Sari la conținut

lungime conducte frână naked


Postări Recomandate

vreau sa pun ghidon de naked pe un vfr cu furca de srad 750 din 2000 dar nu știu cât de lungi sa comand conductele de frână. 

cei cu naked uri, hornet, fz6, ce lungime au cablurile voastre? 

 

din ce am văzut ăștia prin state recomanda 34inch, eu aproximez ca îmi trebuie 100cm dar cred ca e totuși cam mult. 

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am acces la motocicleta în următoarele luni și voiam sa le comand sa le am acasă pana ajung. 

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa nu comanzi fara sa masori. Eventual iei un cablu electric mai gros si il treci pe unde va fi conducta de frana. Apoi il masori si stii exact.

 

ATENTIE: masuratorile se fac cu furca complet decomprimata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și cine ar putea ști cât de lungi să fie furtunele la un vfr cu furcă de srad căruia i se montează nu'ș ce ghidon?!? 

Crezi că lungimea celor de la fazerul meu e fix ce-i trebe lui?

Cel mai bine iei furtun "racing" la metru, fitinguri, și ți le croiești pe măsură.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 15.05.2019 la 15:53, john17 a spus:

Și cine ar putea ști cât de lungi să fie furtunele la un vfr cu furcă de srad căruia i se montează nu'ș ce ghidon?!? 

 

 

Acum 13 ore, Chivu a spus:

mulțumesc motociclism.ro, util ca deobicei. 

 

poate trebuie sa-ti deseneze cineva...  vfr+furca srad+conversie ghidon necunoscut ... 

 

toate conductele de frana pe care le-am montat au fost facute la mm , probabil ca le poti monta mai lungi cu 10mm gen dar nu cu mult mai lungi si daca sunt 2 mm mai scurte poti sa le arunci.

 

in plus de asta nimeni nu-ti poate masura tie corect fara sa demonteze conductele , asta in universu ala paralel in care mai are cineva vfr cu furca de srad si ghidonul pe care o sa-l cumperi tu mai incolo .

 

multumesc motociclism.ro

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E spațiu suficient chiar dacă sunt mai lungi. am precizat ca furca e de srad ca fapt divers iar niște dimensiuni aproximative mi-ar fi fost suficiente. aveam nevoie de un minim de la care sa plec. 

va agitați atât de parca le-aș cumpara pe banii voștri. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Chivu locked this topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...