Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Asfalt nu exista nici pana la Piatra Arsa, exista o portiune de drum neasfaltat pana la cabana. 

 

Iar pana la Babele, nici vorba de asfalt. 

 

Apropo, sa nu va faceti idei sa mancati la Piatra Arsa, cabana e inchisa publicului. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, FlipperCo a spus:

Intrebare pentru cunoscatori: Exista asfalt si pana la Babele, sau numai pana la Piatra Arsa?

Sauma ar drumul e oracticabil pe doua roti?

Doar cu bicicleta. E rezervatie de la piatra arsa pana la babele si nu ai voie motorizat.

Editat de tzunoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, misionaru a spus:

Asfalt nu exista nici pana la Piatra Arsa, exista o portiune de drum neasfaltat pana la cabana. 

 

Iar pana la Babele, nici vorba de asfalt. 

 

Apropo, sa nu va faceti idei sa mancati la Piatra Arsa, cabana e inchisa publicului. 

Si de aceea am intrebat de Babele, stiu ca acolo se poate manca. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, misionaru a spus:

De ce in Busteni, daca spre Transbucegi se vireaza functie de directis, din Sinaia?

Poate sunt si alte variante, dar noi venim din Bucuresti. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu știam că e asfalt pe partea cu, cabana cuibul Dorului, pana la Bolboci, și mai apoi până la cabana Padina. Numai că e drumul îngust și plin de gherțoi pe contrasens. Cu ce motorete mergeți și ce regim de viteza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, chucki a spus:

Eu știam că e asfalt pe partea cu, cabana cuibul Dorului, pana la Bolboci, și mai apoi până la cabana Padina. Numai că e drumul îngust și plin de gherțoi pe contrasens. Cu ce motorete mergeți și ce regim de viteza?

Mergel la plimbarica😃

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, FlipperCo a spus:

Mergel la plimbarica😃

Plimbărică, plimbărică.... Dar cu ce și ce însemna plimbărică?

Acum 2 minute, chucki a spus:

Plimbărică, plimbărică.... Dar cu ce și ce însemna plimbărică?

Am ajuns să mă citez pe mine....

Întreb pentru că mă putea merge prin Moroieni.... Un pic de soft

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, FlipperCo a spus:

De ce in Busteni, daca spre Transbucegi se vireaza functie de directis, din Sinaia?

Poate sunt si alte variante, dar noi venim din Bucuresti. 

 

De ce nu? :)) se mananca mai bine la Busteni. 

 

Glumesc, incurcatura e de la mine, in ultima vreme am mers numai fara moto pe la munte, am inceput sa gandesc ca unul fara "accesoriul" asta... :) dependent de cablu si picioare pana sus.

Din pacate, in Sinaia, nu stiu ce sa va recomand ca loc de imbucat. 

 

 

 

Dar nu glumesc, se mananca mai bine la Busteni! :D

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, misionaru a spus:

 

De ce nu? :)) se mananca mai bine la Busteni. 

 

Glumesc, incurcatura e de la mine, in ultima vreme am mers numai fara moto pe la munte, am inceput sa gandesc ca unul fara "accesoriul" asta... :) dependent de cablu si picioare pana sus.

Din pacate, in Sinaia, nu stiu ce sa va recomand ca loc de imbucat. 

 

 

 

Dar nu glumesc, se mananca mai bine la Busteni! :D

 

Nu te contrazic, cunosc zona. Dar si in Sinaia sunt locuri dtagute, unele aparent fara pretentii. De ex restaurantul SNOW👍 (dar trebuie citit cu atentie meniul fiindca sunt chestii interesante, nu ca romanasul care nu stie decat “ciorba de burta si ceafa de porc”) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Contabil a spus:

Mergeti of sau on?, ca daca nu deranjeaza, parca as face si eu un drum.

Nimic nu deranjeaza, mergem pe on...daca mergem. Inca nimic nu e 100% stabilit. 
Inscrierile sunt insa binevenite. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am primit dezlegare de la Flower sa ne organizam, zic s-o facem. 

Înscrierile sumt deschise pentru mâine. Organizator, FlipperCo. 

Eu zic sa batem in CuiE traseul propus de Flipper, cu mici ajustări, daca sunt, convenim la ora si locul de intalnire si gata. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem doar pe asfalt si pana unde este asfalt, e ok pt orice motor.
Acum, eu sunt prins astazi si pana pe seara n-am timp sa fac un traseu, deci propuneti voi. Cine stie ce traseu nici nu are cum sa fie, de vreme ce la 17 vrem sa fim acasa. Poate ceva doar la dus si intoarcerea pe DN1 sau A3, sau invers. Inteleg ca sus nu avem unde manca fiindca nu ajungem la Babele, deci masa in Sinaia. 
Intalnirea la 8.30 la Lukoil-ul de dupa Aeroportul Baneasa (paralel cu podul), plecare la 8.45.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers recent și am încercat să merg pe toate drumurile de acolo.

 

DN1 până în Sinaia

Stânga pe DN 71 spre Târgoviște

Am făcut dreapta pe 713

La șaua dichiului am făcut dreapta tot pe 713 până se termină (unde se termina plătești o taxa de 10 lei și continui pe jos)

Ne.am întors la șaua dichiului și am continuat pe 713a spre lacul bolboci.

Am urcat prin stânga lacului (neasfaltat, dar e mișto) până sus la hotel peștera și am coborât pe partea cealaltă a lacului (asfaltat)

La intersecție am făcut dreapta pe 714 care e neasfaltat (20km) până în Glod

 

Dn71 până la 713 mi.a plăcut ft mult, serpentinele sunt ft mișto

 

Ideea e că pe acolo nu cred că aveți cum să dați greș, e frumușel peste tot.

 

În stânga lacului apogeul distracției a fost când prinsesem ceva 'viteza' și mă gândeam uite de ce se fac jaloane in poligon, sa ocolești gropile astea, și cumva intr.o linie dreapta am luat 6 gropite din alea la rand :)))) zici că am făcut broasca (când arunci cu piatra in apa)

 

Mie mi.a plăcut pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimerim noi Piatra Arsa ..... acum am vazut traseul propus, stiam doar ca mergem la munte. :)

Oriunde am merge, pe mine ma intereseaza sa fi e stilul de mers mai lejer (nici ca incepatorii), masa normala de prinz si sa nu dureze mai mult de o zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai că sunteți aproape, fixați ora și locul întâlnirii și puneți traseul pre stabilit, care poate suferi câteva modificări în cazul în care cineva dorește ceva anume. Să puneți poze.

Pe unde sunt eu au trecut câțiva motocicliști și am un chef de dat cu motorul..🥰

Dar ce să faci..într-un weekend împac capra, în altul varza și în altul mă dau cu lupul.😂

Lăsați-mă să fiu secretara de serviciu.. până acum s-au anunțat: @chucki @Contabil, @HubbaTheButt, @FlipperCo, @De 3 Lei CuiE

@misionaru

Vă propun ca loc de întâlnire ora 8.30 Fantana Miorița Petrom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...