Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Acum 6 ore, FlipperCo a spus:

Parerea mea este ca e fun in grup, cu conditia sa gasesti oamenii potriviti, iar asta e taaaare greu. 

Totusi, care este ritmul tau? Nu-mi spune ca esti un fel de Speedy Gonzales. 

Nu era o intrebare retorica ci chiar voiam sa stiu. Ai ceva ani de cand motociclesti si de aceea eram interesat de traducerea sintagmei “ritmul meu” (vatiantele sunt multiple si pe multe le-am vazut fizic - mai invat si eu ceva, intotdeauna e loc 👍)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, Ana! a spus:

Inainte ieseam des cu incepatori/incepatoare...acum nu mai am rabdare deloc.

Plus ca am ritmul meu, cateodata mi-e lene efectiv si sa stau pe mobra, cateodata zici ca-mi arde casa.

In grup nu e mereu fun 😂😂

Succesuri zic!

Cum Flower m-a refuzat prin omisiune(mai bine,ca oricum e grasa si urata...) ,poate ma iei si pe mine la o plimbare,ca nu am mai iesit la o plimbare cu o fata ,din liceu... Ritmul,traseul,timpul,le stabilesti tu. Si tot tu dai cafeaua in pauza... 

Pt cine nu s-a prins: glumesc.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, Ana! a spus:

Inainte ieseam des cu incepatori/incepatoare...acum nu mai am rabdare deloc.

Plus ca am ritmul meu, cateodata mi-e lene efectiv si sa stau pe mobra, cateodata zici ca-mi arde casa.

In grup nu e mereu fun 😂😂

Succesuri zic!

 

mai ales daca grupul s a invechit😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, ovi_ice a spus:

Fiindca la munte s-au anuntat ploi (vroiam sa merg spre Transalpina), duminica am sa fac si eu traseul acesta cu un coleg de munca, incepator(e al 2-lea sau al 3-lea drum pt el in afara orasului). Plecam la 8:00-8:30.

 

E un traseu fara curbe periculoase, cam plictisitor dpmdv, dar compenseaza prin faptul ca sunt chestii de vizitat, iar traficul e light si (zic eu) mai safe la vecini. Daca e prea lung ca si km pt tine, poate te inspira si poti incerca o varianta mai mica, gen Veliko direct si vizitat doar Kaya Bunar.

Hai să încercăm...un punct de întâlnire ,benzinărie ..și sper mai degrabă un 8.30 decât 8. 🙂 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 20.06.2019 at 18:48, FlipperCo said:

Parerea mea este ca e fun in grup, cu conditia sa gasesti oamenii potriviti, iar asta e taaaare greu. 

Totusi, care este ritmul tau? Nu-mi spune ca esti un fel de Speedy Gonzales. 

 

Pai asta spune, ca nu are un ritm "ceas" ... uneori ii da gaz, alteori merge incet .. 

 

Pe mine ma enerveaza maxim sa-mi impuna cineva un ritm. Chit ca as fi mers la fel, poate. Dar prefer sa merg cum simt in momentul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Xandros a spus:

 

Pai asta spune, ca nu are un ritm "ceas" ... uneori ii da gaz, alteori merge incet .. 

 

Pe mine ma enerveaza maxim sa-mi impuna cineva un ritm. Chit ca as fi mers la fel, poate. Dar prefer sa merg cum simt in momentul ala.

Am inteles ce a spus, altceva asteptam ca si replica de la ea (insa nu e vorbareata deloc din pacate, dar nu-i bai).

Cand cineva merge singur, alege stilul care îi convine. In grup insa, sunt reguli facute in folosul tuturor si asta ajuta maxim la indeplinirea regulii de baza “plecat impreuna, intors impreuna”.

Bine, sunt oameni pentru care regulile sunt facute doar ca sa fie incalcate, dar asta doar pana cand ei au o nevoie sau dau de necaz. Atunci devin foarte vocali si acuzatori si chisr am cunoscut astfel de exemplare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers cu un singur grup pana acum in care au ajuns toti in acelasi timp. Adica reguli, nu ne abandonam, etc..

In rest..haos...si singura regula era "care ajunge primu".

 

Nu stiu la ce replica te asteptai..cred ca a zis suficient. Nu e un ritm anume...mergi cum vrei si simti (mai tare, mai incet, opresti unde vrei..).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.06.2019 la 16:32, ovi_ice a spus:

Fiindca la munte s-au anuntat ploi (vroiam sa merg spre Transalpina), duminica am sa fac si eu traseul acesta cu un coleg de munca, incepator(e al 2-lea sau al 3-lea drum pt el in afara orasului). Plecam la 8:00-8:30.

 

E un traseu fara curbe periculoase, cam plictisitor dpmdv, dar compenseaza prin faptul ca sunt chestii de vizitat, iar traficul e light si (zic eu) mai safe la vecini. Daca e prea lung ca si km pt tine, poate te inspira si poti incerca o varianta mai mica, gen Veliko direct si vizitat doar Kaya Bunar.

 

Ma bag si eu maine cu voi, daca ma primiti. Dar nu as merge pana la Devetashka, as face ceva mai scurt. Si ovi, pentru un al doilea drum in afara orasului in cazul acelui incepator de-al tau, parerea mea e ca il fortezi cu acest traseu. E o parere doar, nu o lua in nume de rau :) 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, misionaru a spus:

Ma bag si eu maine cu voi, daca ma primiti. Dar nu as merge pana la Devetashka, as face ceva mai scurt. Si ovi, pentru un al doilea drum in afara orasului in cazul acelui incepator de-al tau, parerea mea e ca il fortezi cu acest traseu. E o parere doar, nu o lua in nume de rau

 

Stai linistit, a mers si azi in tura spre munte. Am fost cu el si la tura de enduro, se descurca destul de bine. Bine, nu stiu daca e relevant, dar e incepator doar pe moto, pe maxiscuter a mers mai multi ani si destui km (inclusiv drumuri in afara orasului).

Acum 1 oră, Contabil a spus:

Depinde de incepator, dar pina la urma, se pune un loc si o ora certa de plecare?

🙂

 

8:45, OMV-ul asta: https://www.google.com/maps/place/OMV/@44.2970048,26.0560872,15z/data=!4m5!3m4!1s0x40ae06aadb411de5:0x4f11293821a95204!8m2!3d44.3008787!4d26.0614532?shorturl=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Xandros a spus:

Am mers cu un singur grup pana acum in care au ajuns toti in acelasi timp. Adica reguli, nu ne abandonam, etc..

In rest..haos...si singura regula era "care ajunge primu".

 

Nu stiu la ce replica te asteptai..cred ca a zis suficient. Nu e un ritm anume...mergi cum vrei si simti (mai tare, mai incet, opresti unde vrei..).

Atunci acela nu era grup, ci orice altceva. Ce-i drept e greu sa construiesti un grup daca oamenii nu se cunosc deja, iar sa mergi cu necunoscuti este o loterie (ca si in cazul tau)

Acum 5 ore, Xandros a spus:

Am mers cu un singur grup pana acum in care au ajuns toti in acelasi timp. Adica reguli, nu ne abandonam, etc..

In rest..haos...si singura regula era "care ajunge primu".

 

Nu stiu la ce replica te asteptai..cred ca a zis suficient. Nu e un ritm anume...mergi cum vrei si simti (mai tare, mai incet, opresti unde vrei..).

Atunci acela nu era grup. Ce-i drept este greu de format unul, de obicei iese numai daca oamenii se cunosc deja. Sa alegi un grup oarecare la o tura (mai ales lunga), e riscant oarecum (apropo si de experienta ta). 

In ceea ce o priveste pe Ana, am raspuns la o postare a ei. Nu pricep de ce simti nevoia sa-i fii “avocat”. Sigur daca ea crede ca e cazul, poate raspunde singura, corect nu?

in rest toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...