Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Acum 8 ore, Vlad The Sinner a spus:

Salutam baietii! Si fata!

A mai ramas cineva prin comuna Bucuresti pentru o tura prin imprejurimi si un mic dejun tarziu? 
Si eu, ca si Flower, vin dupa un weekend automobilistic (4x4 cu tot noroiul posibil) si parca mi-e pofta de o iesire cu motorul.

Ne am rata  cu  citeva   minute  ,   tocmai  plecasem  cind  aii  scris. 

Hai  maine ( da! luni ) de la 10  la 17

Vii?

Sa mergem pe urmele oamenilor  astia  harnici si eventual si in plus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Grigore1 a spus:

Ne am rata  cu  citeva   minute  ,   tocmai  plecasem  cind  aii  scris. 

Hai  maine ( da! luni ) de la 10  la 17

Vii?

Sa mergem pe urmele oamenilor  astia  harnici si eventual si in plus!


De luni pana vineri sunt usor retinut. Am o relatie stabila cu munca si imi vine greu sa o las :)) Veneam cu cea mai mare placere, multumesc de invitatie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, Flower-Power a spus:

Încercăm ceva Duminică, sau plouă?

Ploua la munte. Propun sa mergem sa mancam un peste la Popasul Pescarilor in Olimp, si vedem si cum arata noua față a fostului complex Amfiteatru-Panoramic-Belvedere, de cand a devenit parte a lantului Phoenicia (fosta perla a turismului, pe litoralul Marii Negre).  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, HubbaTheButt a spus:

Nu mergeti la vot?

Se voteaza daca sa impuscam sau spanzuram toti politicienii? Altfel e un non sens.

Acum 9 ore, Flower-Power a spus:

Încercăm ceva Duminică, sau plouă?

Maine ploua in majoritatea zonelor, mai putin prin comuna Bucuresti. In schimb, duminca pare sa fie mai prietenoasa vremea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flower a facut propunerea pentru Duminica si se pare ca e mai ok vremea. 
Cat despre Popasul Pescarilor, am fost ultima oara acum 3 ani cred, cand se manca foarte bine. 
Pana la urma conteaza plimbarica, iar cirba de peste nu cred ca ti-o servesc in .... degetar 😀


Am un mare “lipsus” si poate ma ajuta cineva cu pozitia exacta. Am fost acum multi ani undeva in Calarasi daca nu gresesc, in zona portului parca.
Erau doua restaurante alaturate, unul pe un vapor, cu specific evident pescaresc. 
 

Acum 2 ani cred am mancat un peste foarte bun la Cherhanaua Tasaul in Navodari si tot in Navodari exista restaurantul La Peste (n-am fost). Crethanaua este pe malul lacului Tasaul (de unde numele). 
Dpdv turistic, vizitam “minunatiile arhitecturale” ale statiunii Navodari, inscrise cu succes la categoria “cum sa realizezi o mizerie urbanistica”🤷‍♂️

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, FlipperCo a spus:

Cat despre Popasul Pescarilor, am fost ultima oara acum 3 ani cred, cand se manca foarte bine. 

 

Am fost eu acum o luna la Popasul Pescarilor, am fost dezamagit fata de anii trecuti. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As zice sa aveti in vedere schimbarile meteo.

 

https://jurnaldevreme.ro/stiri-video/avertizare-meteo-ploi-abundente-si-vijelii-posibile-cantitati-de-60-90-litri-mp/?fbclid=IwAR1x3D32wwPYPeI2G_BaaY4hXLq2OPUV1b8VLQJfRaw9mvmvpWszDl4M__Y

 

Floricica nu are echipament adecvat.

Editat de pitesti2010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca doreste sa vina cineva astazi, la 11:30 vom fi la MOL Pipera.

Am fost si ne-am si intors.
Am plecat la 11:40 si am revenit la 16:45.
A fost destul de aglomerat, multe camioane iar vremea numai buna de dat cu motorul
Recunoaste “cineva” locul? [emoji16]
6bee7b42cf710261da4dea92c2bdf0c5.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe..simpatic, recunosc locul

😀

Ce bine de tine că poți să faci asta în timpul săptămânii 😁

Acum 1 oră, george13 a spus:

Maine se pare ca sunt sanse de ploaie mai mici decat Duminica.

Capidava pe drumuri ocolitoare😀

Aș face traseul dacă nu plouă și nu bate prea tare vântul. Nu sunt sigură că am șanse totuși la ce prognoză anunță peste tot.

Acum 5 ore, FlipperCo a spus:

Flower a facut propunerea pentru Duminica si se pare ca e mai ok vremea. 
Cat despre Popasul Pescarilor, am fost ultima oara acum 3 ani cred, cand se manca foarte bine. 
Pana la urma conteaza plimbarica, iar cirba de peste nu cred ca ti-o servesc in .... degetar 😀


Am un mare “lipsus” si poate ma ajuta cineva cu pozitia exacta. Am fost acum multi ani undeva in Calarasi daca nu gresesc, in zona portului parca.
Erau doua restaurante alaturate, unul pe un vapor, cu specific evident pescaresc. 
 

Acum 2 ani cred am mancat un peste foarte bun la Cherhanaua Tasaul in Navodari si tot in Navodari exista restaurantul La Peste (n-am fost). Crethanaua este pe malul lacului Tasaul (de unde numele). 
Dpdv turistic, vizitam “minunatiile arhitecturale” ale statiunii Navodari, inscrise cu succes la categoria “cum sa realizezi o mizerie urbanistica”🤷‍♂️

 

 

Dar aș mânca un pește pe plită...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe..simpatic, recunosc locul
[emoji3]
Ce bine de tine că poți să faci asta în timpul săptămânii [emoji16]
 
Dar aș mânca un pește pe plită...

In weekend nu prea pot sa ies așa că încerc când se ivește cate o fereastră.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce vad eu, deocamdata vreme de duminica e ok. 
Deci cine se baga de fapt? Hai @Flower-Power ca a fost propunerea ta. 
Fac maine un traseu. N-am primit inca tips-uri privind locurile despre care am intrevat aici, dar nu-i bai. Zic sa mergem la Cherhanaua Tasaul. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...