Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

E ok traseul de mai sus. Ca sa fie cu "finalizare", la Shumen puteti vizita Founders of Bulgaria Monument. Pentru cine nu a mai fost acolo e chiar spectaculos.

 

Neaparat sa puneti pe GPS ca destinatie parcarea care pe harta e mai la sud (link), daca veti pune monumentul ca punct final va duce pe niste drumuri sparte si foarte abrupte...ca apoi sa trebuiasca sa urcati acele nush cate trepte pana pe platou (sunt 1300 din parcul de la poalele muntelui pana sus).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cu Sumen e de vazut. Sunt practic scenele din filmul Transformers filmate in Bulgaria :). Il veti vedea pe Bumblebee si Optimus Prime varianta de piatra, fara suflet 🤩

Doamne ajuta insa not for me!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, BogdanIonita a spus:

     Salutare,

O idee de traseu. l-am facut si este ok. In afara de cateva zona intre Valeni si Cheia unde asfaltul este usor cu probleme, in rest este ok. Este un traseu ok pentru incepatori, si drumuri drepte si curbe usoare si stranse, de toate.

   Ca popas, recomand La Ionescu de la Sacele, langa Brasov, una dintre cele mai bune portii de coaste mancate pana acum, sau alternativa .... Hanul Domnitorilor in Predeal. La plecare am facut pauza la benzinarie langa centura Ploiesti de cafea, apa, etc.

     Spor,

Screenshot 2019-07-18 at 09.33.03.png

Pe DN1 e jale. Am fost astazi, zone unde se decoperteaza, zone unde se fac marcaje, restrictii pe o banda, haos. E de evitat. Si intr-adevar se pare ca e posibil sa ploua. 

Mai bine nu riscati si incercati un traseu in sud, litotal sau delta, cu o ciorba de peste, etc. la cap de linie👍

Sau varianta lui @RuInCV 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca discutam si analizam de o saptamana variante ... dar nu avem traseu definitivat ... nu avem "o prezenta certa" ... e ok ... mai bifam o iesire si weekendul asta ... zici ca suntem in parlament.

 Aparent, pare sa ploua la munte, local, cu soare ... iar in privinta DN1 ... da, se lucra si inainte pe portiuni mici .... ma indoiesc ca a dat harnicia in astia de la drumuri ... iar cu putina prudenta, zic ca nu strica .... dar, revin la inceputul comentariului.

 Spor.

 Seara buna,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucuresti - Calarasi - Silistra - Russe - Bucuresti. Traseu lejer, km putini, trafic rarut. Cine nu are actele in regula, ... Calarasi - Oltenita - Manastirea - Fundulea - Bucuresti (pe la lacuri este o minunatie). Ce parere aveti ?!?!

Unul din traseele aste le facem la deschiderea sezonului ca sa ne aducem aminte de motociclit. nu carcotiti, nu mai suntem tineri.

Daca se leaga poate facem cunostinta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Paca a spus:

Pai asta-i farmecul mah pe moto ...sa-i depasesti elegant si sa le vezi fetele crispate de nervi ....mie-mi place aglomeratia de DN cand is pe 2 roti  :)  nu ai timp sa te plictisesti 

Nici macar. Tot felul de semne puse doar ca sa gatuie un traficul, toti meltenii dispersti sa se bage pe undeva, te strang de n-ai aer . Repet, haos. Nu are legatura cu distractia la care tecreferi. 

te referi*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Paca a spus:

MAn ...la orice super baieram ...daca tu nu te simti bine ...nu te simti si aia e .

La fel si pe ''doi roti'' ...factorul fun il faci doar tu ....indiferent de obstacole  :)

 

Ok, atunci e distractia ta 👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greu frate sa mai fii motociclist incepator in vremurile astea😂😂😂😂😂

nu ai unde .....nu ai cu cine....nu ai cand....

eu zic sa va lasati 🤪🤪🤪

 

sa va apucati de CATAN

merge jucat in 4 sau 6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, PoliBuc a spus:

Bucuresti - Calarasi - Silistra - Russe - Bucuresti. Traseu lejer, km putini, trafic rarut. Cine nu are actele in regula, ... Calarasi - Oltenita - Manastirea - Fundulea - Bucuresti (pe la lacuri este o minunatie). Ce parere aveti ?!?!

Unul din traseele aste le facem la deschiderea sezonului ca sa ne aducem aminte de motociclit. nu carcotiti, nu mai suntem tineri.

Daca se leaga poate facem cunostinta ...

De facut oricare varianta, dar recomand Bulgaria. Stiu si un loc unde se mananca bine. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să ne organizăm un pic.Avem până acum câteva propuneri de traseu,propuneri însoțite de doritori.

1. O varianta lunga de Bg propusa de RuinCV

2. PoliBuc varianta mai scurtă și flexibilă de Bg

3.PoliBuc varianta de Ro

4. Varianta lui BogdanIonita

Cine, ce alege?

Pentru variantele 1 și 2 cred că putem avea același traseu o vreme (sper să nu mă înșel) și după decide fiecare ce face. Corect?

Eu aș merge pe varianta 1 în principiu.

Votați , fiecare poate alege varianta de traseu care îl coafează. Cine mai vine și care e traseul ales?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, Flower-Power a spus:

Să ne organizăm un pic.Avem până acum câteva propuneri de traseu,propuneri însoțite de doritori.

1. O varianta lunga de Bg propusa de RuinCV

2. PoliBuc varianta mai scurtă și flexibilă de Bg

3.PoliBuc varianta de Ro

4. Varianta lui BogdanIonita

Cine, ce alege?

Pentru variantele 1 și 2 cred că putem avea același traseu o vreme (sper să nu mă înșel) și după decide fiecare ce face. Corect?

Eu aș merge pe varianta 1 în principiu.

Votați , fiecare poate alege varianta de traseu care îl coafează. Cine mai vine și care e traseul ales?

 

Flower, de luat in calcul faptul ca varianta lunga este de 7,5 ore, asta inseamna  de fapt cam 10-11 ore. 

Nu stiu daca pot sa vin, dar pentru mine este ok orice alegeri voi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Face faze maps, vezi ca te ocoleste aiurea exact la final. Sunt 7 ore si aproximativ 450 km. Tura trecuta a fost mai lunga cu vreo 60 km si au fost mai multe obiective de vizitat. Daca plecam la 9:00, maxim 9:30 ajungem cu siguranta pe lumina inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, BogdanIonita a spus:

   Salutare,

 

Eu din pacate pe Bg nu prea as merge. La fiecare vizita sau tranzit in Bg cu masina, am avut experiente neplacute. Nu m-as risca cu 2 roti.

 Daca se stabileste ceva pe Ro, ma bag si eu.

Spor,

 

Eu am fost de multe ori cu moto si niciodata nu am avut probleme. Daca nu incerci, ai sa ai mereu aceasta temere. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, FlipperCo a spus:

Eu am fost de multe ori cu moto si niciodata nu am avut probleme. Daca nu incerci, ai sa ai mereu aceasta temere. 

Si asta e adevarat .... dar aparent ... nu merge nimeni in Bg ... nici macar in Ro.

 Ca sa-l citez pe @ianachim .... "e greu sa fii incepator".

 

   Am si eu o curiozitate !!! Nu este mai eficient un grup de whatsapp? Sau toata lumea e pudica cu numarul de telefon  ... sau exista ... dar este doar pentru "Pro Riders" ?

 

    

  

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, BogdanIonita a spus:

Si asta e adevarat .... dar aparent ... nu merge nimeni in Bg ... nici macar in Ro.

 Ca sa-l citez pe @ianachim .... "e greu sa fii incepator".

 

   Am si eu o curiozitate !!! Nu este mai eficient un grup de whatsapp? Sau toata lumea e pudica cu numarul de telefon  ... sau exista ... dar este doar pentru "Pro Riders" ?

 

    

  

 

Ai si tu putintica rabdare, vorba lui Cațavencu. Vine lumea de la munca si se repede cu inscrieri aici, ai sa vezi (sper)🤣

Iar gr de WhatsApp este eficient cand ai un grup moto deja format. Altfel nu e cu nimic mai util. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi Bobonete nu este deloc pe placul meu la standup comedy, am vazut pe youtube un mic video cu el despre grupurile de whatsapp. Si da, am ras ca este adevarat. Si asa va fi si acest grup daca il vei face..comic :) 

Eu propun o iesire pana la mare 🏊‍♂️, dus pe clasicul drum, intors pe A2 seara🏍️. Destinatie Vama Veche...🏝️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat cu asigurarea așa că acum pot să plec liniștită în străinătate , BG 😁 traseul nr 1 întâlnire Mol Pallady ora 8.30.

 

Pentru celelalte variante vă propun să vă postați locul de întâlnire și ora. 

@PoliBuc ,interesat?

@BogdanIonita nimic interesant? Nu pleci la mare ?

@SuzukiRf600R să faci poze cu marea! Eventual face @Paca 😂

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Flower-Power, din ce am citit mai sus, vor fi grupuri organizate de cate 1 motocicleta, la fiecare destinatie 😂

   @Flower-Power  - Bg

 

   @Paca - s-a retras ...ish ...

 

   @SuzukiRf600R - pare sa plece la mare ...

 

 + Alti motocilisti care probabil citesc si nu zic nimic ... inca incerc sa procesez cine merge unde si cu cine.

  

  

Acum 3 minute, Paca a spus:

Paca si-o facut un traseu pana la Victoriei , sparge niscaiva seminte si pleaca acasa  :)

 Daca e de seminte si cola ... ma bag si eu ... let me know ✌

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Nguyen a spus:

 

Paca e ca un pechinez, latra dar nu musca.

Sa vezi ce musca cand musca:)

Iesim la Victoriei?! Vine si Paca:))

M’am razgandit, maine ma duc la Therme ca am intrare moca toata ziua si unde mai pui ca mananc si beau on free...doamne ajuta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...