Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Acum 4 ore, FlipperCo a spus:

Flower, iti anintesti cand te-a ars soarele pe glezne si ti-am spus ca-ti trebuiesc incaltari moto mai inalte, cel putin pentru drumurile lungi? Poate in oras mai merge cu pielicica la vedere (desi buba se face usor, mai ales pe toba incinsa), dar la drum mai lung, risti sa-ti rupi glezna si daca nu cazi, ci doar te dezechilibrezi si pui piciorul jos. Deci daca inca nu ai cel putin ghete moto serioase care sa-ti tina glezna, fa din asta o prioritate. Cauta ceva de calitate, care sa se si ventileze si poate sa fie si waterproof. 

In rest, Go Planet!

Imi amintesc, e mai inchisă pielea în zonele alea, parca mi-aș fi făcut vânătăi așa de bine m-am prăjit. Ghetele pe care le am, două perechi la număr, trec de glezne. O să mă uit de ghete mai lungi dar o să îmi fie cald și o să arăt ca robocop.😂

Acum 4 ore, PoliBuc a spus:

Floricel, am uitat sa pun alarma ca sa ma trezesc. Ma recompensez eu cumva data viitoare... daca ma mai luati.

Imi pare rau de zgaiba... care nu prea este zgaiba, ai grija.

Se acceptă de data asta. 🙂

Acum 2 ore, SuzukiRf600R a spus:

Gata si cu Therme.

@Flower-Power iti dau eu ghete lungi, am unele de vanzare. Dar nu cred ca traiesti pe picior mare. 

Bine, am si unele mici de oras dar nu cred ca te ajuta...faceam niste bani cinstiti...

Nu ai făcut și tu o poză? 😂 cât despre ghete, mulțumesc pentru ofertă dar o să mă uit prin magazin, nu cred că ne potrivim la număr..adică așa sper.😂

Acum 8 ore, BogdanIonita a spus:

Fiecare pe unde poate si pe unde-l duce mobra !

 Am ajuns si la mare cu ea ! 

 

Felicitări! Eu încă nu am dus-o la mare..😉😂

@Minu ce bicicletă mișto ai.🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Flower-Power a spus:

Nu ai făcut și tu o poză? 😂 cât despre ghete, mulțumesc pentru ofertă dar o să mă uit prin magazin, nu cred că ne potrivim la număr..adică așa sper.😂

E si amuzanta,fata...😎

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bagati-l ma si pe petrica in seama, ca tot sare cu mana pe sus pe aici, ca_copiii aia mici.

A, stai, ca nu i-au venit inca rotile ajutatoare. Poate mai tarziu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să vă fac un scurt update,  mi s-a umflat piciorul ceea ce înseamnă că am ajuns să mă vadă cineva. Mâine mă duc încă o dată să curețe ce e de curățat. Betadină, oximed cu astea m-am dat și se pare că am început cam târziu.

@pitesti2010 sper să nu mai fie cazul să postez eu, sau altcineva, poze d-astea "sexy".

Acum gheață și nu numai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu vorbim prostii, nici macar in gluma ! Nu vreau sa ma dau rotund dar nu degeaba ti-am spus sa ai grija. O fractura se pune in ghips, o julitura  se bandajeaza , dezinfectant, etc, dar o arsura este foarte pretentioasa, trebe' ingrijita cu atentie, deranjul, in cazul asta, este in profunzime si trebuie atentie marita.

Sanatate multa Floricel Puternic. Sa ne vedem cu bine la o bere... 0%... dar fara si sa uitam "zgaiba" sau ... s-o uitam cat mai repede, sa fie de domeniul trecutului.

 Hai cu plimbarica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Flower-Power a spus:

Să vă fac un scurt update,  mi s-a umflat piciorul ceea ce înseamnă că am ajuns să mă vadă cineva.

 

Era de asteptat, din poza se vede ca arsura nu a fost chiar superficiala. O arsura de genul asta am avut dar superficiala in comparatie cu ce ai tu si am avut de tras vreo trei saptamani. Ce am facut, eram in pantaloni scurti pe mobra si am oprit sa vorbesc ceva cu o cunostinta cu care trebuia sa stabilesc niste treburi. Cat ne-am sucit noi pe langa mobra am atins cu piciorul toba care era cromata, eu am tras piciorul imediat dar raul era deja facut desi la prima vedere parea ca sunt ok.  A doua zi deja se curata pielea iar dupa cateva zile deja aveam coaja de ziceai ca m-am tarsait pe sosea. Pielea s-a refacut complet dupa vreo trei saptamani si am avut norocul sa nu-mi ramana urme.

 

Nu te juca cu arsura asta si ai grija sa o tratezi corespunzator!

1 oră în urmă, Ice-D a spus:

Ia zi Xaele, trebuie amputat sau nu piciorul?😷

 

Xael e cu copacii bre...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm..me sad și un pic cu durere în piciorul stâng. Azi mi-am dat seama că nu am sandale fără toc. 

Dar cine a fost aseară la plimbare ? 🙂 simțeam de aseară că e ceva în neregulă.

@PoliBuc🤗

@Nguyen am subestimat situația.

Dacă vă pun poza făcută azi dimineață sigur nu veți avea poftă de mâncare în seara asta.😂 cine vrea să slăbească?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut eu un picior de zici că eram elefant după 5 înțepături de albina și la fel că tine nu am fost nicăieri, până i.am dat poza unui prieten ce acum e medic de familie, a zis sa merg urgent la cabinet, sa nu mai stau nici o clipă (eram 2 zile mai târziu după faptă) și acolo suprizs direct mare injecție in zona popou.

 

Unele chestii se pot agrava și pot apărea complicații, dar noi românii nu prea vrem sa deranjam/ne pierdem timpul pentru chestii care ne par minore, insa nu suntem specialiști.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Flower-Power a spus:

 

Screenshot_20190725-231820_WhatsApp.jpg

Ce se vede a fost îndepărtat fără anestezie, desigur.

 

Esti pe drumul cel bun, exact la fel am avut si eu. Daca nu patesti vreo infectie in 2-3 saptamani se vindeca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Flower-Power a spus:

Uite sexoșenie

 

 

Perfect, l-am vazut si pe al doilea. Picior. 🤗

 

Totusi, cum ai reusit sa te arzi? Echipamentul nu te-a protejat? Banuiesc ca nu erai la fustita si sanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut ghete mai lungi,neatenția,treapta a 2 a în rampă, ceasul rău pisica neagră...cum s-ar zice.

Ca echipament folosesc protecții picioare ,geaca,mănuși ,cască, ghete. Nu e suficient ,pare-se. Îmi trebuie cizme mai lungi si jeanși cu protecții genunchi șold. 

 

Acum sunt în postura lui suzi când pleca la mare și căuta plasturi sau ceva impermeabil pentru degețeluk lui, doar ca eu caut pentru piciorușul meu. Urmează vacanța la mare și deși apa sărată ar putea face un bine, nisipul...nu.

O să ma prăjesc sub umbrelă...fără baie prea multă. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marți, dorește cineva plimbare? Sunt în concediu și teoretic aș putea. Gracias.

Sau mă duc să îmi îndrept maneta de frână și mă plimb prin București.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maneta aia trebuie schimbata. Indreptare doar la "cald" dar se duce lacul de pe maneta si se murdaresc degetele sau manusile de oxid de AL. Indreptat la "rece"... se rup. Sunt baieti, pe aici pe forum, care aduc chinezarii, scurte, lungi, pliabile, diferite culori (argintiu, negru, rosu, auriu, albastru) pentru modelul tau de moto. Daca ajungi la varianta asta, stam de vorba, (trebuie montate de un cunoscator, jocuri, chestii de-astea, eu am avut surprize). Ca pret, acum cativa ani (3-4) erau pe la 150 lei, acum... poate 200 ?

O varianta mai ieftina, indreptat la cald si acoperit cu un "furtun" (varnish - am zis bine ?), pe dimensiune, care este termo stringent.

Despre "marti" mai vorbim pana atunci, sunt rau de caldura dar nu merg neechipat corespunzator, chiar cu "plasa". Sa speram ca ne vom intersecta si o sa intelegi de ce.

O seara placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...