Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

     Salutare, 

 Aparent au dat roade dansurile isterice in fata blocului !🤯🙈

  Cineva pentru o plimbare scurta + pauza de cafea ... gen spre Snagov ? Sau daca aveti alte idei!?

   Eu Sambata, ies la o plimbare oricum ... am avut o saptamana dubioasa  si am nevoie de 🏍🛣☀️ 

   Spor,

Screenshot_20190711-111011_Samsung Internet.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, BogdanIonita a spus:

     Salutare, 

 Aparent au dat roade dansurile isterice in fata blocului !🤯🙈

  Cineva pentru o plimbare scurta + pauza de cafea ... gen spre Snagov ? Sau daca aveti alte idei!?

   Eu Sambata, ies la o plimbare oricum ... am avut o saptamana dubioasa  si am nevoie de 🏍🛣☀️

As  iesi  eu  spre  16   daca vrei..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, robert23mg a spus:

Las și eu asta aici pentru flower

 

 

🙂 dansul îmi iese sigur..

Late edit: Am fost la service, băieții drăguți mi-au verificat bestia și am curățat lanțul (acum e auriu) ,reglat, presiune cauciucuri, verificat bateria, discurile, cauciucurile..aveam 1 atm pe față, ceea ce înseamnă că o să ne vedem mai des. 

Am descoperit multe lucruri și chiar am constatat că ma relaxează să vad cum șurubăresc oamenii și să aflu lucruri noi. 

Au pus și antigel că eram la limita inferioară.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 hours ago, Flower-Power said:

că ma relaxează să vad cum șurubăresc oamenii

 

😏

front.jpg

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu n-ai minte deloc?!? Cum să mergi cu 1 atm?? Ești ca pe gogoși...

Ca amicul meu care avea cam -1 bar față de prescripții față și spate prin mai, după ce circulase câteva săptămâni anul ăsta. Când i-am spus că e tembel mi-a replicat că eu i-am ajustat presiunea. Wooot?!? Când???

Anul trecut, când mi-ai schimbat anvelopele!

:moron:

Măcar vreunul dintre avansații cu care ai ieșit ar fi trebuit să se gândească...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri te invata inca de la scoala de soferi ca inainte de a pleca la drum se fac cateva verificari printre care: sistem iluminare si semnalizare, presiune in anvelope si starea acestora, stare sistem franare (cabluri, placute, nivel lichid). 

In ziua de azi nici macar o surubelnita nu mai are lumea. 🤔

 

@Flower-Power important este ca acuma sa faci diferenta intre o roata dezumflata si una cum trebuie. Nu simteai ca se comporta ciudat, mai ales in viraje? Si nu papa cam multa benzina?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca observatie, @Flower-Power, presiunea ar trebui verificata saptamanal. Eu observ diferente de 0.1 bari de la o saptamana la alta, si se simte instabila cand ajunge spatele de la 2.5 la mai putin de 2.3. Un manometru bun si o pompa de bicicleta sunt bune la casa omului :). 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, mateiuli a spus:

Ca observatie, @Flower-Power, presiunea ar trebui verificata saptamanal. Eu observ diferente de 0.1 bari de la o saptamana la alta, si se simte instabila cand ajunge spatele de la 2.5 la mai putin de 2.3. Un manometru bun si o pompa de bicicleta sunt bune la casa omului :). 

Manometru aveam noi acu' 30 de ani. In ziua de azi benzinarii dotate corespunzator sunt peste tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, mateiuli a spus:

@Silver Arrow, pana ajungi la benzinarie incalzesti gumele. Presiunea se face la rece. Eu sunt mai clasic, prefer sa am sculele mele acasa - verific dimineata. :)

De acord cu tine, dar aici nu vorbim de motociclisti profesionisti, suntem amatori pina la urma. Poti sa faci presiunea si la cald.

Dar daca vrei sa faci treaba ca la carte este foarte bine si laudabil.

Aoleu era sa uit: manometrul este etalonat? 🤪 

Si mai conteaza si clasa de precizie. Astea de uz normal sunt de la clasa 1 in sus. E trecuta pe manometru.  

Prea complicat. Raman la vulcanizare/benzinarie 😂

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc că nu am avut idee la cât timp se fac lucrurile astea dar acum știu. 

Revizia precedentă am făcut-o la sfârșit de aprilie și mă gândeam că nu am mers atât de mult cu ea..oricum , acum știu și e bine că nu o știu dureros. Îmi voi forma reflexe și în acest sens. Mulțumesc pentru atenționare și dacă mai aveți și altele ,here I am.🙂

Acum 3 ore, the mentalist a spus:

Important este ca in urma discutiilor despre uns lantul a ajuns la service si in felul asta isi va da seama ca starea tehnica a motocicletei este importanta.

🤗

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

       Salutare,

 Se iese Sambata sau nu? Daca nu se organizeaza nimic, imi fac alt program.

 

In cursul saptamanii nu iese lumea?

   Eu mai ies seara la cate o tura scurta de oras, gen dupa ora 21, ocazional. Daca aveti chef de o Cola rece, ne auzim.

 

   Zi placuta,

  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În cursul săptămânii ies dar plimbări prin București, rareori ies din oraș și atunci dacă am treabă. Azi spre exemplu o să ies ,dar mi-e neclar până la ora asta dacă îmi fac de treabă sau mă plimb doar in București. 

Pentru weekend (sâmbătă sau duminică ) mi-am propus să ies, așa că dacă sunt doritori putem să schițăm variante de traseu. Haideți doritorii! 🙂

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, Flower-Power a spus:

În cursul săptămânii ies dar plimbări prin București, rareori ies din oraș și atunci dacă am treabă. Azi spre exemplu o să ies ,dar mi-e neclar până la ora asta dacă îmi fac de treabă sau mă plimb doar in București. 

Pentru weekend (sâmbătă sau duminică ) mi-am propus să ies, așa că dacă sunt doritori putem să schițăm variante de traseu. Haideți doritorii! 🙂

 

 

 

 

 

   Daca iesi, da un semn ... incerc sa ies si eu ... as lua 2-3 tantari in ochi, dar dupa 9.

  Weekend, sunt pentru ✌️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Paca a spus:

Nu ai voie tu ...io am ...dar nu am cu ce :)

Nu am voie? Hai sa ma vezi sambata. Pai de aia zic ca vin cu tine, ca mergem incet. Si stam si la urma, vorba ta..sa nu-i incurcam :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E loc pentru toată lumea,numai să veniți motorizați că pasager nu iau 😉🙂 acum, cine conduce mini-tribul? 

Și care e traseul propus de voi? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, Flower-Power a spus:

E loc pentru toată lumea,numai să veniți motorizați că pasager nu iau 😉🙂 acum, cine conduce mini-tribul? 

Și care e traseul propus de voi? 

Noi nu propunem. Noi suntem invitati (eu pe Paca, Paca pe mine). Venim dupa ce ati cazut de acord la un traseu si o ora :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...