Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Dupa poze parca sunteti grupul (sau o parte din el) care m-a depasit weekendul celalalt spre Brasov si, prin coincidenta, va intrase la toti cate o viespe pe cracul drept al pantalonilor, asa dadeati toti violent din piciorul ala. Recunosc o parte din moto, numar, coada care iese de sub casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 27.07.2022 la 8:29, Nguyen a spus:

 

Dar de ce se apleca pe curba la 42km/h? :laugh:

Oh wow...e bine ca ma aplec, eu aveam impresia ca stau dreapta...very nice compliment..😂 deși știu ca nu s-a vrut...s-o,mâine,ceva ușor lejer ca de vara cu întoarcere pana în 7 PM?

Later Edit: Si am fost...Frumos...cred că sunt în etapa aia în care am auzit ca e posibil sa crezi ca poți face mai mult decât de obicei...însă e bine ca anticipez mișcările altora în trafic asta pentru că am permis de B de multa vreme...eram intr-un giratoriu cu 2 benzi, am mers paralel cu unul si în secunda doi am zis ia sa iau mana din gaz dacă vrea asta de pe banda din dreapta sa facă stânga...și ce credeți  ,exact asta voia...frânare, claxoane și aia a fost..mi-am continuat deplasarea. Cred ca ma iubește cineva acolo sus! Dar nu îndeajuns de mult încât sa ma cheme la El! Asta e bine! 

Screenshot_20220730-192014_Facebook.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iote vere isi lua flauar pauar permisu .

ce mult a trecut de cand n-am mai intrat pe forum .

 

Ai servodirectie pisi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu mi se arata ce traseu ar trebui sa fac fără ploaie.

 

Nu ca m-as topi...

Maine plecare omv mega mall ora 11 către Lehliu...cine mai dorește.. 

Update: cancelled event...nu ies pe ploaia asta...😁

20220815_142710.jpg

20220815_142703.jpg

20220815_142529.jpg

20220815_142524.jpg

Am ieșit un pic , nu de alta dar se oprise ploaia, am dormit destul...😅

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, AdrianB1 a spus:

De curiozitate, ce e spre Lehliu? Daca mi-as bate creierul cu ranga pentru o lista de destinatii, Lehliu tot nu ar fi in top 25.

To be honest...nu am ajuns la Lehliu, iar de carciuma asta de care zice John am aflat abia aseară când îmi propusese un motociclist sa ne vedem acolo..altfel nici eu nu știam de ea.

A plouat, am dormit, m-am trezit pe la 13 și nu eram decisa incotro..și dacă o apuc cu motorul, am zis sa beau cafeaua sa fumez tigara și vedem dacă am chef și s-a încărcat personajul în mine...se încărcase pe la 14..asa ca m-am dus unde am văzut cu ochii, seara am făcut și o plimbare către Mogoșoaia la prietenul @Nguyen..😀😂

IMG-20220815-WA0002.jpg

Speedy, ma cam urmărești...degeaba , nu ma interesezi.

Screenshot_20220815-230827_Samsung Internet.jpg

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ești de coma, sa crezi ca am vise umede cu tine doar pentru ca ai o putulica în pantaloni...poate asta a impresionat-o pe nevasta-ta ,dar la mine nu tine...nu vreau sa ma implic în dialog și sa zic de ce a impresionat-o, poate pentru ca nu a mai văzut, pana la tine...anyway...keep on walking de pe topicul asta si nu ma mai cauta căci iti repet, ești sub nivelul marii în materie de interes. Pa-pa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Flower-Power a spus:

Ești de coma, sa crezi ca am vise umede cu tine doar pentru ca ai o putulica în pantaloni...poate asta a impresionat-o pe nevasta-ta ,dar la mine nu tine...nu vreau sa ma implic în dialog și sa zic de ce a impresionat-o, poate pentru ca nu a mai văzut, pana la tine...anyway...keep on walking de pe topicul asta si nu ma mai cauta căci iti repet, ești sub nivelul marii în materie de interes. Pa-pa!


Nooo, pai asa ni-a fost vorba?! 
Ti-am zis  sa ai grija ce-ti doresti. Daca ti-ai bagat (cuvant jignitor)-n plug, acu mana-i, lelita!

This Is The Beginning Of A Beautiful Friendship.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Flower-Power a spus:

To be honest...nu am ajuns la Lehliu, iar de carciuma asta de care zice John am aflat abia aseară când îmi propusese un motociclist sa ne vedem acolo..altfel nici eu nu știam de ea.

 

Toti motociclistii vechi stiu de La Partid, tu nu stii pentru ca esti vesnic incepatoare si asa vei ramane.

 

Acum 9 ore, Flower-Power a spus:

A plouat, am dormit, m-am trezit pe la 13 și nu eram decisa incotro..și dacă o apuc cu motorul, am zis sa beau cafeaua sa fumez tigara și vedem dacă am chef și s-a încărcat personajul în mine...se încărcase pe la 14..asa ca m-am dus unde am văzut cu ochii, seara am făcut și o plimbare către Mogoșoaia la prietenul @Nguyen..😀😂

 

Si m-ai vazut pe acolo? 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha, mi-ai dat-o la fileu cu întrebarea ta..știi bancul .. te-am văzut, era o hârtie peste tine..

Legat de ce zici, o zici cu asa patima de parca vreodată am zis ca sunt avansata, profesionista și am trecut în alta liga. Iti place sa te auzi vorbind..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Flower-Power a spus:

Haha, mi-ai dat-o la fileu cu întrebarea ta..știi bancul .. te-am văzut, era o hârtie peste tine..

 

Daca ar fi fost sa ma cobor la nivelul tau iti dadeam o replica pe masura, asta apropo de ridicat mingea la fileu.

 

Acum 1 oră, Flower-Power a spus:

Legat de ce zici, o zici cu asa patima de parca vreodată am zis ca sunt avansata, profesionista și am trecut în alta liga. Iti place sa te auzi vorbind..

 

Pozele vorbesc de la sine, fitzobaicareala. Iesiri numai in weekend, km adunati numai in linie dreapta, bomba cu explozie intarziata... bine ca te apleci la 42km/h. 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, GoodKat a spus:


Bre...arunca dreaq hidosenia aia de parbriz!


 

Pai e utila...și eu m-am gândit la asta la un moment dat ,dar cand te bate vantul ai după ce sa te ascunzi..

Acum 2 ore, Nguyen a spus:

 

 

Pozele vorbesc de la sine, fitzobaicareala. Iesiri numai in weekend, km adunati numai in linie dreapta, bomba cu explozie intarziata... bine ca te apleci la 42km/h. 😂

În regula, fitobaicareala, asa, adun km în weekend, asa, ma aplec si la 42 de km la ora, asa...care e problema ta?  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

😁😀 exact...crezi ca nu prinde 110 sau nu merg eu cu mai mult de 110...anyway, de asta zic ca e util, ar fi dragut sa găsesc ceva mai frumos dar nu mi-am bătut capul..a încolțit o idee în capul meu cum ca vreau ceva cu abs și sunt în stand by legat de investiții în motor...sunt indecisa ce sa fie..mă mai gândesc.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, GoodKat a spus:


Bre...arunca dreaq hidosenia aia de parbriz!


Casablanca sau Pisica Alba, Pisica Neagra.


Balcanism, desigur, ca sa ne pastram un pic de umor si sa nu o luam razna complet. Casablanca ar fi fost mult prea elegant pentru starea mea din momentul postarii respective.
Ai o bere de la mine, daca ne-om vedea candva. Dar sa-mi aduci aminte, ca la cate am promise. Dar asta e bine, inseamna ca mai suntem destui pe forumul asta care rezonammla modeul pozitiv!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, GoodKat a spus:


Pot sustine si 160 fara parbriz, da in primul rand nu este motocicleta potrivita pentru asta, nici suspensii si nici frane. Vrei viteze mai mari > iti iei ceva semi-carenat / carenat full si cu un propulsor mai potent.

Like what?

Acum 4 ore, Asimplu a spus:

Eu nu reusesc sa duc mai mult de 30-40km dintr-o bucata la 150+ fara parbriz. Si am o conditie fizica peste medie, tind sa cred.

Oricat as vrea, dupa un timp de mers constant, ma doare ceafa insuportabil si trebuie sa o las mai moale pt cateva minute.

 

@Flower-Power Sa nu scoti parbrizul, chiar daca nu este cel mai aspectuos, deoarece diferenta este mare intre cu si fara.

 

 

Nu îl scot, este util..dpmdv cu riscul de a nu arata la fel de spectaculos cum ar arata fără.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, Flower-Power a spus:

Like what?

Intrebare gresita. Daca nu ai in plan sa te muti in curand in Germania, nu ai ce face cu o motocicleta cu care sa poti merge lejer cu 160 km/h, e prea plictisitor sa mergi pe autostrada si prea periculos pe DN cu 160 km/h pe distante mari, pentru 5 km nu iti trebuie alta motocicleta.

 

Cred ca exista o corelatie intre viteza medie si sansele de a muri intr-un accident, daca vrei sa spui ceva si nu stii cum ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...