Sari la conținut

4. Gran Premio Red Bull de España - Jerez - 5 Mai


Postări Recomandate

...iar despre Quartararo,iata povestea lui "de succes" :

Screenshot-2019-05-06-Fabio-Quartararo-W

 

Si repet,cine l-a urmarit la moto3 (ca la moto2 nu am avut ce urmari de el),stie ca e un pilot rapid dar extrem de inconstant si care a luat bataie de la mai toti baietii de la moto3.Si ca nu isi merita sub nici o forma locul de la gp,loc pe care l-a luat zic eu prin sfori masive trase de manager.

Baieti ca Vinales,Miller,si Bagnaia,nu mai zic Zarco Morbidelli,ok,au castigat au avut rezultate in competitiile mici,chiar daca unii din ei - Miller,parca si Vinales au sarit moto2,dar s-a vazut valoarea,asta?Vorba la aia din BD "pe dumneavoastra cine va recomanda domnisoara?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca te duci la un antrenament la o echipa!Intotdeauna  valorile,vedetele vor freca cel mai mult menta!Se vor menaja,sa nu se accidenteze!

In schimb aia mici ,dornici de afirmare,de a prinde echipa ,se vor implica mult mai mult!Asa e si cu astia de nivelul doi din motoGP!

Cand mosul menaja cauciucurile in spatele lui Miller,Quartararo si Morbidelli fortau sa stea langa Marc!Cand s-au dus gumele ,Morbidelli a fost depasit

lejer de toti cei din urma lui,inclusiv de Rossi!La fel patea si Quartararo,prajea gumele si devenea jalon!

Cat timp cursele se vor juca la uzura gumelor trebuie sa tragi cu cap de acceleratie,altfel finalul te prinde in jos si nu in sus!

Rins a mers foarte inteligent in cursa asta a menajat gumele prntru un loc pe podium,desi putea sa forteze in spatele lui Morbidelli si chiar sa incerce

sa plece dupa Marc!Si Vin a facut o cursa buna,tinand cont de problema Yamaha cu gumele!

Este nasol ca se joaca la uzura gumelor si  cel putin jumate de cursa e moarta!

Singurul penibil in cursa asta este Lorenzo!Esti mare campion,mergi pe o moto de uzina(cea mai buna) si tu termini mai prost decat ai inceput cursa!

Singura lui scuza ar fi daca motoreta lui este cobaiul lui Marc!

  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune si asta pentru Q, ca sa vaza poporul de ce era vazut ca o sa rupa gura targului:

2007: 2nd, Spanish 50cc championship - avea 8 ani

2008: 1st, Spanish 50cc championship

2009: 1st, Spanish 70cc championship

2010: 3rd, Spanish 80cc championship

2011: 1st, Spanish 80cc championship

2012: 1st, Spanish Pre-Moto3 championship

2013: 1st, Spanish Moto3 championship

2014: 1st, Spanish Moto3 championship

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, io, bogo a spus:

Marquez incepe sa imbatraneasca. Pana acum era obisnuit sa scrie recorduri insa a inceput sa le piarda. Qua i-a suflat recordul de cel mai tanar polman. Pacat de schimbatorul ala blocat in cursa. N-avea sanse la victorie dar a mers bine pana s-a retras. 

 

Treaba cu Lorenzo care tot trebuie sa se obisnuiasca cu fierul mi se pare din ce ini ce mai cusuta cu ata alba. La Ducati i-a luat un an jumate sa se adapteze la mobra noua. Acum e pe nicaieri. Asta in timp ce in 2013 Marquez a schimbat mobra, a schimbat si clasa si-a castigat campionatul din prima. Punct.

Marquez incepe sa imbatraneasca?really?get real.De cand am zis ca o sa ne plictisim de el...asta e doar inceputul.Lumea de pe aici spunea prin 2014 -"Marquez nu va putea niciodata sa castige 9 titluri mondiale ca Rossi"...cand Marquez stergea pe jos cu toata lumea.Acum are 7...pana la 9 mai sunt anisori.Si cati ani are?cacao abia e iesit din adolescenta vorba aia.So,asta cu Marquez care imbatraneste o putem spune peste 10 ani de acum,pana atunci baiatul asta va valsa.Indiferent de ce face marele talent Quartararo.

 

Despre Lorenzo...omul e ciudat.Nici eu nu as fi crezut treaba cu obisnuitul dar rezultatele au aratat clar ca a avut dreptate : cum a zis "cand mi-au dat ceea ce le-am cerut am castigat".True.Si a continuat sa castige.

Da,corect,la Ducati i-a luat 1 an juma,imi poti arata alt pilot care a facut shift'uri din astea si a reusit sa castige?Stoner nu?Ca Rossi nu,Chel nu,deci mai e ceva de zis?Si pun pariu ca va castiga si pe Honda.Atunci?Ce concluzie vom trage?Dar are procese,pai la Ducati i-a luat 3 curse ca sa isi pozitioneze saua,e exasperant,insa reuseste pana la urma.Si de obicei e ff rapid cand reuseste.

Marquez "a schimbat" mobra....ok,pai daca o luam asa si Lorenzo in 2008 a schimbat mobra si a castigat.Nu campionatul,dar a castigat niste curse si era al naibii de rapid.Pana si-a rupt gleznele amandoua.Insa da,Marquez a castigat in sezonul de rookie.Pt ca si Lorenzo si Pedrosa au gresit si s-au accidentat.Corect.La intrebarea cine e pilotul mai bun - Marquez sau Lorenzo,raspunsul e clar - Marquez,nici nu poate fi vorba.Eu sunt insa de parere ca,desi nu pare,singurul care ii poate fura vreun titlu demonului e Lorenzo.Am mai zis,nu anul asta,dar la anul?Cine stie....pentru ca Lorenzo odata ce "dibuieste" motoreta e rapid,dar nu rapid ca ceilalti,e atat de rapid incat e intangibil.Rossi poate confirma :P

Problema lui cu Honda nu e ca aia nu ii dau tot ce vrea el - Ducati nu prea isi modifica mobra asa cum i se scula lui Lorenzo Honda insa sunt sigur ca ii da ce vrea sexul lui...problema lui cu Honda este ca el inca nu stie clar ce sa le ceara,specific,la obiect.Dupa cum a zis in interviu,fatza e asa si pe dincolo etc,parca sasiul parca motorul...cand va intelege ce nu e bine si va spune,Honda va corecta pe loc.Din punctul asta de vedere...HRC nota 20.Doar la HRC am vazut sasiu diferit pt Marquez si Pedrosa.In rest nimeni nu mai face asemenea eforturi pt fiecare pilot in parte.

Acum 5 ore, warlock a spus:

pune si asta pentru Q, ca sa vaza poporul de ce era vazut ca o sa rupa gura targului:

Da da da colega,nu e nimeni gluga de coceni acolo,inclusiv Quart.Nu aia e problema.Problema a fost pt el nu campionatul national,ci cand a intrat pe internationale la moto3 si a dat de de-alde Oliveira,Bastianini,Binder,Bagnaia,DiGia,Mir....l-au rupt pe genunchi toti baietii astia.Si 2 ani la rand.Si a fost la echipe de echipe,adica Estrella si Leopard Racing,jos palaria.Si dupa aia la moto2 nu am ce comenta ca e jenant.

Parerea mea e ca sunt multi altii in fata lui cu performante aratate in competitiile inferioare care ar fi meritat sa fie in gp....

 

Nu inteleg cum unii se pot entuziasma atat fata de un baiat care a fost efectiv praf in competitiile inferioare.De ce ar crede cinve ca asta va reusi ceva in gp?De ce,doar pt ca ii dau astia pe tava un M1 ca al lui Rossi?E nevoie de mult mai mult de atat,exemplul Vinales ne confirma.Ca e rapid?Ok,clar e rapid,dar si Vinales e rapid,si Pedrosa era incredibil de rapid,si Chel e rapid.Si ce daca?Au reusit ceva?E nevoie de ceva mai mult decat sa fii rapid in gp.Dovi nu e rapid,si totusi e omul de care Marquez se teme cel mai mult.Oare de ce?

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Method a spus:

 

.............. Quart.. Problema a fost pt el nu campionatul national,ci cand a intrat pe internationale la moto3 si a dat de de-alde Oliveira,Bastianini,Binder,Bagnaia,DiGia,Mir....l-au rupt pe genunchi toti baietii astia.Si 2 ani la rand.Si a fost la echipe de echipe,adica Estrella si Leopard Racing,jos palaria.Si dupa aia la moto2 nu am ce comenta ca e jenant.

Nu inteleg cum unii se pot entuziasma atat fata de un baiat care a fost efectiv praf in competitiile inferioare.De ce ar crede cinve ca asta va reusi ceva in gp?

cel mai bun exemplu ar fi Stoner..., el nu a rupt gura targului nici la 125, nici la 250, si nici in primul sezon de MotoGP

apoi a castigat 2 titluri mondiale

....ca avea mobra buna e alta treaba, dar zic ca a fost si meritul lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, apriliacluj a spus:

cel mai bun exemplu ar fi Stoner..., el nu a rupt gura targului nici la 125, nici la 250, si nici in primul sezon de MotoGP

apoi a castigat 2 titluri mondiale

Good point! Mi-ai luat vorba din gura. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Method

Nu am timp sa caut...dar in primul an a lui mm in motogp nu a fost avantajat de seamles?cand restul nu aveau asa ceva.

Nu imi mai amintesc anii,sunt batran copt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, apriliacluj a spus:

cel mai bun exemplu ar fi Stoner..., el nu a rupt gura targului nici la 125, nici la 250, si nici in primul sezon de MotoGP

apoi a castigat 2 titluri mondiale

....ca avea mobra buna e alta treaba, dar zic ca a fost si meritul lui...

Ai oarecum dreptate,Stoner a stat mult pe la 125 si n-a avut mari rezultate,si a fost oarecum ridicat fortat pe 250,dar intre palmaresurile lor e o mica-mare diferenta :

Screenshot-2019-05-07-Casey-Stoner-Wikip

Stoner nu a luat nici un titlu dar in ultimul an de moto3 a fost chiar bunicel cf palmaresului,iar la 250 a fost vice,deci nu e deloc aceeiasi treaba.Nu pot pretinde ca stiu la ce echipe a fost Stoner in competitiile mici,dar daca ne uitam la palmaresul ala,da,Stoner a fost un pariu,dar erau niste semne acolo.As zice ca cine ridica un vice campion din moto2 la gp face un gest justificat,nu?

Dar cand un baiat iese numa pe 13 si 10 la capatul campionatului,nici o victorie,are si el 2 podiumuri amarate acolo,ce ne face sa credem ca va rupe norii la gp?Mai ales,repet,cand sunt altii campioni,cu victorii de etapa pozitionati bine in clasamente samd?Nuu,Quartararo e talent....da de ce?

Mir?

De Mir numai mie imi place?A dovedit asa o siguranta pe sine si un profesionalism avand in vedere cat de tanar era,efectiv a dominat campionatul moto3...nuuu,Quaratararo...el diablo...ok,in fine,mai vorbim la sf anului cand tragem linie.Deocamdata are un parcurs fulminant,exact ca la moto3.Vom vedea.Eu pariez pe Mir la orice ora.

Acum 4 minute, P T R a spus:

@Method

Nu am timp sa caut...dar in primul an a lui mm in motogp nu a fost avantajat de seamles?cand restul nu aveau asa ceva.

Nu imi mai amintesc anii,sunt batran copt

Nu mai tin minte.Am impresia ca Honda a scos seamless in 2011?Nu bag mana in foc.

Da,avea seamless in 2013,iar Yamaha nu cred ca avea...dar Pedrosa avea :P

Personal nu mi se pare ca Marquez ar fi trebuit sa castige 2013le,adica nu avea voie cu Pedrosa si Lorenzo acolo.Insa l-a castigat pe mana lui.Jos palaria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce in amintesc in 2013 Honda avea seamless full (si pe up shift si pe down shift). Yama avea doar pentru upshift. Parca dupa vacanta de vara a aparut si yama cu cutia full seamless.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, Method a spus:

Ai oarecum dreptate,Stoner a stat mult pe la 125 si n-a avut mari rezultate,si a fost oarecum ridicat fortat pe 250,

Stoner nu a luat nici un titlu dar in ultimul an de moto3 a fost chiar bunicel cf palmaresului,iar la 250 a fost vice,

nu am zis ca e fix identic, dar na dpmdv nu a facut mare branza la clasele mici Stoner, si a cam facut senzatie la clasa regina

contraexemplu ar fi Pesrosa, care a fost multiplu campion mondial la 125 si 250, si nu a reusit sa castige nici un titlu la clasa regina, desi a castigat 31 de curse...., altii cu mai putine curse castigate, au luat lejer 3-4 campionate mondiale, deh vineri 13 si ceasul rau si dezalinierea planetelor pt Dani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@apriliacluj : DA,Stoner nu a rupt gura targului la clasele mici,dar una e sa iesi vice si alta e sa iesi pe 13.Just saying.Repet,in opinia mea nimic nu il califica pe baiatul asta sa vina la clasa mare.

Doar un manager bun,ceea ce a si fost cazul,banuiesc.

 

Am vazut documentarul lui Dani,el intradevar are niste probleme fizice in sensul ca,dupa cum zicea preparatorul sau fizic,oasele sale sunt parca de sticla,dar pe partea cealalta...hai s-o lasam pe aia cu "nu am avut noroc in 2011,nu am avut noroc in 2013 ca m-am accidentat"....cel mai bun exemplu aici e Rossi.Si Lorenzo oarecum,dar Rossi e exemplul scoala - bai,omul nu cade.Ai skill - o simti si nu cazi.Nu ai skill - dai in ea pana zboara de sub tine ca Crutchlow si dupa aia zici ca n-ai avut noroc.Se aplica perfect in cazul lui Dani.

Sunt anumiti baieti care merg tare si nu cad,si cam ei iau titlurile.Parerea mea e ca daca Dani avea stofa de campion,lua cel putin unul,in 2013.Nu s-a intamplat treaba asta dintr-un anume motiv -si motivul nu se numeste nici Marquez nici Lorenzo nici noroc.

Acum 3 ore, cuki a spus:

Hayden, 1 sau 2 victorii in anul in care a luat titlul. Cred ca si acuma destine recordul de campion mondial cu cele mai putine victorii in anul respectiv

Da,ok,dar ai vazut ce palmares are pe langa acele victorii,putine ?

Screenshot-2019-05-07-Nicky-Hayden-Wikip

...plin de podiumuri si curse in puncte solide.Singura data cand a cazut a fost la Estoril,cand l-a luat coechipierul Pedrosa pe faras (asta vis-a-vis de skill'ul lui Pedrosa...),in penultima cursa a sezonului.Asta in timp ce Rossi a avut vreo 3 abandonuri parca in acel an.Plus acea gherla la Valencia.

Deci revenim la acea stare de fapt - castiga cei care puncteaza bine si constant cursa de cursa,nu cei care sunt rapizi si cad...parca doar Marquez a reusit sa castige campionatul cu 3 abandonuri.

 

Acum 3 ore, io, bogo a spus:

Din ce in amintesc in 2013 Honda avea seamless full (si pe up shift si pe down shift). Yama avea doar pentru upshift. Parca dupa vacanta de vara a aparut si yama cu cutia full seamless.

Da,parca asa era,stiu ca initial Yamaha avea seamless doar pe upshift,dupa aceea finally au dibuit-o si ei cum sa faca full seamless.

Oricum,la fel ca si la Dani,nu de aia a ratat Lorenzo campionatul in 2013.L-a ratat pt ca a gresit si s-a accidentat de 2 ori la clavicula nu?

Si apropo de adaptari - isi mai aduce aminte cineva cat timp i-a luat lui Rossi sa se re-adapateze la Yamaka dupa periplul Ducati?Vreo 2 anisori nu?Nu mai pare asa prost Lorenzo pe Honda acum nu? :bounce:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,stiu,nu e comparabil,Rossi iesea frecvent in primii 6 ceea ce la Lorenzo deocamdata nu se intampla,se mai intampla in perioada de adaptare Ducati.

Atrageam atentia doar asupra faptului ca si lui Rossi i-a luat vreo 2 ani de zile sa revina la varf- 2013 si 2014 a fost cam anonim ,in 2015 si-a revenit cu adevarat.

Subliniam faptul ca aceste adaptari la motorete iau o gramada de timp si ca nu ar trebui sa il desconsideram pe Lorenzo (cu toate ca s-a cam batut cu pumnul in piept degeaba aici la Jerez,insa deh,asta e stilul sau).

 

...si avand in vedere ca nu prea s-a discutat de teste,un articol interesant : Marquez: Bradl's carbon-covered Honda felt "different"

Marquez tried the bike raced by HRC test rider Stefan Bradl, which features some carbon-coated chassis elements designed to save weight and gain flexibility.While saying there were no immediate plans to race the carbon bike himself, Marquez said that he was able to provide similar feedback to Honda to Bradl.

“I did the best laptime with Bradl’s bike, it was another bike,” he said. “I just tried one run to understand with the used tyre, one run with a new tyre.It was positive because we understood many things, it was just to give the first comment from HRC.

“It was different, some positives, some negatives. But most important was my comment was exactly the same as Bradl’s comments. He will keep testing and improving, trying new items.

“It’s important you have the same comment, the same feeling as the test rider.”

 

"Bradl" bike :

 

Screenshot-2019-05-07-Moto-GP-Jerez-Moto

 

...si noul "tyre cooler" al celor de la Suzuki...mai mare farash decat al celor de la Yamaka :

 

D54b5-TMW0-AAh5q-N.jpg

 

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, P T R a spus:

@Method

Rossi cand a revenit la yamaha a avut rezultate onorabile

Screenshot_20190507-202814_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20190507-202823_Samsung Internet.jpg

Nu-l mai intarata ca se tureaza ca un ventilator. Nu vezi cum stie el cum e cu stofa de campion? Omul vorbeste despre performantele lui Pedrosa, Rossi, mai nou Quartararo de parca i-a batut constant pe pista. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, xt600 a spus:

 Omul vorbeste despre performantele lui Pedrosa, Rossi, mai nou Quartararo de parca i-a batut constant pe pista. 

Asta tinand cont ca nu a facut vreun sport in viata lui. Dar e un "analist" desavarsit. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

31 minutes ago, cuki said:

si ce legatura are vaca cu baletu? Trebuie sa faci neaparat un sport oarescare ca sa poti sa-ti exprimi o parere despe complet alt sport? Trebuie sa fi fost multiplu campion mondial la motogp sa-ti exprimi pareri? 

Nu mai fiti idioti, suntem pe un forum unde nime nu iti cere diplome sau credentiale pentru expunerea de pareri...la fel cum nici tu, nu esti obligat sa iei in seama o parere, venita de la cineva "neconfirmat".

 

Dar mno, inteleg acuma de ce atata hate si fata de comentatori. 

 

:cheers:

Omule, mi-ai făcut ziua mai frumoasă!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, cuki a spus:

Trebuie sa faci neaparat un sport oarescare ca sa poti sa-ti exprimi o parere despe complet alt sport? Trebuie sa fi fost multiplu campion mondial la motogp sa-ti exprimi pareri? 

Nu mai fiti idioti, suntem pe un forum unde nime nu iti cere diplome sau credentiale pentru expunerea de pareri...la fel cum nici tu, nu esti obligat sa iei in seama o parere, venita de la cineva "neconfirmat".

 

Da frate, inteleg ce spui si in mare masura sunt de acord cu ceea ce spui, insa in cazul distinsului se depasesc niste limite ale logicii si obiectivitatii elementare. De la @Method zicere: "Ai skill - o simti si nu cazi.Nu ai skill - dai in ea pana zboara de sub tine ca Crutchlow si dupa aia zici ca n-ai avut noroc.Se aplica perfect in cazul lui Dani.".... "Parerea mea e ca daca Dani avea stofa de campion,lua cel putin unul,in 2013.Nu s-a intamplat treaba asta dintr-un anume motiv -si motivul nu se numeste nici Marquez nici Lorenzo nici noroc." In cazul de fata, onorabilul face niste afirmatii de valoare, fara sa tina cont de niste fapte cunoscute si arhicunoscute.

Mai departe, referitor la Hayden: "..plin de podiumuri si curse in puncte solide....." si da niste date de palmares.

Dupa care despre prestatia lui Rossi la Yamaha in sezoanele 2013-2014: "Si apropo de adaptari - isi mai aduce aminte cineva cat timp i-a luat lui Rossi sa se re-adapateze la Yamaka dupa periplul Ducati?Vreo 2 anisori nu?Nu mai pare asa prost Lorenzo pe Honda acum nu? " Intrebarea este, inainte sa scoata dumele astea, s-a uitat si pe prestatiile lui Rossi, in 2013-2014, ca sa vada concret cum s-a adaptat mosul in cei doi ani??? A uitat cine era pilot nr. 1 la Yamaha, in acel moment si cine a fost pilotul in jurul caruia s-a dezvoltat motocicleta Yamaha in cele doua sezoane anterioare? etc, etc.. Nu ti se pare ca omul nu are treaba cu logica si cu obiectivitatea? Ai dreptate, nu trebuie sa fii campion mondial de MotoGp, ca sa faci afirmatii, dar trebuie sa ai decenta sa compari obiectiv niste date de palmares si sa iei in calcul contextul performantelor unui pilot. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 7 mai 2019 la 8:41, apriliacluj a spus:

cel mai bun exemplu ar fi Stoner..., el nu a rupt gura targului nici la 125, nici la 250, si nici in primul sezon de MotoGP

apoi a castigat 2 titluri mondiale

....ca avea mobra buna e alta treaba, dar zic ca a fost si meritul lui...

Uita-te la cariera lui pe wiki si o sa vezi ca a rupt gura targului in altele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hah,foarte curios ce face,ar trebui sa "faca o figura frumoasa" nu?Hai ca circuitul il stie.

 

Conferinta after the race,nu stiu daca s-a mai pus :

 

 

Interesant comentariul lui Marquez de la sfarsit atunci cand a fost intrebat ce parere are despre dl.Fabio.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tztztz vad si pe aici si (spre surprinderea mea) comentatorii BTSport isi cam pierd rabdarea cu Lore.

(ei doar cred ca au fost dezamagiti ca a mers decent in FPuri etc...)

 

eu am incredere in el :)

o sa se prinda el de honda aia (ca se arde releul si trebuie pus ventilator de calculator pe el), o sa mearga la sala sa faca "brate" si o sa fie ok.

 

astept ca un copil mic craciunul ziua aia cand mamba se va ridica si isi va intinde gluga.

 

(cred ca black mamba nu are gluga ca cobra da avand in vedere ca vorbim de loREchinul se accepta)

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, george05 a spus:

Asta tinand cont ca nu a facut vreun sport in viata lui. Dar e un "analist" desavarsit. 

Hai mai, nu fiti rai! 

Spre exemplu nici eu nu-s ginecolog da' nu ma deranjaza sa arunc o privire. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...