Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

Sâmbăta e interesat careva de vreo ieșeală? Prin românia, de preferat...stabilim unde ai când în funcție de ce simțim. 

Prognoza arata bine..

Screenshot_20230510_200710_Samsung Internet.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora de plecare, 9.30 ,stabilim un traseu de plecare pentru Lepșa? Suntem 2 motoare pana acum. Dacă vine și @De 3 Lei CuiEsuntem 3.

La 10.05.2023 la 23:37, ENEOS a spus:

Am un amic care doreste Lepsa in weekend, mie cred ca imi va fi lene sa-l insotesc. :D

Dacă vrea sa vina cu noi, e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey lume! 
Umblu in lung si in lat pe forum si asta pare a fi unul din topicurile cu cele mai proaspete postari. 
Viitor rider aici, imi caut anturaj (Bucuresti) ... orice informatie ajuta: grupuri pe care se comunica despre motociclete, scoli, service, mentenanta, ture, strazi, zone. Atat doar sa fie activitate. Am trecut prin ceva discutii de prin 2018 pe aici dar... nu stiu cat mai sunt valabile. 
In curand termin si eu scoala, si poate si cu ajutor informational de pe astfel de forumuri/grupuri imi iau si prima sa cu roti si ne vedem in trafic. 
So... hit me ! (i'm riding backpck if you want company over the weekends. Anything to be close to bikes)
Asfalt uscat si drumuri bune! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, NightShift a spus:

So... hit me ! (i'm riding backpck if you want company over the weekends. Anything to be close to bikes)

For English apelați modelatorii! 😝

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

54 minutes ago, NightShift said:

imi caut anturaj (Bucuresti)

 

De ce ai nevoie de "anturaj"? Motociclismul se practică singur; ești singur pe motocicletă, singur în cască. Ieși singur, învață singur, dă-te singur. Așa înveți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect! Cel putin o buna bucata de vreme pana inveti ce si cum, mai bine singur. Grupurile mai mult strica, oameni pestriti, pareri diferite si cel mai rau, esti tentat sa arati ca poti ce pot ei, si asta poate sa coste grav. 
Recomand cu caldura “Curs de Cornering” cat mai repede dupa permis. Stiu motociclisti care dupa 10 ani de motociclit, nu stiau nimic despre countersteering (contravirare). 


Dar sa nu ocupam un teren ce nu ne apartine si sa lasam oamenii sa-si organizeze plimbarica. 

Editat de FlipperCo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, NightShift a spus:

Viitor rider aici, imi caut anturaj

S-ar putea să găsești la Victoriei. Să iei o pungă de semințe la tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, Flower-Power said:

Ora de plecare, 9.30 ,stabilim un traseu de plecare pentru Lepșa? Suntem 2 motoare pana acum. Dacă vine și @De 3 Lei CuiEsuntem 3.

Dacă vrea sa vina cu noi, e ok.

Salutare,

 

Si eu sunt interesat pentru maine!

S-a stabilit deja un punct de intalnire? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, FlipperCo a spus:

Recomand cu caldura “Curs de Cornering” cat mai repede dupa permis. Stiu motociclisti care dupa 10 ani de motociclit, nu stiau nimic despre countersteering (contravirare). 

 

Daca ai nevoie de "Curs de cornering" da-te jos de pe motocicleta si mergi pe jos.

Iar counter steering face oricine merge pe 2 roti, in mod natural, fara sa constientizeze neaparat, pentru ca altfel NU poti merge. E dovedit, nu mai veniti cu prostia asta.

Si acum gata, fuguta la MotoJitsu si alti distrusi care au descoperit gaura din covrig.

:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, ionutFZ6N a spus:

Salutare,

 

Si eu sunt interesat pentru maine!

S-a stabilit deja un punct de intalnire? 

Stabilim, e posibil sa schimbam traseul din Lepșa, again Poiana retur rasnov. Te coafează? Ar mai fi doritori..dar nu cred ca foarte mulți. Dacă te aranjează, spune-mi plecare  9.30 dacă facem Poiana , ne vedem la Rompetrol OTOPENI. 

Mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 minutes ago, Flower-Power said:

Stabilim, e posibil sa schimbam traseul din Lepșa, again Poiana retur rasnov. Te coafează? Ar mai fi doritori..dar nu cred ca foarte mulți. Dacă te aranjează, spune-mi plecare  9.30 dacă facem Poiana , ne vedem la Rompetrol OTOPENI. 

Mulțumesc!

 Si traseul asta e ok pentru mine 👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 53 minute, DesertEagle a spus:

 

Daca ai nevoie de "Curs de cornering" da-te jos de pe motocicleta si mergi pe jos.

Iar counter steering face oricine merge pe 2 roti, in mod natural, fara sa constientizeze neaparat, pentru ca altfel NU poti merge. E dovedit, nu mai veniti cu prostia asta.

Si acum gata, fuguta la MotoJitsu si alti distrusi care au descoperit gaura din covrig.

:))

 

Nu ai dreptate dar fiindca raspunsul tau imi arata ca ai impresia ca le stii pe toate, nu ma obosesc. Doua lucruri iti spun:

- normal ca si biciclistul face countersteering doar ca nu stie, iar pe motor trebuie sa-l faci constient si controlat

- nu toti oamenii au abilitatile dezvoltate nativ la fel, de aceea recomand curs. Unii au crezut ca le au si au crapat fara sa-dea seama, poate un curs îi salva. 
Omul va decide pt el, dar clar tu stii mai bine. 🍻

Acum 45 minute, Flower-Power a spus:

Super, rămâne aceasta varianta de Poiana, 9.30 Rompetrol OTP.

See ya!

Alegeti practic DN1, plictisitor. Recomand Bucuresti-Rasnov-Bran- Rucar- Campulung-Bucuresti 

Traseu frumos, virajat, etc. Sau si mai bine in sens invers, sa reveniti pe DN1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întârziem un pic, scuze ...dar ajungem.. probabil vreo 15 min întârziem.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am aranjat...am prins ploaie ,frig...vreo 35 km, am dardait...dacă știam ca soarele era de găsit doar în București.. mergeam la Constituției, dădeam câteva ture de București și aia era..😆received_214402164675860.thumb.jpeg.3934576d4e98c477015627f581dcfadb.jpeg

IMG-20230513-WA0031.jpg

IMG-20230513-WA0026.jpg

20230513_185933.jpg

20230513_110321.jpg

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super! am trecut pe langa voi in Cheia :)

V-am si claxonat :)

Pe mine nu m-a plouat deloc, am plecat pe la 12 din Bucuresti, A1 - Bran - Paraul Rece - Predeal - Cheia - Valeni

 

 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...