Sari la conținut

Kawasaki Versys 650


Saprodvl
 Share

Postări Recomandate

Va salut, 

Daca tot sunt mandru de noua achizitie zic sa o laud putin. Una bucata Versys 650 din 2011 fara multe accesorii si fara abs. La accesorii se lucreaza si deocamdata a primit un rack Sv motech pentru top box.

Dc am ales modelul asta? Pai am avut ca prima mobra un er6f si mi-a placut cuplul si cum e folosit in viata de zi cu zi, al doilea motor cbr f4i si al treilea un gsxr600 k2 acestea din urma m-au ajutat sa imi dau seama ce vreau si de ce am nevoie in limita bugetului normal.

La 187cm inaltime si feedbackul de la er6f a fost o alegere destul de naturala si singurul lucru negativ este vibratia dar este un compromis usor de trecut cu vederea. Cei de la kawasaki s-au laudat cu niste upgradeuri in legatura cu vibratiile la modelul meu dar nu vad nimic diferit fata de vechiul er6f.

Ca motor... nu exceleaza in nimic dar nici nu simti nevoia de mai mult. 

Pentru mine avantajele au fost pozitia, confortul, cuplul, pretul si designul.

Cam atat cu vorbareala urmeaza niste poze 

20190430_193931.jpg

20190430_193925.jpg

20190426_135544.jpg

34314508.jpg

34314555.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Frumoasa! Sa o stapanesti sanatos!

Cum o simti fata de ER6F. Si eu sunt incantat de motorul lui ER6 si ma gandesc in viitor la Versys.

Ai facut o diagnoza sa vezi daca are erori? Sistemul de diagnoza e similar cu ER6-le model 1?

Te intreb fiindca probabil stii ca exista o problema destul de comuna (nu deranjanta) la partea cu reglarea aerului la primele modele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,sa te bucuri de ea si multi km impreuna,prima mea moto in absolut a fost un er6n😉😀da amintiri placute...

Editat de romyc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc colegii.

ruxi2k nu am apucat sa ii fac diagnoza, am luat-o de 2 saptamani si urmeaza sa ajunga la service. Ce am observat cand am spalat-o... carenele frontale sunt prinse mai mult in clipsuri probabil de acolo si zornaiala.

De simtit... este ciudata pentru mine adica la cum arata si caii pe care ii are poti sa intrii neasteptat de tare in curbe si trage liniar aproape pe toata plaja, fata pare cam moale dar ai cursa de 13 14 cm si cum altfel mai poti sa sari borduri.

In mare sunt multumit de alegere pentru ce ofera, este o strutocamila si o folosesc in mare parte la naveta 50 autostrada 50 londra si se adapteaza de minune 

Ps: a doua alegere era tiger 1050 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Titishor

 

M-am uitat ieri putin ca tot am montat rackul de top box... de acolo pare sa vibreze cerena de la ceasuri, rama de la far si cele laterale au joc 🤣 au facut economie la suruburi. 

Am mersterit si la er6f sa bag burete la carene si a funcionat de minune. 

 

Are cineva un extender la parbriz si recomanda? Am un mra pe versys si ma bate curentu fix in viziera  

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am reusit sa montez rackul de top box, un sw motech, si placa pentru monokey. 

Maine vine cutia 

Nu prea sunt multumit de cum se fixeaza placa de monokey, vroiam sa fie cat mai in interiorul mobrei dar sper sa nu arate aiurea

20190530_185321.jpg

20190530_185314.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Paca a spus:

Mno ...ma bag ca musca ...nu este nimeni interesat de sistemul de prindere pt side-case ?

Eu stau in uk, daca vin in august acasa te contactez si vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Masca aia este foarte subtire , prinsa in clipsuri ...si enervanta rau . [emoji4]
Daca nu ai burete merg si cateva resturi de dublu-fata de la prinderile de camere .
Pe mansoane exista niste bureti cu care sa le imbraci , si nu o sa te mai deranjeze nici vibratiile de pe la 5-6 k rmp...devin si mai comode 
Ca o buba a lor din fabrica , cedeaza garniturile de la pompa de apa . Se schimba relativ ieftin si repede .
Altfel ...faina mobra ...deja-i duc dorul [emoji4]
 
 
Ai un link cu acele mansoane?
Cat vrei pe suportul de side-case?

Trimis de pe al meu SM-J530F folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...