Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

1 oră în urmă, Flower-Power a spus:

Altcineva, cine mai dorește plimbare mâine e binevenit.🙂 vorbesc în numele grupului😂deja format. See ya!

 s a razgandit..::: ii place in grup...deja format😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am învârtit roata, Mr John, merci pentru melodie.

Să vă fac un scurt rezumat, a fost un drum frumos dar destul de greuț, cel mai greu a fost să mă descurc în rampă și curbe și cel mai cel a fost să fac downhill pe drum forestier cu pietre de la cetățuia. A fost chiar film de groază. Am avut close calls și pe drum dar de departe coborârea aia de la cetățuia s-a lăsat cu tremurici de mânuțe. Nu puteai să frânezi, veneam ca bolovanul, fugea spatele, eram la propriu o mingie. Nu recomand pentru începător ca mine drumul ăla, nu l-aș mai face. Una peste alta, după pauză de 8 zile or so, să zicem că e acceptabil. 

Alt plus a fost că am salvat situația când o dubă a trecut pe sensul meu de mers în curbă și m-am bucurat atunci când am luat o curbă ca la carte. Asta e tot ,pozitiv. Am mers înțelept, când am văzut că nu pot..ceva.. am redus viteza. Dar am dat și chifle...sper să îmi umplu sacul cu experiență mai repede decât îl golesc pe celălalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa-ti spun ca e cam naspa partea aceea, dar cum la remarca mea privind propunerea pentru Hales-Magura nu ai avut reactie, am zis “stie fata ce face, e pe val” 🤷‍♂️

Important este ca ai ajuns bine acasa si ai capatat inca un picut de experienta. Data viitoare, macar stii cum este si poate mai scapi de tremurici. Uneori si pe cei experimentati noile experientele (neplacute) îi sperie, e firesc. Dar asa se invata si solutia nu este “nu l-as mai face” (drumul respectiv). Daca ti-a iesit acum, o sa-ti iasa si data viitoare daca tii cont de noile informatii acumulate si iti cunosti si respecti limitele. 

Deci, Go Planet!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Nguyen a spus:

 

Atentie la copaci!

Putin off: a avut omul ghinion, deja e expirata si fara farmec.

 

Daca vrei haz: cand consideri ca mobra iti fura curent, primul pe care il banui e' xael.😂 Abia apoi componente gen relee,etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Ice-D a spus:

a avut omul ghinion

Nope, amintește-ți că 1/2 de forum îi spunea s-o lase mai moale! Ghinion ar fi fost poate dacă aluneca pe o balegă ivită în mijlocul virajului, la el a fost un caz clar în care și-a depășit cu mult abilitățile, mergea mult mai tare decât i-ar fi permis deprinderile dobândite în câteva luni de motociclit. Și atracția pentru natură bineînțeles! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 06.07.2019 la 16:05, RuInCV a spus:

Tre sa o luam pana in Thassos, prin septembrie sa fie mai liber. 

🙂 Afirmația este încă valabilă?  că dacă da, eu aș putea să îmi iau 2,3 zile libere în perioada 2-6 sep.😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pentru raspunsul intarziat dar n-am prea dat drumu' la computer. Din pacate, sambata dimineata am treburi ... familiale (parastas). Chiar imi pare rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.08.2019 la 11:14, Flower-Power a spus:

🙂 Afirmația este încă valabilă?  că dacă da, eu aș putea să îmi iau 2,3 zile libere în perioada 2-6 sep.😁

 

650 km in prima zi, pauza o zi si apoi inca 650 km retur, as zice ca este prea mult pentru nivelul de experienta la care ai ajuns pana acum.

La 07.08.2019 la 18:02, Flower-Power a spus:

20190807_165026.thumb.jpg.c0e3ce4cc6b5e289022d74fff469701d.jpg

 

Multumesc! 🤗

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a sucit treaba, ori am fost informat gresit, ori am inteles eu gresit dar programul "familial" se efectueaza sambata viitoare. Asa ca maine pot onora invitatia, daca mai este de actualitate.

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru că de la atâta drum, oboseală, adrenalină, nu am somn... vă arăt ce s-a săvârșit azi.

20190817_145115.jpg

IMG-20190817-WA0007.jpg

IMG-20190817-WA0008.jpg

IMG-20190817-WA0009.jpg

IMG-20190817-WA0010.jpg

IMG-20190817-WA0004.jpg

@PoliBuc next time...mâine sigur zac.  No problem, sper de nicio parte. A mea sigur nu.

@Gixu. e loc și pentru tine..🙂 

@asdglasfk, thankyou!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flower, a fost ceva drum, bravo! Nu stiu cat a meritat sa vezi marea lor realizare comunista, dar de dragul motociclitului, merge. 

Iti pun niste poze pentru a avea un tablou mult mai apropiat de realitatea de atunci.

636C3DA6-ABD6-4518-9B66-ECA66F99726F.jpeg

72A1D77A-3F77-4706-8134-DDA7B97AA118.jpeg

3C9B34D1-CC1E-476A-9814-5C1C5F74530D.jpeg

1331271D-10C1-41F6-AB99-93A93F6A4636.jpeg

D13D3BC3-5A98-4050-B4BA-6E1C7916145C.jpeg

5F8EB415-2B55-409A-9C49-23F49C628C30.jpeg

3826C0D3-96AE-4EAF-A6DC-F3E05CEBDF1F.jpeg

AC1305CD-604C-491E-9DA1-4455A39823A5.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...