Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

2 hours ago, Flower-Power said:

Kagemusha..pariez pe Kagemusha.

Nu. Nu știu cine este. Nu sunt nici Nguyen, cu care am mai fost asociat, nici Petre 81, 82 sau 83 și nu-i cunosc nici pe ei. Dar îți poți închipui orice, e o lume liberă, îți poți închipui chiar și că poți domina ceva sau pe cineva. Ori îți place să fi dominată?

 

2 hours ago, ENEOS said:

Fyi aici e forum dedicat motociclismului, pt "sexuț" vezi nimfomane.ro! 

O fi făcut vreodată sexuț? Ori o fi făcut, dar nu cum ar fi trebuit. Poate ăla e motivul pentru care aduce mereu vorba despre asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, The Flying Dutchman a spus:

 

O fi făcut vreodată sexuț? 

Sunt virgină, te-ai prins..anyway am dezbătut suficient cu voi acest subiect. 

 

La 12.07.2021 la 13:16, CristianTaz a spus:

Ok, ignorați postul in cazul acesta :) ce sa zic, credeam ca e un loc in care poți găsi pers cu care sa faci diverse trasee, mai ales pt începători.

Hello, poți să chemi oamenii la trasee aici fără probleme și fără nicio supărare , dpmdv.  Goodluck! Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.07.2021 la 16:36, The Flying Dutchman a spus:

:lol:

 

La 12.07.2021 la 17:41, ENEOS a spus:

Fyi aici e forum dedicat motociclismului, pt "sexuț" vezi nimfomane.ro! 


Se poate si mai rău, vedeți flăcăii tip cocolino încercând din răsputeri sa impresioneze o fata cu…mâncare?! 😳Parca sunt africanii aia de nu au mai văzut o bucata de carne cu lunile si simt nevoia sa o posteze pe internet “hi,hi, ia uitați ce mănânc eu azi!”. Așa a ajuns forumul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Acum 7 ore, Anabelle a spus:

Se poate si mai rău, vedeți flăcăii tip cocolino încercând din răsputeri sa impresioneze o fata cu…mâncare?! 😳Parca sunt africanii aia de nu au mai văzut o bucata de carne cu lunile si simt nevoia sa o posteze pe internet “hi,hi, ia uitați ce mănânc eu azi!”. Așa a ajuns forumul..

 

Hmmm, cum "a ajuns forumul" - nu stiu ce sa zic (nu ca ar fi musai). 

Sunt oameni care gatesc fff misto si chiar sunt impresionat de skill-urile lor (ma rog, in mare este doar unul, dar intru pe topicul respectiv doar pentru a vedea cu ce isi mai da pe spate sotia si copiii).

 

Forumul acesta este un organism viu care a evoluat foarte nestingherit multumita lui Dan Dobrescu. A evoluat odata cu lumea din jur si eu zic ca in bine.

 

Trecerea de la Probike la motociclism.ro s-a facut in Dec 2004. 

Mie nu imi este dor mai de nimic din perioada aceea. Daca tu imi spui ceva ce cu adevarat ar fi bonus in zilele noastre, dau cati pasi in spate este nevoie. 

 

Piata este suficient de matura/dezvoltata incat forumul aceste nu mai este platforma care sa coaguleze informatie sau sa fie un incubator de start-up-uri. 

Lumea in care traim este atat de deschisa incat aproape ca poti supravietui singur. Evident nu 100%, dar 75% fara emotii.

Pentru restul de 25% este mai bine sa ai un prieten care sa iti spuna ca o sa te coci intr-o pereche de blugi moto cu kevlar si aramida, chiar daca arata identic cu o pereche de la C&A in care tu, john doe, esti foarte relax vara la 35 de grade.

Cam tot ce vrei despre motociclism, poti gasi pe net.

Pe vremuri era alta treaba. Nu aveai sanse sa ajungi la intrunire la Sibiu sau la Gheorgheni daca nu aveai in gasca un mecanic. 

Nici macar nu stiam sa conducem. Se traduceau ghiduri de condus motociclete din SUA. 

In ziua de azi pana si un videograf de la Dir-Tir-Sev poate fi instructor adventure si gaseste clienti pentru asta :)))))))).

Pe cale de consecinta, astazi, forumul este o platforma de barfe si susanele, socializat intre oameni cu foooooarte muuuult timp. 

Era o vreme (cam prin 2005-2010) cand oamenii aia cu mult timp erau ingineri IT care pazeau diverse compuri ce munceau pentru ei.

Dupa care lucrurile au evoluat :)))))

As fi interesant de stiut cu ce se ocupa cei care au atat de mult timp de stat pe forum. Candva chiar a existat un topic cu subiectul asta.

(Veteranii care se bucura de rodul muncii lor nu se pun.)

 

Nepostacii probabil trag tare pentru bani (multi sau de nimic).

Sau probabil ca baga kilometrii linistiti si nu simt nevoia expunerii publice. 

Pe criteriul "daca ma dau, o sa ma intalnesc cu motociclistii pe drum". 

 

 

________________

 

Later edit:

You increased your rank to rookie imi zice un pop-up. 

Poate ca un sistem de rating pe baza postarilor si evaluarii lor de catre membrii forumului (cerut de multi veterani, de multi ani) era o idee mai buna decat chestia asta.

Just sayin.

 

 

________________________________________________________________

 

 

Hmmm, cum "a ajuns forumul" - nu stiu ce sa zic (nu ca ar fi musai). 

Sunt oameni care gatesc fff misto si chiar sunt impresionat de skill-urile lor (ma rog, in mare este doar unul, dar intru pe topicul respectiv doar pentru a vedea cu ce isi mai da pe spate sotia si copiii).

 

Forumul acesta este un organism viu care a evoluat foarte nestingherit multumita lui Dan Dobrescu. A evoluat odata cu lumea din jur si eu zic ca in bine.

 

Trecerea de la Probike la motociclism.ro s-a facut in Dec 2004. 

Mie nu imi este dor mai de nimic din perioada aceea. Daca tu imi spui ceva ce cu adevarat ar fi bonus in zilele noastre, dau cati pasi in spate este nevoie. 

 

Piata este suficient de matura/dezvoltata incat forumul aceste nu mai este platforma care sa coaguleze informatie sau sa fie un incubator de start-up-uri. 

Lumea in care traim este atat de deschisa incat aproape ca poti supravietui singur. Evident nu 100%, dar 75% fara emotii.

Pentru restul de 25% este mai bine sa ai un prieten care sa iti spuna ca o sa te coci intr-o pereche de blugi moto cu kevlar si aramida, chiar daca arata identic cu o pereche de la C&A in care tu, john doe, esti foarte relax vara la 35 de grade.

Cam tot ce vrei despre motociclism, poti gasi pe net.

Pe vremuri era alta treaba. Nu aveai sanse sa ajungi la intrunire la Sibiu sau la Gheorgheni daca nu aveai in gasca un mecanic. 

Nici macar nu stiam sa conducem. Se traduceau ghiduri de condus motociclete din SUA. 

 

Pe cale de consecinta, astazi, forumul este o platforma de barfe si susanele, socializat intre oameni cu foooooarte muuuult timp. 

Era o vreme (cam prin 2005-2010) cand oamenii aia cu mult timp erau ingineri IT care pazeau diverse computere ce munceau pentru ei.

Dupa care lucrurile au evoluat :)))))

As fi interesant de stiut cu ce se ocupa cei care au atat de mult timp de stat pe forum. Candva chiar a existat un topic cu subiectul asta.

(Veteranii care se bucura de rodul muncii lor nu se pun.)

 

Nepostacii probabil trag tare pentru bani (multi sau de nimic).

Sau probabil ca baga kilometrii linistiti si nu simt nevoia expunerii publice. Pe criteriul "daca ma dau, o sa ma intalnesc cu motociclistii pe drum". 

 

Da, imi este dor de Torpan, dar il am pe Bursyllac. 

Da, era misto cu Pavel si cum testa el zeci de motoare ale tovarasilor. Dar m-am apucat sa ma dau eu cu n motoare si sa vorbesc cu oameni care fac la fel. 

Da, era f misto efervescenta de pe topicurile de adventure. Dar KTM-istii si Ducati-stii au ridicat discutiile la alt nivel. 

Acum 15 ani traduceam Twist of A Wrist si baleam ca la nave spatiale la tipii de pe SBZ. Astazi sunt cel putin 3 instructori moto (after school) cunoscuti la nivel national si zeci de platitori la circuite moto din Ro, Gr sau Hu. 

 

Carevasazica... este evident ca forumul nu mai reprezinta realitatea decat intr-o foarte mica masura.

Nu am nici un dubiu ca nu ii vom auzi cantecul de lebada prea curand. 

 

Nu trebuie sa dai cu sapa in via ta ca sa bei vin, dar poti fi nostalgic dupa vremurile alea sau poti sa ingrijesti o bolta doar ca sa bei o sticla din gradina ta. 

Graurii sunt masa neglijabila. Vin si pleaca odata cu anotimpurile. Cui ii pasa de ei?

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, _Raul_ a spus:

Nu am nici un dubiu ca nu ii vom auzi cantecul de lebada prea curand. 

Ai pus 2 negații și nu mi-e clar dacă îi prevezi sfârșitul în scurt timp sau din contră. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Tot este bine dacă asta ai găsit tu sa subliniezi din toată postarea mea. 

Demonstreaza ca probabil/măcar ai parcurs textul. 

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raul, nu vorbim de talentul lor de a găti, ci de faptul că aleg sa-si pună frigiderul pe internet, o diferența infraliminală. Altfel, vremuri bune😏 si de…..cașcaval😂

Editat de Anabelle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Văd că pe un topic de ieșit la plimbare vă dați cu părerea despre orice altceva mai puțin despre ce ar trebui și la ce face referire topicul. 

Analele, e dragut ca prima ta postare o faci pe topicul ăsta, nu știu dacă ești pe bune o ea sau nu și nici că îmi pasă. Te rog să păstrezi tematica topicului și încă ceva. Nu sunt de acord cu părerea ta despre ce ai zis mai sus. Exista topic pentru gastronomie și lumea postează despre mâncare în măsura în care alții vor să vadă sau nu. Nu e de etalare a frigiderului ci , asa cum o percep eu, de a da idei și de a împărtăși anumite sfaturi cu alții. Nu înțeleg înverșunare asta și catalogarea. Este doar părerea mea proprie și personală, evident. 

Mulțumesc.

*Annabelle

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă nu știi si nu îți pasă, de ce mai postezi afirmația? In mod normal,aici as pune punct conversației, dar nu înainte sa-ți amintesc de faptul că, dacă imi pocești nick name-ul intenționat in ceva cu tentă sexuală, te pui intr-o situație destul de firavă, dar cu puțină finețe , te ajut sa o eviți.
Abia acum îmi poți mulțumi! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca a fost nimic intentionat, iar daca te uiti prin postarile el o sa vezi ca nu jigneste pe nimeni. Ca a gresit cand a scris numele pe care ti l-ai ales, se intampla. Chiar si a doua oara a pus 2 "n". Dar nu a facut-o cu scopul de a jigni. In general se glumeste (mai acid sau mai domol), dar pana la a jigni e drum lung. Cel putin din partea ei. Tocmai de aceea am si facut gluma cu accentul, pentru ca a fost o eroare de scriere, nu o intentie.

Suuces! (oare am gresti sau...?)

Editat de pitesti2010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, pitesti2010 a spus:

Nu cred ca a fost nimic intentionat, iar daca te uiti prin postarile el o sa vezi ca nu jigneste pe nimeni. Ca a gresit cand a scris numele pe care ti l-ai ales, se intampla. Chiar si a doua oara a pus 2 "n". Dar nu a facut-o cu scopul de a jigni. In general se glumeste (mai acid sau mai domol), dar pana la a jigni e drum lung. Cel putin din partea ei. Tocmai de aceea am si facut gluma cu accentul, pentru ca a fost o eroare de scriere, nu o intentie.

Susțin! 

🍺

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 hours ago, Anabelle said:

Raul, nu vorbim de talentul lor de a găti, ci de faptul că aleg sa-si pună frigiderul pe internet, o diferența infraliminală. Altfel, vremuri bune😏 si de…..cașcaval😂

Draga Analbell, ti-ai facut intarrea, n-am ce zice!

Topicul cu frigider (pardon, nenea) despre care vorbeai mi se pare ca se cheama ceva cu motociclisti in bucatarie. Nu e vina noastra ca matale tii frigiderul in beci. In ce o priveste pe Flower, e o panseluta, cum s-a mai spus, nu face rau.

Ce inseamna diferența infraliminală? In textul tau, zic. Ca desi ti-am inteles intentia, n-am inteles ce vrei sa zici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi o coincidenta ca tocmai acum, in perioada asta, cineva s-a inregistrat cu un user nou cu nume de fata si e la fel de vehement pe cam aceleasi motive de discutie asa cum era alt user, care a si zis ca o sa isi faca alt cont? Eu as zice ca nu. 

Sfatul meu e sa tratati userul Anabelle ca fiind Nguyen, pana la probe contrarii, sau chiar si fara probe, la ce gandire are :)

 

Nu hraniti trollii! :) Ignorati posturile "flame" si poate, cine stie, se plictisesc si pleaca.

 

 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, Anabelle a spus:

Dacă nu știi si nu îți pasă, de ce mai postezi afirmația?

Am zis: nu știu dacă ești pe bune o ea sau nu și nici că îmi pasă, acum înțelegi ce nu știu și de ce anume nu îmi pasă?

 

In mod normal,aici as pune punct conversației, dar nu înainte sa-ți amintesc de faptul că, dacă imi pocești nick name-ul intenționat in ceva cu tentă sexuală, te pui intr-o situație destul de firavă, dar cu puțină finețe , te ajut sa o eviți.
Abia acum îmi poți mulțumi! 

😂 când o sa am motive să îți mulțumesc o s-o fac fără preget, până atunci lasă trufia deoparte și lamentările, despre ce "situație firava" vorbești. Câți ani ai? Pari destul de necoaptă/ necopt după modul de exprimare. legat de numele tău și credință ta ca ți-am pocit numele intenționat pentru a da o tentă sexuală, ești pe bune? 

 

 

Acum 1 oră, misionaru a spus:

O fi o coincidenta ca tocmai acum, in perioada asta, cineva s-a inregistrat cu un user nou cu nume de fata si e la fel de vehement pe cam aceleasi motive de discutie asa cum era alt user, care a si zis ca o sa isi faca alt cont? Eu as zice ca nu. 

Sfatul meu e sa tratati userul Anabelle ca fiind Nguyen, pana la probe contrarii, sau chiar si fara probe, la ce gandire are :)

 

Nu hraniti trollii! :) Ignorati posturile "flame" si poate, cine stie, se plictisesc si pleaca.

 

 

Da, și mie mi-a trecut prin cap același lucru..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

 

Plimbari organizate si poze din ele? 

 

 

Ma intreb, nu intreb. 

Ca tocmai maine e Vineri si week-end. 

 

In iarna eu am cumparat cartea asta. 

Si am realizat ca tot mi-au mai scapat cateva (mai multe) locatii. 

 

Motociclit, paralimpice, motociclit, paralimpice.

Grea decizie.

Carp 2 Wh.PNG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 7/13/2021 at 5:19 PM, Anabelle said:

Se poate si mai rău, vedeți flăcăii tip cocolino încercând din răsputeri sa impresioneze o fata cu…mâncare?! 😳Parca sunt africanii aia de nu au mai văzut o bucata de carne cu lunile si simt nevoia sa o posteze pe internet “hi,hi, ia uitați ce mănânc eu azi!”. Așa a ajuns forumul..

Mi-ai dat o idee. 😈

Mulțumesc! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Acum 9 ore, Flower-Power a spus:

🙂🙃

20210717_164813.jpg

 

Bravo, felicitari, foarte misto !

Ktm-ul este un 690, parca, nu?

Aici am testat echipamente la 42 de grade.

La voi?

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.07.2021 la 17:19, Anabelle a spus:

 


Se poate si mai rău, vedeți flăcăii tip cocolino încercând din răsputeri sa impresioneze o fata cu…mâncare?! 😳Parca sunt africanii aia de nu au mai văzut o bucata de carne cu lunile si simt nevoia sa o posteze pe internet “hi,hi, ia uitați ce mănânc eu azi!”. Așa a ajuns forumul..

unora le plac grasele... grasele iubesc mancarea (doh) ... la ce te asteptai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...