Răspunsul meu e ref la:

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:

Se poate si mai rau, recte sa nu mai transmita nimeni nimic.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:

Se poate si mai rau, recte sa nu mai transmita nimeni nimic.

Cam asa o sa se intample. Competitia este urmarita de o mana de oameni si daca mai si injuram transmisia etapa de etapa, vor renunta la drepturi pentru Romania. Ceea ce a facut si Digi la momentul respectiv.  Iti mai aduci aminte ce cruciada era indreptata impotriva comentatorilor, nu? :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, xt600 a spus:

Cam asa o sa se intample. Competitia este urmarita de o mana de oameni si daca mai si injuram transmisia etapa de etapa, vor renunta la drepturi pentru Romania. Ceea ce a facut si Digi la momentul respectiv.  Iti mai aduci aminte ce cruciada era indreptata impotriva comentatorilor, nu? :) 

 

Prima cursa de MotoRC a egalat la puncte de rating cursa de motogp de pe eurosport.

in conditiile in care era si meciul lui Halep in acelasi timp.

 

ceea ce spune multe despre nr de telespectatori care se uita la motogp. 

O sa platim la MotoGP si nu o sa ne mai plangem de comentatori sau de ce nu se transmit fp-urile si wup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,audienta e.de nisa.Pot sa nu mai transmita,dar,dupa cum a zis colegul,cred ca ne descurcam si daca nu mai transmite marele europrost.

Problema,dupa cum bine s.a pus mai sus,e urmatoarea :

dce calcat,cand preiei in mod clar transmisia HD,ok probabil 720p dar HD,o bagi in SD?Nu as crede ca respectiva companie care se ocupa cu difuzarea catre retele etc da mai slab de 720p?O fi posibil sa aiba pachete gen 360,480,720,1080p?Mai exista asa ceva?

...si chiar daca ar fi asa si europrost a fost zgarcit si a preluat cel mai eftin packet posibil,dc draq nu preiau macar un 720p si economisesc lejer diferenta de bani nemaitrimitand 3(trei) baieti pe circuit ca sa ne spuna ei ca s.a intamplat respectivul crash 'exact in spatele cabinei noastre de comentariu'

La ce ii ajuta calit comentariului daca esti pe circuit?tot din booth comentezi tot pe monitor te uiti?Ori ar fi mult mai bine pt public sa aiba calitate HD cu toate ca astfel comentariul ar fi din studio.Calitatea' comentariului ar fi aceieasi daca nu si mai buna pt ca s.ar concentra si ei naibii pe ce se intampla pe circuit asa probabil fiind la fata locului ce stiu eu dupa ce prostii se uita...

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Speedy.K a spus:

Se poate si mai rau, recte sa nu mai transmita nimeni nimic.

traiasca pirateria?

sa nu uitam de aplicatia eurosporc?

cine stie, poate poti alege comentariu in inglish , preferabil de pe bt sports.

 

care nu a auzit comentariul celor de acolo (bt sports - fosti piloti etc) cred si eu ca rezista sa auda comentatorii nostri. stiu, sunt oameni, se straduie etc. dar din pacate e slaba treaba, repet - comparand cu "aia de afara".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima oara cand Eurosport Germania transmite Snooker in loc de MotoGP, cine stie ce motociclist i-o fi futut nevasta vreunui corporatist cu putere de decizie asupra grilei de transmisie

Editat de Altair
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...