Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...

Dorește cineva să mergem într-o Tură pe 17 iunie, plecare pe la un 9.30 , ritm alert (cu ochii in 4) de începător ? 🙂

 Traseul îl schițăm împreună, sunt disponibilă toată ziua atâta vreme cât ne întoarcem safe și pe lumină.  Dacă sunt doritori/doritoare lăsați-mi un mesaj aici sau PM. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 minutes ago, Flower-Power said:

Dorește cineva să mergem într-o Tură pe 17 iunie, plecare pe la un 9.30 , ritm alert (cu ochii in 4) de începător ? 🙂

 Traseul îl schițăm împreună, sunt disponibilă toată ziua atâta vreme cât ne întoarcem safe și pe lumină.  Dacă sunt doritori/doritoare lăsați-mi un mesaj aici sau PM. 

Dacă nu găsești pe nimeni să meargă cu tine sunt dispus eu să mă sacrific.

Condiții:

- tura să nu fie prea lungă, întoarcere nu mai târziu de 1600;

- spune-mi cam cât de tare vrei să mergi, ca să știu cu ce motocicletă să vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

🙂 condițiile sunt acceptate, poți să vii cu ce vrei tu, 125cm, scuter...biclă (ca să înțelegi ce înseamnă ritm alert pentru mine).  România e o țară frumoasă așa ca tu ,măcar, te vei delecta cu peisajele. Eu o să mă concentrez la drum.

Deja îmi pregătesc rucsacul ! Iupiii 😂

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca veneai la Cluj,iti dadeam io T80-u'. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Flower-Power a spus:

Dorește cineva să mergem într-o Tură pe 17 iunie

 

Ai observat ca de cand mi-am facut mobra e numai soare? Ceva kilometri ai mai facut sau doar te lauzi cu mobra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Flower-Power said:

.....................

Ok. Eu ar trebui să ajung în țară mâine după amiază. Dacă nu cade vreun avion cu mine, vorbim sâmbătă sau duminică să vedem ce și cum.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flower, inteleg ca-ti propui aproximativ 8 ore (probabil 4-5 maxim de motociclit efectiv), chiar si cu o medie mica de km in cazul tau, tot poti face un traseu frumusel. Chiar daca vreme-i ok si drumurile prin padurile de munte sunt celele mai frumoase, recomand sa nu te bagi deocamdata pe serpentine. 

Este un deum frumos din DN1, in Tancabesti stanga spre Peris si acolo dreapta prin padure. Nu e cel mai bun asfalt dar poti sa ajungi pana la Breaza. E mai putin circulat, plus ca DN-ul va fii foarte aglomerat pe 17, deci si intoarcerea exclus pe acolo. 

Sau poate in sud spre Comana, cu pauza la Delta Neajlovului (Parcul National Comana). Variante sunt nenumarate, dar e de preferat sa stii unde mergi, sa te uiti pe o harta, nu sa stabilesti la plecare (10 oameni, 10 variante). Tu insa ca incepatoare e firesc sa alegi, sa stii bine in ce te bagi. 

Gata ca m-am lungit, orice alegi, mergi cu curaj (grija pe curbe caci ti-e inca teama de ele), iar limita de viteza trebuie sa fie maxim cea legala si ai sa fii ok. 

Go Planet!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Kagemusha a spus:

Ok. Eu ar trebui să ajung în țară mâine după amiază. Dacă nu cade vreun avion cu mine, vorbim sâmbătă sau duminică să vedem ce și cum.

:cheers:

Salut! Imi cer scuze pentru offtopic, dar nu m-am putut abtine! Sper ca nu vii cu Boeing... 😂😂😂

 

Asfalt uscat si distractie placuta va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Kagemusha a spus:

Ok. Eu ar trebui să ajung în țară mâine după amiază. Dacă nu cade vreun avion cu mine, vorbim sâmbătă sau duminică să vedem ce și cum.

:cheers:

 

Acum 10 ore, FlipperCo a spus:

 

Go Planet!

Mulțumesc pentru mesaj, o să țin cont.

 

Spre Breaza ar fi ok, mai ales că cea mai recentă ieșire a fost prin zona aia. 

 

 

@Kagemusha , Cheers! (Voiam să zic mai sus) 

Acum 13 ore, Nguyen a spus:

 

Ai observat ca de cand mi-am facut mobra e numai soare? Ceva kilometri ai mai facut sau doar te lauzi cu mobra?

Nu am observat... 

Da, am mai făcut km și nu țin minte să ma fi lăudat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dorește cineva plimbare Duminică 23 Iunie, ceva lejer cu simț de răspundere ,ca de obicei? Plecare 9.30 după câteva shot-uri de cafea.

Multumesc.🙂 traseul îl discutăm dar să se preteze unui începător fără prea multă experiență,desigur.

@GPZ...și cine s-a mai anunțat anterior, oricine e binevenit.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte ieseam des cu incepatori/incepatoare...acum nu mai am rabdare deloc.

Plus ca am ritmul meu, cateodata mi-e lene efectiv si sa stau pe mobra, cateodata zici ca-mi arde casa.

In grup nu e mereu fun 😂😂

Succesuri zic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

22 minutes ago, Ana! said:

Inainte ieseam des cu incepatori/incepatoare...acum nu mai am rabdare deloc.

Plus ca am ritmul meu, cateodata mi-e lene efectiv si sa stau pe mobra, cateodata zici ca-mi arde casa.

In grup nu e mereu fun 😂😂

Succesuri zic!

Nici pana la o limonada dupa program? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiindca la munte s-au anuntat ploi (vroiam sa merg spre Transalpina), duminica am sa fac si eu traseul acesta cu un coleg de munca, incepator(e al 2-lea sau al 3-lea drum pt el in afara orasului). Plecam la 8:00-8:30.

 

E un traseu fara curbe periculoase, cam plictisitor dpmdv, dar compenseaza prin faptul ca sunt chestii de vizitat, iar traficul e light si (zic eu) mai safe la vecini. Daca e prea lung ca si km pt tine, poate te inspira si poti incerca o varianta mai mica, gen Veliko direct si vizitat doar Kaya Bunar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Ana! a spus:

Inainte ieseam des cu incepatori/incepatoare...acum nu mai am rabdare deloc.

Plus ca am ritmul meu, cateodata mi-e lene efectiv si sa stau pe mobra, cateodata zici ca-mi arde casa.

In grup nu e mereu fun 😂😂

Succesuri zic!

Parerea mea este ca e fun in grup, cu conditia sa gasesti oamenii potriviti, iar asta e taaaare greu. 

Totusi, care este ritmul tau? Nu-mi spune ca esti un fel de Speedy Gonzales. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Ana! a spus:

Inainte ieseam des cu incepatori/incepatoare...acum nu mai am rabdare deloc.

Plus ca am ritmul meu, cateodata mi-e lene efectiv si sa stau pe mobra, cateodata zici ca-mi arde casa.

In grup nu e mereu fun 😂😂

Succesuri zic!

Succes și ție! Take care! 🙂

Acum 2 ore, ovi_ice a spus:

Fiindca la munte s-au anuntat ploi (vroiam sa merg spre Transalpina), duminica am sa fac si eu traseul acesta cu un coleg de munca, incepator(e al 2-lea sau al 3-lea drum pt el in afara orasului). Plecam la 8:00-8:30.

 

E un traseu fara curbe periculoase, cam plictisitor dpmdv, dar compenseaza prin faptul ca sunt chestii de vizitat, iar traficul e light si (zic eu) mai safe la vecini. Daca e prea lung ca si km pt tine, poate te inspira si poti incerca o varianta mai mica, gen Veliko direct si vizitat doar Kaya Bunar.

Mulțumesc pentru invitație, apreciez. Mi se pare cam lunguț ,recunosc. Mai aștept un pic să văd dacă mai există și alte variante.🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, FlipperCo a spus:

Parerea mea este ca e fun in grup, cu conditia sa gasesti oamenii potriviti, iar asta e taaaare greu. 

Totusi, care este ritmul tau? Nu-mi spune ca esti un fel de Speedy Gonzales. 

Nu era o intrebare retorica ci chiar voiam sa stiu. Ai ceva ani de cand motociclesti si de aceea eram interesat de traducerea sintagmei “ritmul meu” (vatiantele sunt multiple si pe multe le-am vazut fizic - mai invat si eu ceva, intotdeauna e loc 👍)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, Ana! a spus:

Inainte ieseam des cu incepatori/incepatoare...acum nu mai am rabdare deloc.

Plus ca am ritmul meu, cateodata mi-e lene efectiv si sa stau pe mobra, cateodata zici ca-mi arde casa.

In grup nu e mereu fun 😂😂

Succesuri zic!

Cum Flower m-a refuzat prin omisiune(mai bine,ca oricum e grasa si urata...) ,poate ma iei si pe mine la o plimbare,ca nu am mai iesit la o plimbare cu o fata ,din liceu... Ritmul,traseul,timpul,le stabilesti tu. Si tot tu dai cafeaua in pauza... 

Pt cine nu s-a prins: glumesc.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, Ana! a spus:

Inainte ieseam des cu incepatori/incepatoare...acum nu mai am rabdare deloc.

Plus ca am ritmul meu, cateodata mi-e lene efectiv si sa stau pe mobra, cateodata zici ca-mi arde casa.

In grup nu e mereu fun 😂😂

Succesuri zic!

 

mai ales daca grupul s a invechit😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...