Sari la conținut

4. Gran Premio Red Bull de España - Jerez - 5 Mai


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 189
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 45 minute, Altair a spus:

Prima oara cand Eurosport Germania transmite Snooker in loc de MotoGP, cine stie ce motociclist i-o fi futut nevasta vreunui corporatist cu putere de decizie asupra grilei de transmisie

Clar 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

traiasca pirateria?

 

care nu a auzit comentariul celor de acolo (bt sports - fosti piloti etc) cred si eu ca rezista sa auda comentatorii nostri. stiu, sunt oameni, se straduie etc. dar din pacate e slaba treaba, repet - comparand cu "aia de afara".

In curand pirateria va fi o dulce amintire.

 

Cum bine spui si tu, comentatorii BT sunt oameni care au o experienta nemijlocita, in racing in general si in MotoGp in special. Nu poti sa le pretinzi lui Al. Cocu si Marius Bacila sa faca un comentariu la nivelul alora. Ai nostrii au la dispozitie aceleasi surse de informare pe care le avem si noi. Tocmai de aceea nu inteleg disperarea unora de pe aici, in a critica comentariul. Dpmdvd comentntriul poate lipsi... competitia are o grafica excelenta, avem surse de informare in limba engleza, franceza, italiana, spaniola, germana, etc.. cine dracu sta sa asculte comentariul in lb. romana?? Mult mai grav mi se pare faptul ca au fost etape in care Eurosport nu a transmis FP-uri, calificari, etc... 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ciudat ca temperatura ridicata afecteaza doar Yamaha. Mi se pare o scuza penibila de genu “mi-a intrat soarele in ochi”. Lasi casca pe masa si te duci la pescuit daca nu esti in stare sa rezolvi problema dupa atata timp, nu au nicio scuza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pentru ca ei au cele mai probleme cu overspinningul, ceea ce inseamna uzura prematura a pneurilor. In conditii de temperatura ridicata, uzura este mai accentuata. De aici un intreg cerc vicios, legat de set up, de alegerea pneurilor, etc, etc.. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, frigider said:

...care nu a auzit comentariul celor de acolo (bt sports - fosti piloti etc) cred si eu ca rezista sa auda comentatorii nostri. stiu, sunt oameni, se straduie etc. dar din pacate e slaba treaba, repet - comparand cu "aia de afara".

 

:agree:

Bine punctat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, xt600 a spus:

In curand pirateria va fi o dulce amintire.

 

Cum bine spui si tu, comentatorii BT sunt oameni care au o experienta nemijlocita, in racing in general si in MotoGp in special. Nu poti sa le pretinzi lui Al. Cocu si Marius Bacila sa faca un comentariu la nivelul alora. Ai nostrii au la dispozitie aceleasi surse de informare pe care le avem si noi. Tocmai de aceea nu inteleg disperarea unora de pe aici, in a critica comentariul. Dpmdvd comentntriul poate lipsi... competitia are o grafica excelenta, avem surse de informare in limba engleza, franceza, italiana, spaniola, germana, etc.. cine dracu sta sa asculte comentariul in lb. romana?? Mult mai grav mi se pare faptul ca au fost etape in care Eurosport nu a transmis FP-uri, calificari, etc... 

NU! La fața loculuiîn cabina comentatorilor, au MULT mai multă informație decât noi! Însă trebuie să știe cum s-o folosească. Dacă pe ei îi preocupă pietrișul... Țopescu la vremea lui a fost un excelent comentator, și pt multe sporturi pe care nu avea cum să le cunoască în detaliu. Omul însă se documenta, își făcea serios treaba. Bănuiesc că putinicii ăștia se cred miez și nu mai au de ce să învețe, atitudine omniprezentă astăzi în multe domenii.

Pirateria nu va dispărea complet niciodată, eu zic că se vor extinde sistemele pay per view în care să-ți poți alege liber ce emisiuni să urmărești, plătind pt felia respectivă. Acum câțiva ani mi-ar fi trebuit 3 operatori de cablu ca să pot urmări motogp, wrc și f1! Atunci am recurs la Dreambox și card sharing, acum nu prea mai am timp și energie, mi-e mai comod porcu' pe cablu pt gp.

Ce hecatombă a fost la moto2! :huh:

Hai cu gp-ul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesant este ca Yamaha Petronas este aici peste Yamaha de dUzina. Suzuki cu Rins fac echipa neasteptat de buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hopa..Rossi  dat din greseala de harta care trebuia..iar Lorenzo cred ca e gandeste cum era cu Ducati.😂

Editat de Calin26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eeeeeeeeeeee... s-a cam terminat. Dacă-l lăsăm deoparte pe Marquez, care a părut că aleargă de unul singur, eu i-aș vota la "omul zilei" pe Rossi și Rins.

Dovi, impotent în fața lui Vinales care probabil nu știe ce s-a întâmplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 03.05.2019 la 13:25, Ahile a spus:

Daca ati ascultat conferinta, MM a declarat ca dupa investigatii crash-ul din Austin a fost din cauza unei probleme care aparea cand si cand, nu in fiecare tur....sunt curios despre ce o fi vorba avand in vedere ca nu avea voie sa zica despre ce.

 

Pacat ca nu i apare mai des.. :(

Crei ca au iinceput hondistii sa planga dupa Piticul Pedrosa?

 

Acum 17 ore, john17 a spus:

Oameni buni, eu nu înțeleg politica eurosporcilor! Transmit în rezoluție de rahat, întrerup cu publicitate într-una, s-au 3.14șat pe interviurile de după quali, dar în schimb îi trimit pe putinici acolo! Ăia se lamentează că e greu, obositor, să comentezi fiecare cursă de la fața locului (să lase în plm pe alții odihniți atunci, mai ales că făceau tralalele între hărțuiala la care trebuie să facă piloții și viața lor grea de prezentatori vedete) și bat câmpii cu pietrișul din spațiile de eșapare și alte alexandrisme indiferent că pe pistă stabilește careva vreun tur rapid! Noroc cu streamurile.

Nu inteleg cum multi de aaici si de grupul Motogp FB pot sa urmareasca atitudinea unor asa zisi comentatori ce nu tranzmit decat ura sau principii total eronate catre telespectatori. Personal mi se face sila cand ii aud insirant niste conceptii total gresite despre ceea ce se intampla acolo, nefiind rationali pe durata cursei. La plictiseala am auzit ca vorbesc despre alte sporturi cand cei de pe pista isi rup fasul pe curbe. E atat de trist incat daca nu gasesc un acestream ok, asttept sa se termine cursa ca apoi sa o dau jos de pe torrenti.

Europsport este pe faras in Romania, de aceea imaginea este proasta si nici vizibilitate ok nu va avea cu astfel de comentatori. Acum pe bune, la cum comenteaza prajitii aceia, Motogp-ul nu va avea niciodata prioritate in fata biliardului, ciclismului sau chiar a unei curse de hamsteri adusi de la Navodari. Comentatorii aduc vizibilitatea oricarui sport.. astia de aici sunt facuti pentru racerii cu casti roz de la victoriei sau mecdonalds. Atat se poate, cine vrea sa inteleaga ceva, urmareste btsport2 online cu pop-upuri si intreruperi. Chiar si asa se vede si se aude mai bine decat varianta romaneasca de pe europsort.

Acum 3 ore, Altair a spus:

Prima oara cand Eurosport Germania transmite Snooker in loc de MotoGP, cine stie ce motociclist i-o fi futut nevasta vreunui corporatist cu putere de decizie asupra grilei de transmisie

Este decizia eurosport romania ca aceste curse sa fie sau nu live. Degeaba dam cu pumnii in tastatura atata timp cat firmele nu vor sa plateasca publicitatea in timpul unei curse MotoGP si se arunca pe alte sporturi mai boring. D-asta nu cred nici in varianta in care vreunul din ROSBK i-a tras-o vreunei stiriste de acolo. ;)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare pacat de Quartararo.. putea scoate un rezultat mare pana la final si ar fi dat o palma usturatoare echipei de uzina. Rossi slabut... Jorge dezastru.. la peste 18 sec de coleg, pe un circuit pe care il cunoaste... Rins jos palaria! Daca ar avea o motoreta pe masura Hondei, nu cred ca ar mai sta MM atat de linistit...Zarco.. din pacate praful anonimatului se va asterne pe el... ce inseamna o alegere proasta... Dovi, cum necum, reuseste sa limiteze daunele. Una peste alta, pana acum avem un campionat strans. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zair nu are treabă cu comentatorii, în Franţa anului 2019 mai poţi vedea MotoGP doar pe Canal+ ( 40eur/lună) şi asta după un 2018 la Eurosport cu program complet, transmisii HD, prezentatori ca fata aia genială Vanessa Guerra (care vorbea vreo cinci limbi), Sébastien Charpentier, Christophe Guzot,  Randy de Puniet şi mulţi alţii.

L-a luat C+ numai bine crescut, bun de muls

 

Te deranjează atitudinea unora care tranzmit ură dar îţi pare rău că nu-l vezi pe jos mai des pe MM? Bine mă, ce să zic, continuaţi

 

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce te impiedica in Franta sa iti faci abonament chiar la motogp.com? Am dat parca 140 de euro pe sezonul intreg. Ai toate clasele acoperire plus zeci de interviuri reportaje etc la fiecare GP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil canal + ofera multe in pachet

Iar la ce salarii au francezii cred ca sunt destui abonati.

Ce se doreste subliniat e faptul ca eurosport  transmite in sd,publicitate la greu,comentatori slabi...

Noi facem comparatii inevitabil,dupa ce am avut ani buni hd ,toate transmisile live,fara publicitate..normal ca lumea e suparata in contextul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, P T R a spus:

Probabil canal + ofera multe in pachet

Iar la ce salarii au francezii cred ca sunt destui abonati.

Ce se doreste subliniat e faptul ca eurosport  transmite in sd,publicitate la greu,comentatori slabi...

Noi facem comparatii inevitabil,dupa ce am avut ani buni hd ,toate transmisile live,fara publicitate..normal ca lumea e suparata in contextul asta.

Corect.

Pana la urma comentatorii nici nu sunt importantii,am zis treaba asta si cand erau la digi si se plangea toata lumea de Florin Ion.

Ceea ce era si este important e faptul ca la digi aveam parte de transmisii hd nepresarate de pub.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...