Sari la conținut

Piese Dragstar xvs400


Postări Recomandate

Buna ziua!

 

Sunt in cautarea primului motor, momentan sunt indecis intre dragstar xvs400 si shadow 600.

 

Am o singura problema, din ce am cautat eu pe google, nu prea am gasit piese de schimb pe site-urile din tara  pentru dragstar-ul 400, doar pentru 250, 650, 1100 etc. E cumva moarta "piata" pentru motorizarea aceasta?

 

Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorizările de 400 sunt destinate pieței japoneze și da, poți avea (mari) probleme în aprovizionarea cu piese. Dealerii din Europa știu că nu aveau acces la cataloagele pt aceste modele și nici nu puteau comanda piese chiar având codurile. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul meu motor a fost Honda Steed, de 400, era identic cu shadow de 600, doar ca era de 400, toate reperele erau identice in rest, orice piesa aveam nevoie, cautam pt shadow 600. Nu m-as mira sa fie la fel si la dragstaru de 400 vs 650.. daca e asa, nu merita exclus din lista doar pt ca mai rar la noi.

Totusi, intre cele doua, eu unul as alege shadow-ul de 600 daca se incadreaza in buget. Ai cativa caluti in plus, nu multi, si ai racire pe lichid. Oricum, oricare il alegi pana la urma, sunt alegeri f. bune pt inceput. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah okay am inteles, multumesc mult! 

Nu as vrea sa risc insa adica, nu vreau sa ma vad cu motorul in mana si apoi sa fiu, aaah okay acum de unde cumpar discul de frana. O sa vad eu pana la urma ce o sa fac, revin cu un reply cand il cumpar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...