Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Acum 23 minute, Flower-Power a spus:

Adu ce chei ai și vedem mâine care îmi trebuie...nu știu. 

Ne vedem la o benzinărie în funcție de traseul propus..mergem la cetatea dacilor? E ok...s-ar putea să fie nevoie să călărești un sv650 pe porțiunea de urcuș spre restaurant. Ești înalt?😂să sperăm.

 

But make it fast...your decision, because I will go to sleep.

Sarmizegetusa? e ok. am avut hornet e ok. nu sunt inalt. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu spun pas de data asta. Nu știu traseul, sunt obosită pentru că nu mi-am făcut somnul..si multe altele cu nu. M-am trezit cu nu în brațe.

😣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Flower, daca nu ma insel e nevoie de o cheie fixa de 17 acolo, si, cel mai probabil, ai deja una in trusa cu scule. La SV trusa nu este sub sa ci e localizata in exterior, ca in poza de mai jos: 

 

toolbox.thumb.jpg.8a0a3c52c69508cf8194d5b1525a0e9a.jpg

Editat de mateiuli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flower, trusă, scule, cheie?!? Ai greșit persoana, băiatul meu! :lol: Nu mai pun la socoteală că s-a trezit cu "nu" în brațe astăzi (cu cine altcineva s-ar fi putut trezi?!? Doar nu cu https://www.mioritice.com/banc/4168)... 

Acum 8 ore, kinguh a spus:

nu sunt inalt. 

Ai picat! :crack:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, SuzukiRf600R said:

 

Da...la o inghetata ca asa fac motociclistii adevarati!

unde ma..poate la spart seminte :( 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 minutes ago, BogdanIonita said:

What?!

Merge si cu seminte ... important este sa avem ceva de spart 😋

poti incepe si cu niste cauciucuri :D  la hateri 

 

poate iese floricica cu tine  daca nu-i e rusine cu maneta stramba 

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, BogdanIonita a spus:

Floricica ... e pe modul "No ... no...hell no" azi

Lasa-i un mesaj si ajut-o sa treaca pe modul "yes". Am eu o maneta brand new..e de ambreiaj. La un pret bun ne putem intelege :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, BogdanIonita a spus:

Bai serios, iese careva diseara sau ... 

 

Te duci la Victoriei si sigur vei gasi lume. De ce ai nevoie de cineva sa iesi seara? @Paca iese fara nicio problema, si sa vezi cum face wheelie pe scooter...si nu mai zice nimanui nimic. Omul tace si face, nu te joci cu el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, BogdanIonita a spus:

Ideea era sa ne cunoastem, ca vad ca pe iesiri la drum lung, nu prea se strang. 

 Daca iese cineva, let me know. Eu oricum ies. 

 Spor

@BogdanIonita, a te cunoaste cu alti motociclisti este ok, dar vezi ca de prea multe ori socoteala de acasa, nu prea se potriveste cu cea din targ (cum bine ziceau inaintasii nostri). 

Totusi, ce intelegi prin drum lung?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, FlipperCo a spus:

@BogdanIonita, a te cunoaste cu alti motociclisti este ok, dar vezi ca de prea multe ori socoteala de acasa, nu prea se potriveste cu cea din targ (cum bine ziceau inaintasii nostri). 

Totusi, ce intelegi prin drum lung?

   Eu vad iesirile cu moto in doua variante

 

1. Iesiri scurte - gen o tura de oras, o cola, o samanta, o inghetata -  iesiri singur sau mai multi  - iesiri de care majoritatea care scriu aici, fie se feresc, fie ies intr-un grup restrans, fie nu ies.

 

2. Iesiri lungi - gen 300+, maxim 600km - iesiri singur sau mai multi - iesiri pentru care se discuta cate 15/20 de pagini pe forum de 20/30 de persoane si se organizeaza 1 / 2 maxim si alea cu maxim 6 oameni. 

   

 Ma asteptam, incepatori fiind, ca fiecare sa vrea sa iasa cat mai mult ... la mine cel putin asa este ... probabil si de aici disperarea asta insistenta de a iesi, de a cunoaste oameni noi 🤔 .... este adevarat, poate nu putem forma un grup, sau poate da ... dar daca nu ne dam silinta sa incercam ... 

 

   Eu sincer merg zilnic cu moto, la locul de munca, la intalniri, in diverse locatii si la plimbari prin oras sau pe langa oras, dar consider ca ar fi tare sa cunosc si alti oameni care sunt la fel, la inceput de drum.

 

   Nu discutam de timp sau ca nu toata lumea se poate mula pe timpul meu ... da ... asa este, dar  ... daca eu cu familie (2 copii) imi pot face timp sa ies ... cred ca alti ... au timp suficient ... posibil sa ma si insel.

   Dar cred ca am intrebat de 20 de ori daca se iese seara ... fara raspunsuri concrete ... incep sa cred ca am gresit forumul ... si ca ar trebuii sa imi vad de plimbarile mele linistit 😥

   Deci ...  Have fun ... 🛣🏍☀️

  

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan, sfat de la mine, unul care a gasit de acu 3 ani, atunci cand si eu cautam ca si tine, colegi de iesire de pe acest forum si cu care ies si acum: 

 

Deschide subiecte de plimbare si iesire in alta parte, nu in acest topic, ci aici: https://motociclism.ro/forum/13-evenimente-excursii/

 

Topicul asta nu e pentru iesirile tale, e pentru iesirile lui Flower. :)

 

Planifica un traseu, anunta din timp si s-ar putea sa ai surprize placute. Si ma refer ia iesiri mai lungi, de o zi, in afara orasului. Cele de oras sunt prea din scurt si nu se tin cu oameni relativ necunoscuti...sansele sunt mici sa iesi cu cineva seara in oras, de pe acest topic...cred eu.

 

In plus, deschizand pe sectiunea evenimente-excursii, ai sansa sa citeasca mai multa lume iesirea ta. Aici, nu citeste decat o mica parte a forumului, din aia mica parte, o si mai mica parte, cat aia de furnica, vrea sa iasa. 

 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte corect ce spune @misionaru, daca vrei ture cu Flower, e ok aici (doar sa n-o prinzi in ziua de negatie- sper ca e max. una pe luna😃). Altfel, largeste-ti cat mai mult cautarile. 

Cu privire la gasirea unui grup, as spune ca el a tras lozul castigator. Nu-i usor sa gasesti oameni pe “calapodul” tau si......     dureaza in general. 

Deci rabdare si km multi. 

@BogdanIonita, ai amintit de ture de 600 km. E multisor pentru un incepator, pe ce traseu ai facut o astfel de tura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...