Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Întârziem un pic, scuze ...dar ajungem.. probabil vreo 15 min întârziem.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am aranjat...am prins ploaie ,frig...vreo 35 km, am dardait...dacă știam ca soarele era de găsit doar în București.. mergeam la Constituției, dădeam câteva ture de București și aia era..😆received_214402164675860.thumb.jpeg.3934576d4e98c477015627f581dcfadb.jpeg

IMG-20230513-WA0031.jpg

IMG-20230513-WA0026.jpg

20230513_185933.jpg

20230513_110321.jpg

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super! am trecut pe langa voi in Cheia :)

V-am si claxonat :)

Pe mine nu m-a plouat deloc, am plecat pe la 12 din Bucuresti, A1 - Bran - Paraul Rece - Predeal - Cheia - Valeni

 

 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama, adică tu nu ai prins strop de ploaie? Nici măcar frigul în oase când ești ud? 

 

Astăzi a fost o zi atât cu ghinioane dar și cu noroc...😅🤣😂 pe lângă frig și ploaie, ne-am încălzit la un moment dat la o terasa..mi s-au uscat și hainele pe mine, terasa era în Ploiești...

Si iarasi o faza atât cu noroc dar și cu ghinion, m-a prins radarul cu masina acum seara...viteza 75 în zona Cernica, noroc ca nu am luat amenda ,ghinion ca m-a luat radarul dar am primit avertisment..3 puncte..pe lângă alea 4 pe care le mai am deja, ma gândesc ca e cazul sa ma" port" legal 6 luni pana se prescriu astea.. dar politistul simpatic foc, am vorbit de motoare ,ce am..aproape ca nu îmi pare rău...😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a plouat 5 minute pe A1 pe la km 70 in jur de ora 12:30, dar ceva light si nici macar nu a udat asfaltul. Dupa ce am trecut de Sacele spre Cheia, asfaltul era ud cu baltoci, tocmai plouase, era clar. A trebuit sa merg mai incet pentru ca mi-a fugit intr-o curba kuru. Dupa aia, am dat de voi in Cheia, unde era inca ud. Deci, e clar ca ati prins toata nasoleala :) 

 

Aia e cu "sportul" asta, invata sa imbratisezi ploaia, pentru ca vei mai avea parte de ea 😄 Incearca, pe cat posibil, sa iei haine de ploaie cu tine si intotdeauna sa ai ghete water proof. 

 

Totusi, ceva ciudat, unde ati facut frigul? La Fundata (care e la 1360m) erau 12 grade si la Pasul Bratocea (1263m) erau 7 grade. Nu ati mers prin Rucar-Bran, inseamna. Ati facut Valea Prahovei?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, misionaru a spus:

M-a plouat 5 minute pe A1 pe la km 70 in jur de ora 12:30, dar ceva light si nici macar nu a udat asfaltul. Dupa ce am trecut de Sacele spre Cheia, asfaltul era ud cu baltoci, tocmai plouase, era clar. A trebuit sa merg mai incet pentru ca mi-a fugit intr-o curba kuru. Dupa aia, am dat de voi in Cheia, unde era inca ud. Deci, e clar ca ati prins toata nasoleala :) 

 

Aia e cu "sportul" asta, invata sa imbratisezi ploaia, pentru ca vei mai avea parte de ea 😄 Incearca, pe cat posibil, sa iei haine de ploaie cu tine si intotdeauna sa ai ghete water proof. 

 

Totusi, ceva ciudat, unde ati facut frigul? La Fundata (care e la 1360m) erau 12 grade si la Pasul Bratocea (1263m) erau 7 grade. Nu ati mers prin Rucar-Bran, inseamna. Ati facut Valea Prahovei?

 

 

Eu le-am spus ca Rucar-Bran e de facut, dar ei Batman Batman! Scapau de ploaie si era si traseul mai frumos😃😇

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, misionaru a spus:

M-a plouat 5 minute pe A1 pe la km 70 in jur de ora 12:30, dar ceva light si nici macar nu a udat asfaltul. Dupa ce am trecut de Sacele spre Cheia, asfaltul era ud cu baltoci, tocmai plouase, era clar. A trebuit sa merg mai incet pentru ca mi-a fugit intr-o curba kuru. Dupa aia, am dat de voi in Cheia, unde era inca ud. Deci, e clar ca ati prins toata nasoleala :) 

 

Aia e cu "sportul" asta, invata sa imbratisezi ploaia, pentru ca vei mai avea parte de ea 😄 Incearca, pe cat posibil, sa iei haine de ploaie cu tine si intotdeauna sa ai ghete water proof. 

 

Totusi, ceva ciudat, unde ati facut frigul? La Fundata (care e la 1360m) erau 12 grade si la Pasul Bratocea (1263m) erau 7 grade. Nu ati mers prin Rucar-Bran, inseamna. Ati facut Valea Prahovei?

 

 

Am prin ploaie fix pe curbe, a trebuit sa mergem ușurel pentru ca acvaplanare, erau bălți.. din Predeal pana în Brașov. Pe urma am mers pe cheia.

Trebuie sa spal motocicleta dupa acest drum...arata ca un porc..🤭😅

Acum 9 ore, FlipperCo a spus:

Eu le-am spus ca Rucar-Bran e de facut, dar ei Batman Batman! Scapau de ploaie si era si traseul mai frumos😃😇

Nu știu cum a fost acolo, sper sa facem și acest drum ,dar cand se apropie vara..😅

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am uitat de nisip. Și ala era prezent din cauza apei care îl tot plimba pe strada. 

Oricum, sper sa dea căldură ca e clar ca nu sunt făcută pentru frig.

20230513_185947.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Flower-Power a spus:

Da, am uitat de nisip. Și ala era prezent din cauza apei care îl tot plimba pe strada. 

Oricum, sper sa dea căldură ca e clar ca nu sunt făcută pentru frig.

20230513_185947.jpg

Pfff !! Si eu viiam sa propun Norvegia 🤪🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, ENEOS a spus:

Tot groapă lângă groapă e?

La iesirea din Campulung pana in Dragoslavele, drumul este denivelat rau. Ca si centura Campulungului. Pentru vitezane, e cosmar probabil.

Mai exista ceva pasaje denivelate si prin Podu Dambovitei, dar in general, intre Rucar si Bran drumul este bun. Si nu exista pietris in curbe, asa cum sunt cele de pe Cheia, imediat dupa Bratocea. Mie, personal, mi s-a parut o alegere buna sa merg pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, Flower-Power a spus:

Oricum, sper sa dea căldură ca e clar ca nu sunt făcută pentru frig.

 

Nimanui nu-i place frigul dar trebuie sa te echipezi corespunzator in perioadele reci si cu ploi mai ales daca pleci la drum: ghete impermeabile, pantalon fas de ploaie, geaca impermeabila, manusi impermeabile.

Acum 23 ore, Flower-Power a spus:

Am prin ploaie fix pe curbe, a trebuit sa mergem ușurel pentru ca acvaplanare, erau bălți..

 

Ai mers pa langa ea?  :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Screenshot_20230525_205840_Facebook.jpg

Hello party People ! Dacă interesează pe cineva Bucuresti-Siriu- eventual serata monteoru-Lepsa ,plecare sambata dimineața 27 Mai în jur de 9.30 către Siriu dormit undeva și duminica 28 Mai - Lepșa plus retur...sa dea un mesaj la postare. Mers lejer, dacă găsim un club sambata seara ,de lectura, e perfect. 😄 mai multe detalii ,loc de întâlnire le stabilim ulterior. Merci. Va urma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, GoodKat a spus:

Pe mine ma depaseste total modul in care voi puteti sa mergeti cu necunoscuti la drum lung…

Pentru tine bucuresti siriu lepsa este un drum lung…..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, GoodKat a spus:

Pe mine ma depaseste total modul in care voi puteti sa mergeti cu necunoscuti la drum lung…

Să vezi cum e să fii închizător de pluton al unui grup de 15 necunoscuți cu diverse tipuri de motociclete. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Later Edit-10 PM vineri seara :

Va urma intr-un weekend cu soare...🫣🥲, m-am uitat pe prognoza și nu e treaba..pe vreme ca asta sunt alte lucruri de făcut.. 🤪🤪😜🤭

Screenshot_20230526_215133_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230526_215142_Samsung Internet.jpg

PS: sa mai închidă careva robinetul ala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine sper sa ma trezesc cu chef de ducă.. 

Acum 19 ore, ENEOS a spus:

Copii? :huh:

Dacă vrei tu, te rog, ai nevasta tinerica și frumoasa. 

În cazul meu, am închis pravalia...ca nu mai vreau sa o iau de la capăt..

Hello, mâine sambata, mergem pe undeva ,aveți chef? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 5/31/2023 at 7:49 PM, Flower-Power said:

Maine sper sa ma trezesc cu chef de ducă.. 

Dacă vrei tu, te rog, ai nevasta tinerica și frumoasa. 

În cazul meu, am închis pravalia...ca nu mai vreau sa o iau de la capăt..

Hello, mâine sambata, mergem pe undeva ,aveți chef? 

Maine e vineri! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...