Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Și al tău parcă de 1000 care arată la fel.😂

Bine, dacă ai motor..

Acum 10 minute, the mentalist a spus:

Ia puneti mah o poza cu SV-ul ala, nu are semighidoane? 

Am imbatranit io de tot...nu mai stiu modelele de motorete...

 

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Flower-Power a spus:

Și al tău parcă de 1000 care arată la fel.😂

 

Nu-l mai am pe asta de 1000 de aproape trei ani, dar al meu era frumos.

 

Citat

Bine, dacă ai motor..

 

Iti dai seama ca incercarile tale sunt ridicule, nu?

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Flower-Power a spus:

Hai să o vezi...ți-o arăt live.

 

Screenshot_20190124-121143_WhatsApp.jpg

Am uitat ca exista si modelul asta, eu stiam de unul cu semicarena si cu semighidoane.

Nu pot sa zic ca recomand V-ul pentru incepatori, are o frana de motor cam puternica si raspunsul in acceleratie cam abrupt la inceput.

Pe OLX cu el! :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, the mentalist a spus:

Am uitat ca exista si modelul asta, eu stiam de unul cu semicarena si cu semighidoane.

Nu pot sa zic ca recomand V-ul pentru incepatori, are o frana de motor cam puternica si raspunsul in acceleratie cam abrupt la inceput.

Pe OLX cu el! :))

Ce rău ești, pe neve așa...

Chiar acum, Nguyen a spus:

 

Te cam afectează..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.06.2019 la 21:41, misionaru a spus:

Da, sunt toti ok. :)

 

Mi-ar face placere sa ma plimb pe munti alaturi de v-stormul tau, daca ai un drum pe TA,TF,TB, SIPCA,ELENA .... da-mi si mie un PM. Imi pare ca ai un stil de mers apropiat mie ..... daca nu te deranjeaza, binenteles. 🙂

PS. Fara incepatori!

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, the mentalist a spus:

Am uitat ca exista si modelul asta, eu stiam de unul cu semicarena si cu semighidoane.

Nu pot sa zic ca recomand V-ul pentru incepatori, are o frana de motor cam puternica si raspunsul in acceleratie cam abrupt la inceput.

Pe OLX cu el! :))

Încă nu...

Comtabilul are ce povesti..dar poate în privat, că în benzinărie nu s-au vorbit multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, the mentalist a spus:

Sper ca despre motoreta e vorba! :))

Despre ce altceva ar putea fi vorba...relax, am pus mult stres pe tine? Te simți încordat? Relax.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, Flower-Power a spus:

Comtabilul are ce povesti..dar poate în privat, că în benzinărie nu s-au vorbit multe.

 

Ce povesti? .... pe drum ai reactionat instinctiv corect la virajul mai atipic, ai crescut viteza de deplasare aproape constant, f.f.mica pt. mine, dar normala pt. o incepatoare "cruda", restul am spus mai sus ... ce cred eu despre mobra ta - ai sa te chinui cu ea. Din punctul meu de vedere, este bine sa ai o mobra mai mica ... pe care s-o duci in limitele ei de putere, dupa care s-o schimbi ...... nu sa ai o mobra pe ca sa poata mult mai mult decit poti tu, si s-o conduci cu frica si foarte tirziu ..... la ce poate ea cu adevarat. Dar este ... punctul meu de vedere. 🙂

Eu apreciez la o mobra greutatea, ciclistica, pozitie, consumul (contabil ... ), viteza in limite rezonabile si rezervor pt. minim 350km.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, the mentalist a spus:

Hai ca ne-am jucat destul, ne mai auzim spre weekend si in functie de vreme poate ne organizam in grup, ca sa zic asa! :D

Ok. Mă anunți, nu vreau să te joci mai mult decât e cazul. Ești răbdător și ai și moto.

Acum 10 minute, Contabil a spus:

 

Ce povesti? .... pe drum ai reactionat instinctiv corect la virajul mai atipic, ai crescut viteza de deplasare aproape constant, f.f.mica pt. mine, dar normala pt. o incepatoare "cruda", restul am spus mai sus ... ce cred eu despre mobra ta - ai sa te chinui cu ea. Din punctul meu de vedere, este bine sa ai o mobra mai mica ... pe care s-o duci in limitele ei de putere, dupa care s-o schimbi ...... nu sa ai o mobra pe ca sa poata mult mai mult decit poti tu, si s-o conduci cu frica si foarte tirziu ..... la ce poate ea cu adevarat. Dar este ... punctul meu de vedere. 🙂

Eu apreciez la o mobra greutatea, ciclistica, pozitie, consumul (contabil ... ), viteza in limite rezonabile si rezervor pt. minim 350km.

Da, am avut alte repere..unele mai subiective, că am închiriat sv și am fost satisfied.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Contabil a spus:

@Flower-Power Hai sa ne intilnim inca o data peste 2-3 ani .... si atunci o sa vedem ce poate sv-ul tau ... fata de micuta mea. OK?

Bai omule, eu nu concurez cu nimeni...nici măcar cu mine. Eu am apreciat sincer că ai avut răbdare și ai stat după mine, mi-ai văzut toate greșelile ..nu mă pune în concurență cu tine, că nu mă simt în stare și nici nu e cazul. Eu îți mulțumesc că ai avut răbdare și nu am fost singură.

Sunt datoare...ca să înțelegi. 

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate m-ai încurajat, iar eu , nu am băgat de seama, iarta-mă

Acum 2 minute, MaxxR1 a spus:

Pot să vin și eu la următoarea plimbare? :]

 

62610487_2504037579660691_1561244251595997184_n.jpg

Sigur, arată bine e ok, se încălzește repede la nevoile mele... o să fii frustrat. E loc pentru toată lumea!🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cind n-am fost eu linga tine si celalalt incepator? .... am avut o mica rabufnire, dar stiam ca-i Cristi in spatele vostru .... pe Cristi il stiu de mult!

Om de treaba si bun.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, Contabil a spus:

A .... nici gind, am vrut sa fie o evaluarea a ta .... in ceeace priveste cresterea capacitatii de a conduce sv-ul. Cred ca noi ne intelegem mai bine fata in fata ..... 🙂

😂😁🥂 de acord.

Acum 41 minute, the mentalist a spus:

Care-i faza cu contabil asta, de ce are probleme ca o are mica? Cat e de mica? :))

Nu te geloza... știi că țin la tine 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Contabil a spus:

 

Ce povesti? .... pe drum ai reactionat instinctiv corect la virajul mai atipic, ai crescut viteza de deplasare aproape constant, f.f.mica pt. mine, dar normala pt. o incepatoare "cruda", restul am spus mai sus ... ce cred eu despre mobra ta - ai sa te chinui cu ea. Din punctul meu de vedere, este bine sa ai o mobra mai mica ... pe care s-o duci in limitele ei de putere, dupa care s-o schimbi ...... nu sa ai o mobra pe ca sa poata mult mai mult decit poti tu, si s-o conduci cu frica si foarte tirziu ..... la ce poate ea cu adevarat. Dar este ... punctul meu de vedere. 🙂

Eu apreciez la o mobra greutatea, ciclistica, pozitie, consumul (contabil ... ), viteza in limite rezonabile si rezervor pt. minim 350km.

Absolut corect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...