Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

On 30.09.2019 at 16:01, einstein1984 said:

am ajuns si eu odata ramas de caruta (prima oara pe cheia actually), noroc ca @finu a fost baiat finut si a ramas sa ma astepte. nasol sentiment. 

Noroc ca tin telefonul, chile si portofelul la mine mereu :), nici macar in mùoto incuiate nu le las. 

 

Asta e greseala pe care o fac incepatorii in general, au asteptari prea mari de la cei mai experimentati pe timpul si banii celor din urma. Nu poti sa ai pretentii de la colegii de drum' sa stea dupa fundul tau cat timp nu e tura organizata pt incepatori. Nu asa functioneaza lucrurile, trebuie ajustate asteptarile. De aia se zice sa-ti alegi colegii de drum cu acelasi stil de mers si sa mergi cat mai mult singur la inceput, ca sa fie evitate conflictele de genul asta. Sentiment naspa exista, dar asa-i in tenis, n-ai ce sa faci, mergi mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice, intelegi greu? Nu era nici o "asteptare" de la mine, era ce vorbisem cu oamenii la initiativa lor. Eu ma duceam si singur sambata aia daca nu vorbeam o treaba cu ei , nu stateam sa-i astept 1 ora sa se adune, sa-si stearga castile sa bea cafele, plecam si ma depaseau ei dupa aia. Ei mergeau sa se dea pe pista la targu secuiesc si o luau pe cheia. Mai rau e ca fix @littlekriminal care ma coooptase si conducea grupul a uitat  de mine si i-a dat plana printe tiruri. 

plm, nu am tras pe dreapta sa plang mi-am vazut de drum. 

Editat de einstein1984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Flower-Power a spus:

(...)🙂

Te aștept cu mine la o plimbare dacă vrei, real life sunt mai fun.

Invitatia e pentru toata lumea?🤔😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 minutes ago, einstein1984 said:

Mai rau e ca fix @littlekriminal care ma coooptase si conducea grupul a uitat  de mine si i-a dat plana printe tiruri. 

 

Pai daca nu ai nicio asteptare atunci de ce e rau ce a facut? Ori nu ai asteptari ori e ala rau, una din doua, nu merg ambele. Te cam contrazici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 55 minute, Lancelot a spus:

Invitatia e pentru toata lumea?🤔😀

:nono: Numa' pt cei aleși. 

Acum 14 ore, Flower-Power a spus:

real life sunt mai fun

Crezi tu... 😈

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi dau seama ca e diferenta prea mare de stil de mers stau acasa, sau merg dar imi tin gura daca ceva nu iese cum vreau eu si aia e. Daca tu ai chef sa o tragi de urechi nu sar cu gura pe tine sa-ti stric si tie distractia ca nu sunt eu in stare sa tin ritmul, pentru ca nu e vina ta si nu e frumos.

 

Aia mergeau sa se dea pe pista - tu incepator la momentul ala, nu aveai ce sa cauti cu ei, e simplu. Pick your battles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@paulynos vad ca pt einstein ai toate raspunsurile.

Ia zi, colegule, ca sa fim ontopic, Flower Power ce facu gresit? Ca... ea a organizat tura. Toata lumea de pe forum o știe, inclusiv ii stie sau bănuiește nivelul / viteza de deplasare. Ea ce trebuia sa faca pentru a nu fi sedusa si abandonată?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 minutes ago, robert23mg said:

Să știe că dacă iese in grup e fiecare pentru el, pentru că evident nu exista 2 oameni cu același nivel de experiență, mai ales pe timpul și banii lor. 

 

Treaba asta e o afacere, nu o plăcere.

The irony is strong in this one :)))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, XaeL a spus:

@paulynos vad ca pt einstein ai toate raspunsurile.

Ia zi, colegule, ca sa fim ontopic, Flower Power ce facu gresit? Ca... ea a organizat tura. Toata lumea de pe forum o știe, inclusiv ii stie sau bănuiește nivelul / viteza de deplasare. Ea ce trebuia sa faca pentru a nu fi sedusa si abandonată?

Nu ma pot abtine:)))

Raspunsul e simplu, in loc sa fie sedusa si abandonata, mai bine sa seduca si sa abandoneze :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Lancelot a spus:

Invitatia e pentru toata lumea?🤔😀

Da, dacă vrei o particularizăm. Ideea este, ești răbdător?

Acum 4 ore, john17 a spus:

:nono: Numa' pt cei aleși. 

Crezi tu... 😈

Așa mi s-a spus, deși eu nu cred..sunt la fel de fun live cât și online..😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 minutes ago, WotRU2Me said:

Totusi, cred ca se poate si mai rau. Tind sa cred ca esti cea mai fun persoana din gasca de weekend-ul trecut, de exemplu 🙃

Eu cred ca a fost fun si pentru cine a fugit cu rucsacul ei. Poate a fost intentionat, ca in scoala primara cand baietii trageau fetele de codite. Eu mi-l si imaginez pe coleg fugind, blana orbitoare in timp ce chicoteste pe sub mustata :) Acuma, daca povestea s-a lasat cu mesaje nervoase pe forum, a zis si el ca a fost din greseala, ce sa mai zica.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 hours ago, einstein1984 said:

I'll pick to leave this one, ca argumentele la tine sunt orzu pe gaste. 

 

Colegii de drum nu sunt prietenii tai din copilarie, aia e ideea. Daca te bazezi pe ei o sa fii tare dezamagit, nu-ti mesteca nimeni mancarea, nu-ti schimba nimeni pampersul, si nu sta nimeni dupa tine daca nu s-a specificat asta la inceput. Suna cinic si pragmatic, si cum mai vrei tu, dar asta este realitatea dupa cum ai observat singur. Nu te mai plange ca o fetita, si flower se plange mai putin decat tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...