Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

La 02.09.2019 la 8:41, Flower-Power a spus:

Azi am călărit un....

Nebunooo, îți place deasupra! 🥳

Insignă "cutezătorii" i-ai dat posesorului..?😬

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e pana atunci, dar sincer nu stiu ce traseu sa mai fac (ma refer de o zi). Tocmai ce-am fost 10 zile la Sozopol (cu Nessebar o zi), de zona de coasta m-am saturat. Apoi Veliko dus-intors iar e cam plictisitor...asa ca propune o "bucla".

 

Pt weekendul asta in schimb (tre sa urmaresc pognoza meteo in prealabil) m-am gandit la asa:

Ziua 1: Buc - Siriu - Cascada Urlatoarele - Brasov - Fagaras - Sibiu

Ziua 2: Sibiu - Sebes - Transalpina (cu o mica abatare pe la Petrosani) - Valcea - Buc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, știu că e devreme dar mă gândeam că poate anunțând din timp există mai mulți doritori/doritoare. O să mă gândesc la bucla de care vorbeai sau dacă mai sunt și alții care vor să recomande ceva, ar fi minunat.

Arată bine weekendul tău deja stabilit, poate vei găsi camarazi de drum. Eu o să fac Enduro weekendul ăsta. Așa sper.🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, mateiuli a spus:

Ti-ai luat capra? :D 

Nu mi-am luat capră, am închiria/ am fost la curs de inițiere.e mai greu de mers pe ea deși în filmulețele de pe youtube pare o joacă😂 nu e ca la TV. Trebuie și condiție fizică, pe lângă abilități. Cei care se pricep chiar se joacă cu ele,fără să facă efort fizic prea mare. Dar e foarte fun! Recomand.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello people, duminica ce vine dorește cineva o tură de 500 km de Bg, dus -întors? Poate @ovi_ice propui tu ceva ce ți-ai dori, sau dacă nu ești interesat...altcineva , dorește? Cineva cu gps ca să nu ne rătăcim?!😂😉

S-ar putea să fie ultima tură pe anul ăsta că îmi expiră asigurarea..vine frigur...sunt friguroasă..you know!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, Flower-Power a spus:

sunt friguroasă..you know!

 

He he...pai eu nu stiam asta, nu ? :))))

 

Eu pentru duminica ma gandeam la ceva mai frumos ca peisaj, anume Poienile Valsanului + the dark side of Vidraru (DJ704I). Adica asta + asta. Intoarcere pe DN7C.  Si plecare pe la ora 10:00 ca sa prindem temperaturi mai "balnde".

 

Btw, ca sa faci 500 km la bulgari si sa te intorci pe lumina va trebui sa pleci la 7:30-8:00, adica la 8 grade conform prognozei. Ziceai ceva de frig :D

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, Flower-Power a spus:

Hello people, duminica ce vine dorește cineva o tură de 500 km de Bg, dus -întors? Poate @ovi_ice propui tu ceva ce ți-ai dori, sau dacă nu ești interesat...altcineva , dorește? Cineva cu gps ca să nu ne rătăcim?!😂😉

S-ar putea să fie ultima tură pe anul ăsta că îmi expiră asigurarea..vine frigur...sunt friguroasă..you know!

Asigurarea pana la sfarsitul lui noiembrie e musai, pacat sa pierzi acele zile si culori superbe de toamna tarzie. 

La 10 grade mergi fara probleme, de la 8- 7 incep problemele de scadere a aderentei, daca nu ai cauciucuri dedicate frigului. 

In alta ordine de idei, ai un PM de la mine de ceva vreme, pe tema off. 

Toate bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, ovi_ice a spus:

 

He he...pai eu nu stiam asta, nu ? :))))

 

Eu pentru duminica ma gandeam la ceva mai frumos ca peisaj, anume Poienile Valsanului + the dark side of Vidraru (DJ704I). Adica asta + asta. Intoarcere pe DN7C.  Si plecare pe la ora 10:00 ca sa prindem temperaturi mai "balnde".

 

Btw, ca sa faci 500 km la bulgari si sa te intorci pe lumina va trebui sa pleci la 7:30-8:00, adica la 8 grade conform prognozei. Ziceai ceva de frig :D

 

Ai alte trasee 😣😥..ca să vin pe TF, spune-mi dacă se asfaltează până duminică pe drept.. mi-e că sunt necoaptă pentru cheia si TF..., neexperimentată, duminică, aglomerație..greșesc?

 

@FlipperCo nu am niciun mesaj , verifică destinatarul.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, john17 a spus:
...........

 

 

Alea se urca pe scutere si mobre de cand erau copile de 10 ani, nu o sa ajunga Flower niciodata la nivelul celor din video, oricata vointa si practica ar avea. E varsta care nu-i mai permita sa asimileze anumite informatii si deprinderi pe care la varste fragede le asimilezi imediat in mod natural.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, ovi_ice a spus:

 

Adica asta + asta. Intoarcere pe DN7C.  

 

Prima "asta" este in regula. Pentru cea de-a doua "asta", daca nu sunteti echipati de enduro (inclusiv moto), mai bine nu va duceti. Oricat de power ar fi flower cu siguranta nu face fata la traseul respectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, pitesti2010 a spus:

 

Prima "asta" este in regula. Pentru cea de-a doua "asta", daca nu sunteti echipati de enduro (inclusiv moto), mai bine nu va duceti. Oricat de power ar fi flower cu siguranta nu face fata la traseul respectiv.

 

Nu e chiar asa, ultima oara pe drumul ala mergeau masini... nu SUVuri sau 4x4...

E drum lat de o masina si batatorit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...