Sari la conținut

Piesa lipsa


Postări Recomandate

Salutare!

Are cineva idee de unde e piesa asta? Am spalat cu pistolul cu presiune motorul si am observat dupa piesa asta jos... era cazuta in stanga jos langa cric, unde e furtunul de preaplin de la rezervor. Culoarea pe dinauntru e putin rosu/roz ceea ce ma duce gandul la ceva de la vasul de expansiune... m-am tot uitat dar nu observ nimic :(

20190526_153832.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ce furtune ajung în zona cricului, de regulă sunt mai multe - scurgerea apei din jurul bușonului de alimentare, scurgere din filtrul de aer etc. Ar trebui să-ți poți da seama de unde a zburat. Eu aș miza pe scurgerea din filtrul de aer, cea de la rezervor e destupată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Update: cred ca de aici era :d

20190526_154719.jpg

15588752700141432520549395053277.jpg

20190526_154715.jpg

Editat de CristiaNNNw0w
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta trebuie sa fie dopul de recuperare al uleiului care se condenseaza din vaporii de ulei care ajung in carcasa filtrului de aer, periodic se videanjeaza pe la acel dop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe viitor nu mai spala motocicleta cu wapul , nimic pe motocicleta nu este gandit sa reziste la apa cu presiune 

 

daca nu ai alta optiune dai de la distanta mare +1m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, superbec a spus:

pe viitor nu mai spala motocicleta cu wapul , nimic pe motocicleta nu este gandit sa reziste la apa cu presiune 

 

daca nu ai alta optiune dai de la distanta mare +1m

Da, a fost greseala mea...

Acum 17 ore, Nguyen a spus:

Asta trebuie sa fie dopul de recuperare al uleiului care se condenseaza din vaporii de ulei care ajung in carcasa filtrului de aer, periodic se videanjeaza pe la acel dop.

Pare ok unde l-am pus eu? Am pus degetul pe acolo si am vazut ca nu este astupata gaura aia si ca dimensiune mi s-a parut ca se potriveste...

In carcasa aia neagra unde am bagat eu asta e si filtrul de aer.

Editat de CristiaNNNw0w
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, CristiaNNNw0w a spus:

 

Pare ok unde l-am pus eu? Am pus degetul pe acolo si am vazut ca nu este astupata gaura aia si ca dimensiune mi s-a parut ca se potriveste...

In carcasa aia neagra unde am bagat eu asta e si filtrul de aer.

 

Inseamna ca l-ai pus bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...