Jump to content
Sign in to follow this  
paulynos

5. SHARK Helmets Grand Prix de France - Le Mans

Recommended Posts

Acum 3 ore, Method a spus:

...si cand te gandesti ca erau unii care il vedeau peste Rossi...

Asta mi se pare si o decizie destul de gresita lui Jarvis - ok,il iei in 2017 ca era pe val promitea....dar ei vad ca tot insista cu Mavericku...ma intreb pana cand.

Cred ca Rins e un mare candidat la locul lui Vinales...la fel si Morbi...cel mai haios insa ar fi sa il ia pe Fabio El Diablo :crack: ...vorba aia "din greseala in greseala,spre victoria finala"

Cand a semnat Vinales cu yamaha ziceai ca a facut o greselaa... ca il ingroapa Rossi... ca tb sa raman la suzuki...etc....

Acuma o dai invers ☺️....

Cu Qua iarasi face o greseala.... de unde sti tu asta? Esti asa un fin analist ca ti-am dat tu seama dc e un pilot bun sau nu.

Nu cred ca, Qua este peste Morbidelli sau Bagnaia, dar diferenta dintre ei nu e asa mare, deci cel mai pb vor conta si sponsorii cu care vine fiecare.

pr de alta parte o tot dai cu inconstanta lui Qua cand nu iti convine tie....a terminat la 8 s fata de locul 1, in conditiile in care primii 9 au fost in 9 secunde...

Rins, care a castigat a terminat la 13 s. Macar Zarco este constant la peste 30s.

data viitoare, daca tot de dai cu parerea macar incearca sa fi impartial si consecvent in ceea ce zici.

În traducere liberă "găleata noastră e cea mai bună, doar dințosul superman nu ne lasă să câștigăm". Își păzezc posterioarele doar!

Cred că batătoresc oarecum o urmă prin care l-ar putea atrage pe Marc in tabără lor. Părerea mea.

.... eu cred ca nu e nevoie de asa ceva.

Ii fac o oferta record (gen lore 12 mil de iepurasi pe an, sau cat a avut) si aia e.

Trebe mai mult, dar sanse mari sa aiba titlu garantat?

Vb aia, dai un ban da stai in fata.

Posted (edited)

Cum ar fi să nu poată dințosu' să strunească găleata și să vină de la locul 5 în jos?

Dar eu tot zic că nu lingușeala e scopul, ci apărarea dosului!

Edited by john17

După titlul nr. 10 cu Honda își va permite să se verse cu găleata pentru un milion de iepuroi pe cursă. :)

Posted (edited)
Acum 7 ore, damager a spus:

Cand a semnat Vinales cu yamaha ziceai ca a facut o greselaa... ca il ingroapa Rossi... ca tb sa raman la suzuki...etc....

Acuma o dai invers ☺️....

Cu Qua iarasi face o greseala.... de unde sti tu asta? Esti asa un fin analist ca ti-am dat tu seama dc e un pilot bun sau nu.

Nu cred ca, Qua este peste Morbidelli sau Bagnaia, dar diferenta dintre ei nu e asa mare, deci cel mai pb vor conta si sponsorii cu care vine fiecare.

pr de alta parte o tot dai cu inconstanta lui Qua cand nu iti convine tie....a terminat la 8 s fata de locul 1, in conditiile in care primii 9 au fost in 9 secunde...

Rins, care a castigat a terminat la 13 s. Macar Zarco este constant la peste 30s.

data viitoare, daca tot de dai cu parerea macar incearca sa fi impartial si consecvent in ceea ce zici.

Am zis ceva gresit?Ce s-a intamplat cu Vinales?L-a ingropat Rossi???Rossi dimpreuna cu inconstanta lui ok (si probabil multi vor spune ca motoreta nu a fost facuta pe feedback'ul lui Vinales si de aia mere prost,insa la naiba,tot Rossi e baza)

...iar rezultatele lui Vinales la Yamaha care sunt?3 victorii la inceput de 2017 si de atunci salut.Nu o dau invers,am zis ca va fi dominat de Rossi...ceea ce s-a si intamplat.Vinales la Yamaha putem spune cu mana pe inima ca nu a confirmat?putem....la Yamaha oricum a facut un calcat.Si Rossi e peste el.Deci privita atunci,decizia lui Jarvis parea buna insa acum,dupa 3 ani?nu mai pare asa de buna nu?

Da tu iti mai aduci aminte ce am spus eu acum 2 ani?Ca eu iti zic sincer ca nu imi mai aduc...Nush daca sa te iau drept fan sau hater :crack:...oricum ma flateaza memoria pe care o ai despre posturile mele...

Nu sunt "un fin analist" nu sunt nimic,sunt un baiat care isi da cu parerea.La fel suntem toti.Nu e nimeni impartial (nici chiar comentatorii la tv care urla excitati cand pilotul favorit - Rossi desigur - face cate o depasire),eu mi-am exprimat clar tot timpul si simpatiile si antipatiile...vad ca le stii.Robotii sunt impartiali,oamenii nu.Nici obiectiv nu sunt.Nu e nimeni.Aaa,ca recunosc meritele unui pilot desi nu ii suport fatza,sau ca nu aplaud pe cine aplauda toata lumea,sau ca il simpatizez pe alt pilot desi deocamdata nu confirma,asta e altceva.

Da,nu imi place de Quart dar am motive intemeiate : l-am urmarit indeaproape la moto3 tocmai datorita vitezei de care da dovada,insa tot timpul m-a lasat cu ochii in soare - e un fel de Canet,dar mai slab.La moto2 nu am avut ce urmari de el.Rezultatele erau clare,insa cu toate astea cineva a decis ca e bun de gp in dauna altor piloti.In fine.Normal ca parerea mea nu conteaza,insa eu tot sustin ca nu are ce cauta in gp - bazat pe rezultatele sale anterioare.

Si am vazut la Jerez? ca si MM crede cam acelasi lucru desi l-a spus voalat.Vad ca toti analistii din presa il pupa temeinic in anus ba chiar il dau ca un eventual challenger al lui MM.Ma cuprinde rasul.Poate totusi nu am dreptate si ei vad ceva ce eu nu am vazut.Ok,fiecare cu parerea lui,vedem pana la sf anului.

Nu l-as compara insa pe Quart cu Morbidelli,si nici cu Bagnaia sau cu Mir - ii despart niste titluri mondiale si o gramada de victorii de etapa.

Vad ca lumea tot nu o intelege pe asta cu rezultatele si confirmarea - aia sunt niste campioni mondiali,niste piloti cu un palmares solid care au confirmat.Quartararo NU.

Quartararo e un baiat care a facut 3 curse bune si 15 proaste.Si care nici macar nu a fost vreodata in postura de a se bate la vreun titlu mondial.

E o mare diferenta  intre el si cei de mai sus.Deci hai sa nu punem egal intre un baiat care a facut niste tururi rapide si niste campioni mondiali.Get real.

Vad ca lumea (si ma includ si pe mine aici) il hatereste pe AM cum ca n-ar trebui sa intre in gp la anul, dar bai nene,de bine de rau AM a luat si el un titlu mondial (ok cu un fault masiv la Miller dar se pune ca l-a luat da?),are niste victorii de etapa la moto2,oricum,adica a miscat mult mai mult decat Quart si totusi nu e in gp.Nici chiar cu numele Marquez.Iar celalat este.Nu i se pare nimanui foarte ciudata treaba asta?

Eu spun ca daca ne urticam  (si pe buna dreptate) ca AM intra in gp,pai atunci la Quart ar trebui sa ne sara capul de pe umeri....

Acum 4 ore, danypop a spus:

Cred că batătoresc oarecum o urmă prin care l-ar putea atrage pe Marc in tabără lor. Părerea mea.

Sunt zvonuri ca Ducati l-ar fi contactat inca de pe acum.Cred ca din partea Ducati e clar ca il vor.Sa vedem insa ce zice dintzosul - daca vrea o noua provocare sau ramane la HRC sa continue dominarea.

Edited by Method

Intuitia imi spune ca lui Lorenzo ii va lua cel putin un an ca sa isi aseze saua la RCV. Cum spune si el, va fi un proces luuunnggg... :D;) 

At Le Mans Lorenzo dispensed with his special seating arrangement, returning to a more standard set-up, presumably to help him sit more ‘in’ the bike than ‘on’ it. Ergonomics are more important to him than any other rider, because his riding technique is so precise. “This type of seat came from my time at Yamaha,” he added. “I also used it at Ducati, but with this bike it doesn’t work, the standard Honda seat is better. I’m trying things that give me a benefit – comfort, safety in corner entry – and every small step is like a victory. It’s going to be a long process.”

La 26.05.2019 la 19:32, xt600 a spus:

Intuitia imi spune ca lui Lorenzo ii va lua cel putin un an ca sa isi aseze saua la RCV. Cum spune si el, va fi un proces luuunnggg... :D;) 

At Le Mans Lorenzo dispensed with his special seating arrangement, returning to a more standard set-up, presumably to help him sit more ‘in’ the bike than ‘on’ it. Ergonomics are more important to him than any other rider, because his riding technique is so precise. “This type of seat came from my time at Yamaha,” he added. “I also used it at Ducati, but with this bike it doesn’t work, the standard Honda seat is better. I’m trying things that give me a benefit – comfort, safety in corner entry – and every small step is like a victory. It’s going to be a long process.”

Tocilar...

Nu as zice tocilar, dar e aberant la nivelul ala sa dureze atat de mult sa gasesti pozitia "in" sa. 

Acum 11 ore, george05 a spus:

Nu as zice tocilar, dar e aberant la nivelul ala sa dureze atat de mult sa gasesti pozitia "in" sa. 

sa iti ia 1.5 ani sa te simti comod si apoi sa il bati pe MM e aberant?

think again.

afara de dovi cine il mai bate pe mm, regulat?

regulat adica constant nu tipul ala de regulat.

Sa il bati pe MM caruia i se falfaia de respectivele curse, sa il bati pe MM de 3 ori din 32(poate greșesc) curse in 2 ani? Ok, daca tu spui ca nu e aberant ai dreptate. 

Să îl bati pe  MM călărind orice mobră e aproape imposibil!,dar să îl bati călărind mobra pe care a luat 5 titluri în ultimii 6 ani..... Asta poate fi imposibil.