Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Domnilor, nu este vorba de pus la suflet @Paca ... nu sunt genul ... sunt destul de relaxat cand merg in ritmul meu.

@misionaru Nu este vorba de acaparat postul lui Flower, nici cea mai mica intentie ... postul este intitulat "distante medii - Flower", nu scurte.... sper ca @Flower-Power sa nu fi inteles gresit aceste comm-uri, in caz contrar ... sorry !

 Daca vroiam un post dedicat pentru iesiri in oras , faceam unul.

   Este vorba ca am ajuns aici printr-o recomandare de plimbari pe distante mai "maricele" si de aici, dupa citirea celor 30 si de pagini, am zis ca ar fi tare sa cunosc o parte din oamenii astia.

   Si nu cred ca poti socializa mai mult in cadrul unei plimbari de 300+, fata de o iesire in oras la un suc.

  Nu sunt "martor" 🤬, sunt pur si simplu un incepator ( ca de, nu toti ne-am nascut Pro)  care s-a apucat de treaba asta de capul lui, nu la recomandarea prietenilor, nu de necesitate sau alte motive. Fiind pe cont propriu, tind sa ma atasez... stiu ca dureaza, dar cum am spus si mai sus ... daca nu incerci si nu iti asumi, nu are rost !

 

 @FlipperCo , este absurd sa traiesti (traiesc) cu ideea ca poti gasi oameni pe calapodul tau ... sunt convins ca nimeni nu cauta asta ... stii cum se spune ... extremele se atrag 😲.

 

   Legat de distante, 600 nu am atins, dar 500 sau aproape 500, tot am facut, singur si in ritmul meu ( Buc - Mare - Buc) sau 400+ (traseul propus de mine mai sus), plus altele. Trasee facute cu o trusa mica moto si atat ... fara griji de pana, fara griji de probleme mecanice, doar bucuria de a te plimba. Poate pentru unii nu este impresionant, dar pentru mine 3000+ km facuti singur, in primul sezon, fara evenimente, cazuturi, etc ... este destul de ok.

  Aparent, in ciuda faptului ca nu-mi doream sa mai scriu, ca am scris si am sters si am scris din nou si cu riscul " de a acapara si mai mult din postul lui Flower" ... am invatat ceva din toate aceste raspunsuri. 🙂

 

 Multumesc.

 

  Seara buna,

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan, nu m-am referit la termenul "acaparat". Dar, fie ca iti place sau nu, in acest topic, doar Flower isi expune si organizeaza(cateaodata ii iese, cateodata nu) iesirile. E clar ca nu tu esti cel in discutie si se vede cel mai mult atunci cand propunerile tale nu se concretizeaza. Daca ai ajuns aici pentru recomandare de plimbari pe distante mai mari, continua asa dar in alt topic si vei cunoaste aceiasi oameni care nu ies cu tine pe distante mici. Si vei iesi si pe distante mici. La motoare e de la mari la mici, se pare...

 

Nu ma intelege gresit, nu ma intereseaza ce acaparezi aici pe topicul asta. Era o idee de succes si nimic mai mult. :)

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aroganta maxima...sa fii la Victoriei, sa te salute motociclistii si tu sa nu’i saluti. Aveti motoare vechi ma, nici nu meritati sa stati aici:))) imi iau hate dar imi place. O inghetata la mcdonalds careva?:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, BogdanIonita a spus:

 

 @FlipperCo , este absurd sa traiesti (traiesc) cu ideea ca poti gasi oameni pe calapodul tau ... sunt convins ca nimeni nu cauta asta ... stii cum se spune ... extremele se atrag 😲.

 

Sa stii ca la ture scurte-medii, poate e mai putin important felul de a fi al oamenilor cu care se intampla sa mergi. La ture lungi insa (800-1000+ km), conteaza mult sa fie un grup format din OAMENI de calitate, ce inteleleg in acelasi fel motociclismul (si asta desi pare greu de crezut, este valabil si daca vorbim  de doar dous persoane 🤷‍♂️ )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, caracterincompatibil a spus:

Eu caut portofel,al meu și rupt după vreo 6 ani.care ești bun să îmi arăți topicul cu portofele.al domnului suzuki?

 

Ma bucur sa stiu ca topicul meu de Craciun face si acum furori:) Am facut un portofel handmade 100% la un bacauan. Foarte de treaba omul, am stat la telefon si i’am explicat ce vreau, el mi’a pus intrebari, mi’a trimis poze cu mostre de piele. Painea lui Dumnezeu. Drept urmare dupa ce am facut portofelul am schimbat si curelele ceasurilor pe care le am tot la el. E mai scump, dar nu ne uitam la bani...asta ar fi ultima grija:)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E omul în faza de negare și voi ce faceți aici?😂

Azi am ieșit să îmi repar oglinda, când mă întorc din concediu rezolv și maneta de frână. Am tras și o tură de oraș.

Bogdan, cum să zic, turele de ieșit la mine sunt ture de peste 100 km și prefer să ies însoțită. Motivul l-am expus anterior, în cele 30 +de pagini. În București nu e fun să mergi însoțit, recunosc. Astăzi am dat o tură de București de cca 2 h. M-am plimbat atentă tot timpul la mașini și alți motocicliști. Eu am făcut topicul mai mult pentru ieșeală, în afara Bucureștiului, poate ne nimerim o dată. Altfel, din partea mea,oricine poate posta aici când are chef să caute drumeții însoțite.

Astăzi am fost în faza de NoNo..mă apucă o dată pe an. Nu e grav. Relax ,take it easy, și nu uita reclama de la sprite.😉🙂

Caractericompatibil , facem și tura de parc, doar că nu s-a putut azi. Mulțumesc pentru invitație, poate facem o Bg la un moment dat..?!

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au rămas 65 leva...e păcat.🙂

Acum 1 minut, caracterincompatibil a spus:

Tu ești tipa cu vespa roșie de pe splai ? 🤣🤣

Nu honey, eu sunt tipa cu motor negru, sv650, cu ghiozdan albinuță..și m-am dat și pe splai azi de vreo 2 ori.

Nu am avut bani de Vespa, că mi-aș fi luat.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, misionaru a spus:

Bogdan, sfat de la mine, unul care a gasit de acu 3 ani, atunci cand si eu cautam ca si tine, colegi de iesire de pe acest forum si cu care ies si acum: 

 

Deschide subiecte de plimbare si iesire in alta parte, nu in acest topic, ci aici: https://motociclism.ro/forum/13-evenimente-excursii/

 

Topicul asta nu e pentru iesirile tale, e pentru iesirile lui Flower. :)

 

Planifica un traseu, anunta din timp si s-ar putea sa ai surprize placute. Si ma refer ia iesiri mai lungi, de o zi, in afara orasului. Cele de oras sunt prea din scurt si nu se tin cu oameni relativ necunoscuti...sansele sunt mici sa iesi cu cineva seara in oras, de pe acest topic...cred eu.

 

In plus, deschizand pe sectiunea evenimente-excursii, ai sansa sa citeasca mai multa lume iesirea ta. Aici, nu citeste decat o mica parte a forumului, din aia mica parte, o si mai mica parte, cat aia de furnica, vrea sa iasa. 

 

 are dreptate omul

aici deja e targ de manete, ce dracu o fi asa de greu sa cumperi o maneta in anul 20-20????

nu vreau sa stiu cand va trebui sa schimbe ULEIUL ce va iesi pe topicul asta 😂😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, ianachim a spus:

 are dreptate omul

aici deja e targ de manete, ce dracu o fi asa de greu sa cumperi o maneta in anul 20-20????

nu vreau sa stiu cand va trebui sa schimbe ULEIUL ce va iesi pe topicul asta 😂😂😂

Te rog, uleiul e schimbat. Nu mă pricep la piese. 😂 și oglinzi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Flower-Power a spus:

Te rog, uleiul e schimbat. Nu mă pricep la piese. 😂 și oglinzi. 

😂😂😂😂

baieti deci LINISTITI va ....... ARE CINE SA I SCHIMBE ULEIUL’😜😜😜😜

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, ianachim a spus:

😂😂😂😂

baieti deci LINISTITI va ....... ARE CINE SA I SCHIMBE  ..

Să nu ne agităm.

Acum 6 minute, caracterincompatibil a spus:

Dulkeatza,glumesc,știu că ai un motor tăvălit 🤣 .daca ajungi pe splai...da un tarr când treci de regie,către lac....dar cu minim o ora,merg încet cu 125 ul.poate vine și Achim cu 200

Bine ,honey..dar nu o să-mi țin respirația. 

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, caracterincompatibil a spus:

Dulkeatza,glumesc,știu că ai un motor tăvălit 🤣 .daca ajungi pe splai...da un tarr când treci de regie,către lac....dar cu minim o ora,merg încet cu 125 ul.poate vine și Achim cu 200

drace.... te manaca.... parca te vad ca iei maneta la pila😂😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, ianachim a spus:

drace.... te manaca.... parca te vad ca iei maneta la pila😂😂😂

misto videoclipul am intrat de pe laptop si am vazut..partea proasta e ca nu pot scrie cu diacritice...adica pot, dar..ma rog.

invata-l de bine :)

de maine, concediu, 8 zile fara motocicleta..awww, pe 9-10 Aug...organizam ceva lejer, de vara? like, Bg? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Flower-Power a spus:

misto videoclipul am intrat de pe laptop si am vazut..partea proasta e ca nu pot scrie cu diacritice...adica pot, dar..ma rog.

invata-l de bine :)

de maine, concediu, 8 zile fara motocicleta..awww, pe 9-10 Aug...organizam ceva lejer, de vara? like, Bg? :)

Pai ăla e concediu? Fara cal... Poate găsești ceva de închiriat...

Distractie plăcută

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Flower-Power a spus:

de maine, concediu, 8 zile fara motocicleta..awww, pe 9-10 Aug...organizam ceva lejer, de vara? like, Bg? :)

Concediu+mobra = minim Grecia 😃 (ma rog, dupa preferinte)

La tura viitoare, pot sa-ti povestesc cum se face 👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, robert23mg a spus:

Pai ăla e concediu? Fara cal... Poate găsești ceva de închiriat...

Distractie plăcută

Fără cal...pe 4 roți, I am the driver. Merci!

Acum 17 ore, FlipperCo a spus:

Concediu+mobra = minim Grecia 😃 (ma rog, dupa preferinte)

La tura viitoare, pot sa-ti povestesc cum se face 👍

Povestim în Bg...sper.🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las' ca trece, cu atat mai mare va fi placerea de a te sui pe doua roti. In definitiv esti in vacanta, trebuie sa te simti bine impreuna cu cei dragi. Va veni si vremea sa-ti faci o parte de vacanta pe moto.

Vacanta placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu nici eu ,Mr.John,de ce mi-e dor la ora asta...uneori gândesc că ar fi fost mai simplu, asta când dau de greu. 😂 pe de altă parte, decât să fiu plimbată cu 180+  printre tiruri ..mai bine on my own.

poate mă bag la un skijet ..just for fun. Nu mă filmez.

 

La 03.08.2019 la 21:18, PoliBuc a spus:

Las' ca trece, cu atat mai mare va fi placerea de a te sui pe doua roti. In definitiv esti in vacanta, trebuie sa te simti bine impreuna cu cei dragi. Va veni si vremea sa-ti faci o parte de vacanta pe moto.

Vacanta placuta

Da, mă duc în apă.😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Flower-Power a spus:

 

poate mă bag la un skijet ..just for fun. 

 

Da, mă duc în apă.😂

daca vrei sa iti cumperi un skijet, eu sunt direct interesat. vreau sa il iau impreuna cu cineva, ca sa nu suport tot costul 7-8 mii EUR. as avea unde sa il tin in mangalia, bineinteles, contra cost. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...