Sari la conținut

atentie la politiste !! :)) navodari 8->9 /06/2019


valitaz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 304
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 26 minute, XaeL a spus:

Ce ai zice daca ti-as spune ca in accidentul meu (in 

A refuzat copacul

Inteleg ca el a fost de vina😄

Acum 5 minute, john17 a spus:

Mă bazez pe ce știu!

:moron:

Deh....experienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, între 2 kilometraje mânărite mai ling o bere, ies în trafic să văd dacă am mânărit bine, mai ling una de nervi când nu iese mânăreala, mai calc un vecin-2, mai o alcoolemie, mai un dosar, am zeci. Nici nu umblu nebăut că n-am curaj, iar cu milițienii joc popice.

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, john17 a spus:

Da, între 2 kilometraje mânărite mai ling o bere, ies în trafic să văd dacă am mânărit bine, mai ling una de nervi când nu iese mânăreala, mai calc un vecin-2, mai o alcoolemie, mai un dosar, am zeci. Nici nu umblu nebăut că n-am curaj, iar cu milițienii joc popice.

:finger:

😄

La asa ocupatii....jos cu palaria

Sa nu arunci, totusi, in cazul in care fumezi, mucurile de tigara pe jos

Zice lumea ca polueaza un mc de apa

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, vik55 a spus:

1 " Cine vrea sa ma pupe-n el, ii dau adresa in privat ". ,,,,,,,,Lasa si tu acilea  adresa  mai  PARAZIT    BUGETAR  ,,,,,,,?  

 

 2 Sex:Male

Locatie:Bucuresti / Berceni

Moto: Ninja 300/2013

Numar: -

Club: -

Poate  poate ,,,,,  si tu  frate  .

 

Haaaaaaaaai sictir! Ai tu raca pe bugetari? Dar cine plm te-a invatat carte, jegule? Nu invatatorul si profesorii? Nesimtitule! Cu gunoaie ca tine avem probleme prin scoli. Sictir!

 

 

Aaaa, stai, tu faci parte din generatia noua, care a urmat doar scoli private. Scuze!

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoala situatie, sa fie cu bagare la cap si rezultatul cel mai ok.

Cateva chestii am si eu de zis. Daca era noapte (ceea ce inteleg ca era) si tu aveai cauciucuri semi-slick, cele 0.3x mg in aerul expirat au avut probabil contributie spre 0 la cazatura. Eu merg cu cauciucuri din alea de foarte multi ani, pe asfalt rece asta se intampla si daca esti cel mai treaz.  Eu cu cauciucu' spate am probleme, ca am mana prea "grea".

Acum 10 ani am baut exact 3 Ursus la 0.5, dupa ce n-am mancat nimic toata ziua. Le-am baut in vreo doua ore si la 10 minute dupa ce am terminat ultima bere am plecat cu masina. M-a oprit politia, am avut 0.33 in aerul expirat. Nu aveam absolut nimic, in afara de faptul ca miroseam a alcool, nu ma simteam ciudat, beat, ametit, etc.

In (multe) alte tari, alcoolul este tolerat in cantitati destul de mari, my point being ca nu inseamna ca daca ai baut o bere si ai mers cu masina/moto o sa omori pe cineva, ci daca se intampla, situatia se agraveaza. Repet, daca esti in limite "normale". Nu poti sa-l compari pe unu' cu 0.35 mg cu altu' cu 0.90, n-au nicio legatura (in afara de fatpul ca amandoi au consumat alcool).

Nu iau partea nimanui, nu asta e scopul. Scopul ar fi sa se inteleaga de ce (spre exemplu), exista o limita intre alcool contraventie si infractiune, tocmai pentru ca starile nu sunt la fel.

Accidente cu betivi o sa tot fie si daca alcoolu' este tolerat sau nu, cum sunt peste tot. Important e sa intelegi ce a fost gresit si daca te si tine, sa n-o mai faci. Daca poti sa-i mai inveti si pe altii ceva din chestia asta, si mai bine. Nu te baga nimeni la puscarie fara antecedente, doi copii acasa, recunoscut si regretat fapta, astea sunt povesti de adormit copiii. Repet, important e sa-ti inveti lectia, ceea ce probabil ai facut deja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucian_m,iti faci cam multi nervi pe aici si nu merita. Cu pitici d-astia (Napoleon,Hitler,Ceasca,Goe etc) complexati si accidentaciosi si care ,intre durerile de sale sunt calare pe forum ca e gratis si nu ii da afara moderatorul.Ca sunt hateri,sau alte categorii de looseri,tatuati sau nu,pacat de timpul pierdut.Se cred cei mai destepti si se poarta lamentabil.Unii,gen Paca,imi parusera mai simpatici initial insa imi retrag prima impresie dupa ce cuvinte au iesit din gura lui.

E cel mai plin de ura forum din cite am vazut. Pt un sport tehnic,si atit de fain,eu zic ca e pacat.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce dreaq v-a apucat oameni buni ? idea rubricii accidente era sa invatam din GRESELILE altora nu sa ne batjocorim intre noi ! unii o luati prea personal plus ca va certati degeaba ! seara faina !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut ghinion, acum poate ai noroc cu restul. Data viitoare fara alcool ( sau maxim o bere) ca accidente dastea se intampla oricat de vigilent esti.

 

P.S : are cineva facebook-ul domnisoarei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, mihai c a spus:

Lucian_m,iti faci cam multi nervi pe aici si nu merita. Cu pitici d-astia (Napoleon,Hitler,Ceasca,Goe etc) complexati si accidentaciosi si care ,intre durerile de sale sunt calare pe forum ca e gratis si nu ii da afara moderatorul.Ca sunt hateri,sau alte categorii de looseri,tatuati sau nu,pacat de timpul pierdut.Se cred cei mai destepti si se poarta lamentabil.Unii,gen Paca,imi parusera mai simpatici initial insa imi retrag prima impresie dupa ce cuvinte au iesit din gura lui.

E cel mai plin de ura forum din cite am vazut. Pt un sport tehnic,si atit de fain,eu zic ca e pacat.

 

Asa e, Mihai. Cel mai mare hater al unui motociclist e... alt motociclist. De cand cu accesul asta la net, toti isi dau cu parerea. vorba aia: ce, nene, merge o bere. Hai, merg si doua. Plm, da si 100 de jagger. Eu am jurat acum multi ani ca nu mai conduc daca am baut. Dar cand era sa o omoare ala pe sora-mea mi-am iesit din minti. Au disparut probe de la dosar, declaratii cu martori mincinosi, pile- tot tacamul. Dar nuuu, expertii de pe aici au dreptate, unii n-avem habar sa strangem un surub. Asta pe net, ca in viata reala fac pariu ca nu-s asa sfatosi. Is dezgustat de asemenea elemente. Nu poti sa zici/faci nimic, ca sar ei cu gura si te corecteaza. Fac pariu ca si cand li se zugraveste casa dau indicatii mesterilor, desi in viata lor n-au pus mana pe un trafalet. In viata reala prefer sa ii evit pe astia, dar pe net... democratie si libera exprimare. Inevitabil decarteaza unii invective, ca sa fie meniul complet. Apoi adauga in discutii ocupatia, familia etc. Si fac pariu ca ei fac parte din teribilistii care o ard pe bulevard cu burlanele, dupa miezul noptii, dar dau vina pe altii. S-au prins ei ca n-am A-ul decat de cativa anisori si gata, ei sunt experti, eu "skin of the dick". Daca pomenesc si cati km am pe doua roti, pluseaza de la ei si tot nu ies ok. Daca schimb o roata sau fac o revizie, iar nu e ok, ca nu am diploma de mecanic. Ghinionul dracului, sunt bugetar, iar asta ii roade al naibii. Omorati tot personalul didactic din invatamantul public si dati-va odraslele la privat, bai! Ca nu incapeti de noi. De parca ati invatat cu parintii, acasa, nu ati urmat scoli publice. Mi-e greata de elemente de genul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gizas, zici ca l-a molestat in fund pe Papa de la roma ... accidentul este provocat de gabori , daca nu se itea sa il opreasca nu se intampla nimic ...

 

mi-a iesit si mie un oligofren d'asta albastru , se credea Luis de Funes , dadea din maini ziceai ca-i pelican la decolare 

 

pan la urma militianca era grasa ori ba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, vik55 a spus:

Poate  poate ,,,,,  si tu  frate  .

A iesit c-o rima. Sincer iti zic, ca am considerat mesajul ca fiind scris la nervi sau suparare, te stiu ca om serios, n-am comentat, n-am facut misto, n-am raportat, am crezut ca este genul de mesaj pe care a doua zi ai fi dorit sa nu-l scri ..... am si eu citeva. E adevarat ca sint vremelnice ..... dar, nu ne definesc.

Toate cele bune!

 

On: Exista posibilitatea sa fie tratat accidentul ca ultraj, desi si el s-a accidentat din cazatura?

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Contabil a spus:

 

On: Exista posibilitatea sa fie tratat accidentul ca ultraj, desi si el s-a accidentat din cazatura?

numai daca completul de judecata este format exclusiv din forumisti puri la suflet si trup

Editat de superbec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Contabil a spus:

On: Exista posibilitatea sa fie tratat accidentul ca ultraj, desi si el s-a accidentat din cazatura?

 

Ultrajul presupune intentie, accidentul este din culpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, XaeL a spus:

Te invarti aiurea in jurul cozii. Citeste articolul de cod penal.

 

Gogule, in drept exista un principiu foarte important: nu exista crima fara intentie. De aici se judeca totul, daca e crima, gravitatea ei, circumstante si alte chestiuni specifice dreptului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...