Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Acum 4 ore, GoodKat a spus:


Pot sustine si 160 fara parbriz, da in primul rand nu este motocicleta potrivita pentru asta, nici suspensii si nici frane. Vrei viteze mai mari > iti iei ceva semi-carenat / carenat full si cu un propulsor mai potent.

Like what?

Acum 4 ore, Asimplu a spus:

Eu nu reusesc sa duc mai mult de 30-40km dintr-o bucata la 150+ fara parbriz. Si am o conditie fizica peste medie, tind sa cred.

Oricat as vrea, dupa un timp de mers constant, ma doare ceafa insuportabil si trebuie sa o las mai moale pt cateva minute.

 

@Flower-Power Sa nu scoti parbrizul, chiar daca nu este cel mai aspectuos, deoarece diferenta este mare intre cu si fara.

 

 

Nu îl scot, este util..dpmdv cu riscul de a nu arata la fel de spectaculos cum ar arata fără.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, Flower-Power a spus:

Like what?

Intrebare gresita. Daca nu ai in plan sa te muti in curand in Germania, nu ai ce face cu o motocicleta cu care sa poti merge lejer cu 160 km/h, e prea plictisitor sa mergi pe autostrada si prea periculos pe DN cu 160 km/h pe distante mari, pentru 5 km nu iti trebuie alta motocicleta.

 

Cred ca exista o corelatie intre viteza medie si sansele de a muri intr-un accident, daca vrei sa spui ceva si nu stii cum ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, AdrianB1 a spus:

Intrebare gresita. Daca nu ai in plan sa te muti in curand in Germania, nu ai ce face cu o motocicleta cu care sa poti merge lejer cu 160 km/h, e prea plictisitor sa mergi pe autostrada si prea periculos pe DN cu 160 km/h pe distante mari, pentru 5 km nu iti trebuie alta motocicleta.

 

Cred ca exista o corelatie intre viteza medie si sansele de a muri intr-un accident, daca vrei sa spui ceva si nu stii cum ...

Nu am în plan sa ma mut în Germania...și nu vreau sa cresc cc ..mă gândeam că aș vrea ceva cu abs și atât. Nu  știu dacă un sv650 cu abs, sau alt Eva kawa er6n ,sau deși nu am mers pe vreunul mt07..dar mai e timp de reflecție în acest sens. Repet, nu vreau ceva mai mare, vreau doar abs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Flower-Power a spus:

Bine ,dacă va zic ce mi-as lua ...uhm, un scrambler 🙃☺️

Asta pentru că îmi place cum arata..

 

Asta era ma... scrambler, cafe racer, toti astia wannabe viseaza cai verzi pe pereti. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Flower-Power a spus:

Bine ,dacă va zic ce mi-as lua ...uhm, un scrambler 🙃☺️

Asta pentru că îmi place cum arata..

Uite aici, informativ  https://hiconsumption.com/best-scrambler-motorcycles/

Totusi, eu zic sa te mai gandesti.

Daca intentionezi sa avansezi la ture mai lungi si sa treci de Bulgaria pt mai multe zile, mai bine te mai gandesti. Daca tot e sa o schimbi, hai sa fie un upgrade mai serios, nu doar ABS si imagine. 

Editat de FlipperCo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Nguyen a spus:

 

Asta era ma... scrambler, cafe racer, toti astia wannabe viseaza cai verzi pe pereti. 

😂

Acum 44 minute, FlipperCo a spus:

Uite aici, informativ  https://hiconsumption.com/best-scrambler-motorcycles/

Totusi, eu zic sa te mai gandesti.

Daca intentionezi sa avansezi la ture mai lungi si sa treci de Bulgaria pt mai multe zile, mai bine te mai gandesti. Daca tot e sa o schimbi, hai sa fie un upgrade mai serios, nu doar ABS si imagine. 

Încă ma lupt cu mine și de-asta nu vreau sa ma grăbesc...nu știu ce vreau doar știu ce îmi place și as vrea sa aibe , abs...in rest, mi-as lua sv650 cu abs, mi-as lua kawa , și dacă găsesc sa închiriez un mt07 sa ma dau câteva sute km sa vad cum e , o sa vad dacă e ce vreau...însă glasul inimii este ducati 😂 la naiba...nu doar scrambler ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e o varianta cea propusa mai sus si e Ducati. Totusi, vezi daca vrei sport sau ai ganduri de duca pe distante mari. E important sa stii exact ce vrei sa faci cu ea o perioada lunga (daca tot o schimbi). 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.08.2022 la 0:24, Flower-Power a spus:

Like what?

Ia uite treaba serioasa

 

Restul sunt biciclete de asfalt pe care te bate vantul si pe care te imprastii la primul drum neasfaltat. Sunt sigur ca aveti ceva minunantii de drumuri prin meridionali, dar voi o ardeti pe lepsa si siriu toata ziua. 😆

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu cum sunt alții care găsesc de la admiratoare numere de telefon în bordul motocicletei parcate dar eu azi am găsit o iconițe cu Maica Domnului...culmea e ca fiind în fata unui mega image , am întrebat paznicul de acolo și ala a crezut ca eu am pus-o sa mi-o păzească de rele.. pe vremuri se dădeau numere de telefon,poze sexy...am îmbătrânit eu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Flower-Power a spus:

Nu știu cum sunt alții care găsesc de la admiratoare numere de telefon în bordul motocicletei parcate dar eu azi am găsit o iconițe cu Maica Domnului...culmea e ca fiind în fata unui mega image , am întrebat paznicul de acolo și ala a crezut ca eu am pus-o sa mi-o păzească de rele.. pe vremuri se dădeau numere de telefon,poze sexy...am îmbătrânit eu?

 

Si-a dat seama ca ai nevoie, o fi vazut urmele de cazaturi de pe motocicleta :crack:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, AdrianB1 a spus:

Bucura-te ca era ceva in plus, nu in minus. Cine stie, ramaneai fara o oglinda sau maneta de ambreiaj.

Sau vreo pedală, că mai pica de pe 🏍️ întreținută maniacal. :crack:

 

O fi fost Waze care-ți arăta cumva drumul spre mănăstire! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pedala a picat din cauza vibrațiilor...nimic nu anunță asta..vrei sa vorbim de topcase ul tău care ti-a picat ?  

 

Oricum, gândul bun care mi-a fost transmis sper sa se întoarcă si celui care s-a gândit la mine. Ii mulțumesc pe aceasta cale. 

👋

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ți-e și cu vibrațiile astea... 

pink-pinky.gif.e32fe2bc1f4b98fe861ae68016459e16.gif

Și cu șuruburi nestrânse, diverse chestii gripate etc. Când or începe să-mi cadă PIESE de pe 🏍️ jur că mă las! De motociclism, de mecanică, de tot. N-am vrut să bag strâmbe pe topicul tău de vânzare, că tot ziceai de întreținere... 

Topcase-ul a căzut pt că... Givi! Maxia ăla vechi de pe FZ a rezistat eroic încărcat cu fiare muuuult peste sarcina lui, ăsta e o coajă sinistră care se deformează ca draq și dacă bag o geacă în el, trebuie să potrivesc jumătățile 5 min ca să-l închid. Era schimbat de mult dacă nu aș fi plătit o gălăgie de bani pe kit-ul de lumini pt el. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*iconiță,  autocorrectul mi-a pus pluralul. 

@ENEOS darling, nu am zis niciodată maniacal. Asta pentru ca stiu oameni care isi intretin mobretul maniacal, isi fac singuri treburile și se descurca minunat ei înșiși. Nu e cazul meu, eu i-am făcut tot cinstit și la timp când era de făcut câte ceva, ducandu-ma la service.. stiu ca exista persoane care sunt maniaci în ceea ce privește mobretul și mai știu ca sunt și opusul acestor persoane, eu nu ma încadrez în aceste doua categorii. Este o mobra cinstita pentru anii ei dpmdv, dar poate sunt eu subiectiva, invit sa o vedeți dacă sunteți desigur interesați. Eu am apelat întotdeauna la oameni, service ce mi-au fost recomandați, și mi-am lăsat motorul pe mana lor constant de fiecare data când începeam încheiat sezonul sau când era nevoie.

Asa ca Eneos dildo ala nu are ce cauta în discuția noastră, decât dacă vrei sa împărtășim experientele fiecăruia dintre noi cu el..începe tu primul.😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

39 minutes ago, Flower-Power said:

*iconiță,  autocorrectul mi-a pus pluralul. 

Și ai avea încredere în ABS cu același efect de ”motocorrect”? :)

 

Eu ți-aș sugera o ”curățare” (o slujbă de maslu ”live” pe la vreo mânăstire ”clean”) cu tot cu ”mobră”!

Sunt prea multe distorsiuni cumulate și ”coincidențe”: ba îți pică pedala de ”ambreiaj”, ba se dublează aceleași postări la FUN, ba apare o iconițe ... Poate că ”simt” și alții /altele.

Și ai grijă de cine /ce (te) atingi /”contaminezi”, că dracu' ... se ascunde în detalii.

Cel puțin așa zice ...

 

Editat de patrick1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 21.08.2022 la 20:50, Flower-Power a spus:

Nu știu cum sunt alții care găsesc de la admiratoare numere de telefon în bordul motocicletei parcate dar eu azi am găsit o iconițe cu Maica Domnului...culmea e ca fiind în fata unui mega image , am întrebat paznicul de acolo și ala a crezut ca eu am pus-o sa mi-o păzească de rele.. pe vremuri se dădeau numere de telefon,poze sexy...am îmbătrânit eu?

O fi vazut vreo batranica,batranel….cand ai coborat de pe moto,acum 40 ani asa ceva era de neconceput….sa gandit ca poate iconita te aduce pe drumul cel drept si fara de prihana al conducerii unei conserve.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este și asta o posibila varianta..am zis și mai sus, gândul bun care mi-a fost transmis sper sa se întoarcă si celui care s-a gândit la mine. Ii mulțumesc pe aceasta cale. 

👋

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...