Sari la conținut

Pareri GSX1250FA


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Scuze, nu intelesesem partea cu "nu prea le vad"... Credeam ca te referi la felul in care va arata motocicleta cu valizele. Trebuia sa spui "nu le prea gasesc". Greseala mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decat sa slutesc motocicleta cu sidecaseuri pentru calatoria imaginara ... mai bine iau masina 

 

daca simti nevoia stringenta sa cari mai multe kkturi dupa tine decat intra intr-un tank bag ... poate tot masina e solutia .

 

daca te intereseaza consumul uita repede de suzukaka 1250, o sa apara repede unu sa-ti spuna ca al lui consuma 3,5% (probabil la vale cu vant din spate) poti sa-i pui mai multe pc-uri si 7 softuri , in cel mai bun caz o sa scazi 1l/100 si o sa fwti motorul in cateva mii .

 

ecotuning la motociclete ... diesel

 

singurele motociclete de turing care chiar consuma putin (raport cu performantele) sunt BMW

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte bine, nu imi place sa ma repet , d'aia nici n'am mai scris.

 

io totusi zic ca la 6k iei un k13s care e absolut incomparabil cu pacaleala japoneza ...dar pe mine unul ma intereseaza tehnologia .. nu as da bani pe tech 1999 in 2019

 

daca bmb nu-ti place macar un tracer 09 ... ceva mai din era noastra ...nus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper sa ma invart pe la 4k ......si evident daca nu ma descurc, pot pulsa pana la maxim 6k ....dar totusi as prefera sa-mi ramana de o ciorba de fasole  :)

Pe la banii astia  ( 4k-4.5k ) , nu prea am ce sa aleg dupa 2010 si saracia aia de gsx este un best-buy.

Daca nu , si nu , mai pulsez oleaza si vedem ce iese 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Versys 1000 am inteles ca e belea (din ce am vazut pe youtube). Si pozitia cred ca e mai confortabila la drum lung, din ce vad in poze. Zic si eu, poate ai taiat-o de pe lista mai demult..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Georgica_Popescu a spus:

Asta inseamna ca toata gama 2010-2016 este euro 3 ...deci nu are sens sa-mi bat capul cu una cat mai noua . :lool:

GSX1250FA chiar nu a avut evolutii, nici macar cosmetice, spre deosebire de GSF 1250 S/SA si 1250 N, care au mai avut mici modificari: naked-ul a aparut cu un far romboidal si la pachet cu indicatoarele de la GSX(/GSR), carenat-ul a aparut cu o masca putin modificata ce integra niste prize de aer false.

Toate au primit din cand in cand o vopsea pe motor (ba neagra, ba argintie, ba cromata).

Si cand a venit Euro 4, au decis sa nu le mai produca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 04.05.2019 la 14:50, Georgica_Popescu a spus:

Salutare !

De ceva vreme cochetez cu cautarea altei mobre , pe care o vreau de touring .....

 

Acum poti cauta linistit mobra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varadero 1000? Gasesti in banii aia lejer, cu abs. Ai carene, protectie la vant, motor de 1000 care trage de jos, e pe injectie si consuma putin la drum daca nu dai in ea ca nesatulul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc baieti pentru sugestii .     Sa mai sintetizez odata ceea ce vreau :

Caut un touring  , dupa 2010 ca an de fabricatie , undeva incepand de pe la 4k euro ( asta-i targetul )   si pot sa pulsez pana spre 6 k euro , dar mai cu scarba  asa  :)

Indiferent de cat de buna ar fi motocicleta , nu vreau sub 2010....am si io un pitic ce sa-i faci.....babe am avut toata viata 

 

Multumesc @Metale . ST , GT ...nu stiu care-i diferenta ca par la fel , dar intra in carti ca si Verysul de 1000 sugerat de colegu , doar daca trebuie sa pulsez , sau apare cu adevarat o pleasca care sa merite efortul de + 2k euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ST-ul e orientat mai spre sport, GT-ul spre touring. 

Clar daca te scremi de 6k, max de max, intri intr-o alt gama de moto. Si atunci sa te tii, sa vezi ce compromisuri tre' sa faci :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
1 oră în urmă, Georgica_Popescu a spus:

2007 < 2010 ....ce nu pricepi ?

Vrea sa spună ca un BMW din 2007 îngrijit merge ca unul nu din 2010, ci din 2019.

Ce nu pricepi? 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))))

buna asta.

Da colegu , am inteles. Ziceam si eu, mai mult in gluma. Cum iti spun si ceilalti, nu prea ai ce sa iei altceva, tinand cont de criterii, in categoaria asta.

SPor la cautat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...