Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

18 hours ago, FlipperCo said:

Eu as propune acest traseu lejer + cele cateva serpentine de dupa Cheia, cam 8 ore de mers lejer (legal) cu tot cu timp pentru masa de pranz (la o pensiune aproape de Sacele dinspre Cheia). 
https://goo.gl/maps/pe4b3WJHdAf3HjzA7

 

Totusi, inca am certitudine doar 75% ca voi merge. Daca decideti altfel, postati aici. Daca merg, e posibil sa pot chiar doua zile 👍
 

Eu sunt de acord cu aceasta propunere de traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, banditbiker82 a spus:

Pai si colega cum mai ajunge la Campina? O lasam singura de la Brasov?

 

Al tau e prea mult pe DN1, asta-i baiul dupa mine. 

Acum 1 minut, Bored Panda a spus:

Mda, atunci propun modificarea traseului spre Sacele astfel incat sa trecem prin Campina. Iar din Sacele continuam pe varianta propusa de @FlipperCo.

Pune traseul sa-l vedem mai clar. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai să împăcăm și capra și varza...sunt varza în ecuația asta:

Mergem pe siriu, până la săcele împreună, plecare 9.40 Petrom Miorița.

De acolo, eu o să merg spre Brașov cu retur pe Sinaia cu cine vrea și Flipper cu Bored Panda și cine mai vrea și s-a anunțat, De 3 lei cuie..care încă nu a zis nimic..😆 pe traseul de retur cu Cheia. Pretty fair?

Hai că se poate 😉🙂..mâncăm undeva până să ne împărțim care încotro. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, FlipperCo a spus:

Pai da dar nu împăcăm altă capră.

BV unde e Bv..? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Flower-Power a spus:

Pai da dar nu împăcăm altă capră.

BV unde e Bv..? 

La NNE de Sacele🤣🤣 N-ai spus ca vrei neaparat Brasov, Campina era “must have”. La Brasov poti merge oricand intr-o tura scurta. 


 

Gata cu vorba, am ceva treaba importanta, intru mai tarziu.  Decideti cum vreti voi si vedem. 
 

Editat de FlipperCo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, Bored Panda a spus:

Eu ma retrag. Pare cam complicat.

Hai, nu te retrage...ne orientam noi ,păi ce facem? Ne bem cafeaua mai devreme în petrom si dezbatem problema. Voiam să văd cum merge un panda plictisit motociclist.

Acum 3 ore, De 3 Lei CuiE a spus:

 

Zice ca e de acord cu varianta finala, oricare ar fi. 🤘

Yey..care s-ar putea să fie două.😆

E ok să fie două, nimeni nu pleacă singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata treaba, deci cum ramane? Pfff ... nimic concret? Retragerea nu se pune, vorba-i vorba 👍🍻 
Zic totusi ca 9.30 e cam tarziu, luam in casca toata caldura de la ses. Si sigur cafea+discutii inseamna timp. Deci 8.30 Petron Miorita cred ca-i ok, dar daca Flower uita de BV, uit si eu de 8.30 si zicem 9.00 🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flipper ,de data asta rămân la traseul cu plecare de la 9.30 petrom miorița cu siriu-săcele-bv-sinaia- câmpina.

Dacă propui alt traseu și alta ora de plecare e timp să vă decideți și voi în caz că nu te coafează traseul de mai sus. Deși, sper să vii dar nu te pot convinge dacă nu vrei și tu. 

Aș vrea să fie pe lumină returul pentru toată lumea, nu doar pentru mine.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, 9.30 sa fie (pentru puturosi) 🤣
E ok, plecam impreuna Hales-Siriu-Brasov, insa functie de cum ne miscam, e posibil sa aleg sa ma intorc pe Cheia. Am un oarecare interes in zona, dar nu de aceea am propus traseul ci pentru ca nu-mi place deloc DN1.

Cine mai participa pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 10.09.2020 la 11:50, Kagemusha a spus:

 

Dacă nu ai cu cine să mergi, pot veni eu cu tine sâmbătă să-mi dezmorțesc oasele câteva ore. Condiția este să fiu înapoi acasă înainte de 1430 (FP4 și calificări la MotoGP).

În cazul în care te aranjează, spune te rog cu ce motocicletă vei veni și cum vrei să mergi, ca să știu cu ce vin și eu.

 

Eu merg oricum în zona aia, dar dacă merg singur probabil că voi merge de-a lungul Argeșului și prin pădure la Comana.

 

Numai bine!

 

Kage, nu am primit notificarea si acum am vazut mesajul. In cazul in care nu ti-ai facut deja planuri, o sa intru maine pe la 7-8 oricum pe calculator ca am ceva treaba. Pana in 14 30 mi se pare ideal, ma gandeam doar sa dau o fuga sa ma mai obisnuiesc la drum intins. Am un ninja 400 si vreau sa ... merg, sa mai virez, sa mai depasesc, sa mai franez. 

La 10.09.2020 la 13:32, Flower-Power a spus:

Răzvan, sorry că nu merg pe acolo dar sper să facem o tură cât de curând posibil. De data asta te las pe mâini foarte bune, Kagemusha e om de toată încrederea și mă bucur foarte mult că ți-a propus să ieșiți. Să puneți poze aici.😃

Drum bun maine, fara probleme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...