Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, FlipperCo a spus:

Flower, uite unul usurel, suficient de lung, sunt zone unde nu-i cel mai bun asfalt, insa nici trafic. Pauza la Campina de papica si Go Planet mai departe. 

Nu l-am facut in varianta asta ci l-am “creionat” pe GM ocolind Cheia si alte curbe mai serioase. Analizeaza si daca-i ok pt tine, HAVE FUN!

Tu vrei să-și rupă gâtul în Pietriceaua? :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezvoltă, ce e acolo, ce se întâmplă,  eu ce am comandat..?

Nu de alta dar nu vreau nimic rupt.

Acum 14 minute, Doctor X a spus:

Tu vrei să-și rupă gâtul în Pietriceaua? :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, Doctor X a spus:

Tu vrei să-și rupă gâtul în Pietriceaua? :)

 

Nu e chiar de rupt gatul, nu curbe in ac de par, nu scurte cu diferenta mare de altitudine si oricum, nu pe distante mari. Mergem in ritmul ei. Plus ca i-am spus sa verifice traseul si sa hotarasca daca se baga (de aceea am evitat Cheia si alte variante “de speriat”). 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Grigore1 a spus:

Ar fi atunci de trecut   si pe la Roata  de foc  linga  Floresti , la Magureni

 

Acum 15 min am venit de acolo, la dus am luat-o după waze prin Crevedia, bla bla, ceva Filipești, de mult nu m-am relaxat așa bine mergând cu moto! După Crevedia s-a eliberat drumul, o plăcere. Întors pe dn1, că n-am vrut să iau satele în miez de noapte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, FlipperCo a spus:

Nu e chiar de rupt gatul, nu curbe in ac de par, nu scurte cu diferenta mare de altitudine si oricum, nu pe distante mari. Mergem in ritmul ei. Plus ca i-am spus sa verifice traseul si sa hotarasca daca se baga (de aceea am evitat Cheia si alte variante “de speriat”). 

 

Urcarea din sat, pe plăci de beton, nu-i chiar drăguță. Apoi vine curba strânsă la stânga în coborâre, chiar unde reîncepe asfaltul, plus denivelările și aluviunile de pe carosabil până aproape de Brebu. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul a fost făcut utilizând Google Maps. 😁

Păcă și alții au recomandat trasee bătute de ei cu motoretu', da' alea nu sunt funny... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Doctor X a spus:

Urcarea din sat, pe plăci de beton, nu-i chiar drăguță. Apoi vine curba strânsă la stânga în coborâre, chiar unde reîncepe asfaltul, plus denivelările și aluviunile de pe carosabil până aproape de Brebu. 

 

Sa mor daca motociclismul mai are farmec

indicatii atat de produnde mai gasesti la copilotii de raliu de ti spun aia si cu ce viteza sa intri in curba si ce treapta sa schimbi

o sa va dea unul in judecata ca el a mers pe indicatiile voastre si a strmabat roata intr o groapa nesemnalizata pe traseul propus de voi

 

 

Eu zic sa o luati pasagera sambata si daca ii place traseul mergeti iar duminica ....😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Doctor X a spus:

Urcarea din sat, pe plăci de beton, nu-i chiar drăguță. Apoi vine curba strânsă la stânga în coborâre, chiar unde reîncepe asfaltul, plus denivelările și aluviunile de pe carosabil până aproape de Brebu. 

 

True. Acum vreo 3 ani am facut portiunea aia, tot cu naked si tot primul sezon era si pt mine. Am stat cu morcovul in c** pana ce am ajuns la Brebu.

 

Recomand celor care "creioneaza" trasee pe Google Maps sa se mai duca si pe acolo inainte sa le recomande (mai ales incepatorilor). Realitatea "din teren" s-ar putea sa fie complet diferita de ceea ce pare un drum usor pe harta. Sper ca Irina & restu (daca mai sunt novici in grup) sa se descurce fara probleme pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roger, recepție 🙂 Am ajuns acasă, mulțumesc răbdătorului @FlipperCo.

Nu știu ce traseu am făcut 😂dar a fost frumos. Am văzut un pui de căprioară rătăcind aproape de drum, sper că și-a găsit calea către casă.

20190706_145723.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ovi_ice a spus:

 

True. Acum vreo 3 ani am facut portiunea aia, tot cu naked si tot primul sezon era si pt mine. Am stat cu morcovul in c** pana ce am ajuns la Brebu.

 

Recomand celor care "creioneaza" trasee pe Google Maps sa se mai duca si pe acolo inainte sa le recomande (mai ales incepatorilor). Realitatea "din teren" s-ar putea sa fie complet diferita de ceea ce pare un drum usor pe harta. Sper ca Irina & restu (daca mai sunt novici in grup) sa se descurce fara probleme pe acolo.

Nu cred ca e cazul sa fii sarcastic. A fost o idee si atat. Am realizat ca incepatoarea inca nu era pregatita si am renuntat. Ba am tinut cont si de sfaturile primite. Pe aici toata lumea are ceva de recomandat, de comentat cu privire la terte persoane. Nu mei bine te bagi tu, sau oricine doar recomanda, sa faceti ture cu incepatorii. Si daca poate ai facut, bravo tie, atunci nu cred ca era cazul ca cineva, oricine, sa fie carcotas cu privire la tura ta. Nu stii cand, unde, cat de aproape sau departe am motociclit eu. Trasee sunt nenumarate, nimeni nu le poate face pe toate. Cred ca putina decenta, nu strica nimanui. 

Toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, Xandros a spus:

 

 

Un traseu misto ! Si la indemana. Cred ca-l fac si eu duminica ...

 

Toata zona asta e faina, ai aici o gramada de variante.

 

cvc.thumb.JPG.5713b217f1d53327a26fe993b9b2b54c.JPG

@Xandros, daca te-ai referit la traseul meu cand ai spus misto, vezi ca zona aceea de la Lipia dupa Snagov are min 3 hm neasfaltati. Daca mergi maine, sa stii👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 06.07.2019 la 19:15, oldgeorge59 a spus:

 

Dacă asta-i motoru tău lanțul pare cam prea întins, am zis pare! Du-te la unu care știe să verifice.

 

Mai pare și altcuiva?  că eu am nevoie de 2-3 păreri ca să mă duc să mă culc.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...