Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Acum 11 ore, Flower-Power a spus:

Hai să o vezi...ți-o arăt live.

 

Screenshot_20190124-121143_WhatsApp.jpg

Sfat, ca tot te plangi de greutatea motocicletei: da jos mizeria aia de topcase + suportul aferent. Pe langa  faptul ca arata oribil, ai agatata pe moto o greutate inutila in cea mai proasta pozitie, adica mult in spate si sus... Stiu ca o sa zici ca e util, ca bla bla, dar mai bine ia cu tine un rucsac pe care il fixezi pe locul pasagerului cu o plasa dinaia elastica.

Editat de danutu_m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maaare diferență între poziția topcase-ului și rucsacul pus pe șa! Ce să zic, dacă ar căra, cum o fac eu ocazional, fiare prin topcase, poate s-ar simți diferența. Mă surprinde masa sv-ului, eu, puțin cât m-am dat cu așa ceva, am simțit-o f ușoară. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SV-ul este o moto foarte usoara si bine echilibrata. Mai ales cel cu ghidon lat. Este usor de manevrat in oras si in spatiile inguste. 

Daca moto asta ti se pare grea, ceva nu faci bine. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, Metal Heart a spus:

SV-ul este o moto foarte usoara si bine echilibrata. Mai ales cel cu ghidon lat. Este usor de manevrat in oras si in spatiile inguste. 

Daca moto asta ti se pare grea, ceva nu faci bine. 

Grea dacă vreo să o ridici de pe jos. 

1 oră în urmă, danutu_m a spus:

Sfat, ca tot te plangi de greutatea motocicletei: da jos mizeria aia de topcase + suportul aferent. Pe langa  faptul ca arata oribil, ai agatata pe moto o greutate inutila in cea mai proasta pozitie, adica mult in spate si sus... Stiu ca o sa zici ca e util, ca bla bla, dar mai bine ia cu tine un rucsac pe care il fixezi pe locul pasagerului cu o plasa dinaia elastica.

De greutate mă plâng pentru că nu o pot ridica de pe jos.

Topcase ul nu mai este acolo demilt, a fost primul lucru pe care l-am făcut, să îl dau jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci dc trebe s-o ridici? de ce nu sta sus?

Sau nu vbim despre motoreta cu ridicatu?

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar la primul post. E prea complicat pentru tine?

Merge, merge și când nu merge.

 

Acum 11 ore, Contabil a spus:

Cind n-am fost eu linga tine si celalalt incepator? .... am avut o mica rabufnire, dar stiam ca-i Cristi in spatele vostru .... pe Cristi il stiu de mult!

Om de treaba si bun.

Da, confirm. Și el a fost în imediata vecinătate.🙂👌  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ,poate acum îți dai și tu seama ce am.

20190626_111616.jpg

Acum 7 minute, Nguyen a spus:

 

La ce-i trebuie, nu vezi ca pe maneca scrie Arlen Ness?

Care e problema cu ce scrie pe mânecă..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Flower-Power a spus:

Grea dacă vreo să o ridici de pe jos. 

De greutate mă plâng pentru că nu o pot ridica de pe jos.

Topcase ul nu mai este acolo demilt, a fost primul lucru pe care l-am făcut, să îl dau jos.

 

De ce iti faci tu atatea griji ca nu o poti ridica?!

Intodeauna se va gasi un domn, 2 , 3 care sa te ajute (macar te ajuta ca sa poata trece de tine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Metal Heart a spus:

Vezi, ti-am zis ca ceva nu faci bine: NU O MAI RIDICA DE JOS! Ca sa nu mai faci asta, NU O MAI SCAPA! 

🤣 corect! 👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar asta cu ridicatul? Ti-a mai spus lumea, ridicatul tine de tehnica, nu de muschi. Ti-am dat si link, daca nu ma insel, cu o tipa de 1.60, care ridica GS sau hari de 350 kg.  Poate incerci si tu manevra, cand ai langa tine cativa forumisti, care sa o culce la pamant usor-asa au ocazia sa isi umfle si muschii :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Ana! a spus:

 

De ce iti faci tu atatea griji ca nu o poti ridica?!

Intodeauna se va gasi un domn, 2 , 3 care sa te ajute (macar te ajuta ca sa poata trece de tine).

Sigur se găsește cineva să mă ajute, acum depinde pe ce coclauri sunt.  Spre ex , când am ajuns in Buc trebuia să urc o linie de tramvai pentru ca era un accident și traficul era deviat. L-am invitat pe polițist să mă ajute să urc bordura respectiva, linia de tramvai nefiind la același nivel cu șoseaua. 

Acum 32 minute, Adrian M. a spus:

Iar asta cu ridicatul? Ti-a mai spus lumea, ridicatul tine de tehnica, nu de muschi. Ti-am dat si link, daca nu ma insel, cu o tipa de 1.60, care ridica GS sau hari de 350 kg.  Poate incerci si tu manevra, cand ai langa tine cativa forumisti, care sa o culce la pamant usor-asa au ocazia sa isi umfle si muschii :)))

Am văzut clipul, știu că ține de tehnică..și forță în picioare.

Acum 12 minute, paulynos a spus:

Pana acum eu am fost nevoit de 2 ori sa iau alta motoreta ca o scapam pe jos si o lasam acolo ca nu puteam sa o mai ridic. Poate tu ai mai mult noroc.

Mă faci să râd..încă.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...